Ponad 2100 mieszkań od GH Development
W najbliższym czasie GH Development planuje zbudować w samej tylko Warszawie ponad 2100 lokali w 7 różnych lokalizacjach. Deweloper stale powiększa zasoby gruntów pod realizację nowych inwestycji, dywersyfikując ofertę do odbiorców o różnych potrzebach. GH Development w planach ma także wprowadzenie swojej oferty do największych miast regionalnych w Polsce. Jako pierwszy na listę nowych lokalizacji trafił Wrocław, gdzie właśnie otwarto nowe biuro firmy.
- Doświadczenie i wiedza pozwalają nam skutecznie realizować naszą strategię biznesową, zakładającą tworzenie nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych w atrakcyjnych lokalizacjach. Aktualnie koncentrujemy się na rynku warszawskim, gdzie planujemy 11 nowych inwestycji w 7 dzielnicach. W ostatnim czasie podjęliśmy nowe wyzwanie związane z wejściem na rynek wrocławski, gdzie obecnie skupiamy się na pozyskiwaniu gruntów pod inwestycje – powiedziała Aleksandra Żuralska, Country Manager GH Development.
Po MOXO HOUSE na Mokotowie GH Development pracuje nad uruchomieniem kolejnych projektów w Warszawie. Inwestycja na Pradze Północ otrzymała już pozwolenie na budowę i obecnie znajduje się na etapie przygotowania do rozpoczęcia budowy. W opracowaniu są również projekty na Bemowie, Białołęce, Bielanach, Wawrze, we Włochach i na Woli. Docelowo w kilkuletniej perspektywie GH Development odda na rynek ponad 2100 mieszkań o łącznej powierzchni przekraczającej 97 tysięcy mkw.
- W swojej działalności koncentrujemy się na budowie nieruchomości odpowiadających różnym potrzebom i wymaganiom klientów. Obecnie kończymy sprzedaż naszej pierwszej inwestycji na warszawskim Mokotowie i przygotowujemy się do uruchomienia kolejnych projektów w stolicy. Portfolio budujemy na zasadzie różnorodności, tak aby maksymalnie sprostać oczekiwaniom i wymaganiom naszych przyszłych klientów - powiedział Michał Szałajko, odpowiedzialny za sprzedaż i marketing GH Development.
Firma na polskim rynku jest obecna 4 lata i wykorzystuje w swej działalności 100-letnie doświadczenie zdobyte w Belgii. GH Development jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich, zrzeszającego ok. 300 firm deweloperskich w Polsce.
Więcej informacji na:
https://www.ghdevelopment.pl/
***
GH Development wywodzi się z belgijskiej firmy deweloperskiej rodziny Huyzentruyt, która z powodzeniem realizuje projekty na terenie całej Belgii. Firma na przestrzeni ponad 100-letniej działalności zbudowała rozpoznawalną markę, której roczne obroty sięgają 100 000 000 EUR. W samym 2021 roku sprzedali ponad 400 lokali i rozpoczęli prace nad kilkunastoma nowymi projektami. Zespół Grupy Huyzentruyt składa się z ponad 100 osób.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.