Porozumienie o współpracy PLGBC i PINK
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC
Zabrska 39D
44-100 Gliwice
mjasiewicz|plgbc.org.pl| |mjasiewicz|plgbc.org.pl
+48 512 615 665
https://plgbc.org.pl/
PLGBC podpisało porozumienie o współpracy ze Stowarzyszeniem Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych PINK. Organizacje będą współpracować na rzecz promocji zrównoważonego budownictwa oraz standardów i dobrych praktyk w budownictwie komercyjnym. Umowę podpisano w listopadzie br.
Współpraca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC i Stowarzyszenia Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych PINK ma charakter partnerski. Głównym celem jest promowanie zrównoważonego budownictwa, w tym zrównoważonej architektury.
Podstawą współpracy jest wspólna i wzajemna komunikacja w obszarze inicjatyw, projektów i wydarzeń. Organizacje zakładają również współorganizację warsztatów, konferencji, szkoleń i wyjazdów studyjnych.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony. Jest jedną z 70 green building councils zrzeszonych w World Green Building Council.
Stowarzyszenie Polskiej Izby Nieruchomości Komercyjnych PINK to grupa reprezentująca deweloperów, inwestorów, usługodawców sektora nieruchomości komercyjnych w środowisku gospodarczym, politycznym i społecznym. Stowarzyszenie chce mieć wpływ na działania legislacyjne, które dotyczą jego członków. Współpracując z innymi organizacjami chce promować dobre standardy działania rynku nieruchomości komercyjnych poprzez stworzenie swoim członkom platformy wymiany wiedzy, kontaktów i możliwości biznesowych.
- Dzięki partnerstwu i współpracy, wspólnie podnosimy rangę i znaczenie zrównoważonego budownictwa, jako kluczowego rozwiązania do walki ze zmianami klimatu. W działaniach realizowanych przez PLGBC mocno skupiamy się wokół strategicznych obszarów: zasad gospodarki o obiegu zamkniętym, zwiększaniu bioróżnorodności czy podnoszeniu jakości życia i zdrowia. Te kwestie są dla nas bardzo istotne. Dzieląc się doświadczeniami w ramach wspólnie podejmowanych inicjatyw, liczymy, iż uda nam się wiele osiągnąć, szybciej i sprawniej, dla lepszej przyszłości, naszej i przyszłych pokoleń. Każdy wnosi swój wkład z każdego miejsca w łańcuchu wartości. Partnerstwa bardzo w tym pomagają - mówi Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzająca, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC.
Organizacje zakładają także wymianę i udział swoich ekspertów w ramach organizowanych wydarzeń, a także udostępnianie materiałów merytorycznych, czy wzajemne patronaty nad wydarzeniami.
- W przyszłorocznej agendzie PINK zrównoważone budownictwo i kwestie ESG są na wysokiej pozycji – jako jedne z głównych wyzwań stojących przed całą branżą nieruchomości komercyjnych. Działania w zakresie zrównoważonego rozwoju i promowanie dobrych praktyk mogą przełożyć się na podniesienie jakości budynków i w konsekwencji - jakości życia mieszkańców miast. Tym bardziej się cieszę z porozumienia o współpracy podpisanego przez PINK i PLGBC. Liczymy na wiele wspólnych inicjatyw. Synergia działań może być tym większa, że wiele firm jest członkami obu naszych organizacji – podkreśla Agnieszka Hryniewiecka-Jachowicz, Dyrektor Operacyjny, Stowarzyszenie Polska Izba Nieruchomości Komercyjnych PINK.
Porozumienie podpisano w listopadzie br.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Wraz z czerwcem kończy się druga polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej. W ciągu sześciu miesięcy instytucja ta pod przewodnictwem Polski podejmowała działania na rzecz bezpieczeństwa, w wielu wymiarach: zewnętrznym, wewnętrznym, informacyjnym, ekonomicznym, energetycznym, żywnościowym i zdrowotnym. Przede wszystkim doprowadziła do przełomowego wzrostu wydatków UE na obronność. Od 1 lipca pałeczkę przejmują Duńczycy, którzy zwrócą uwagę m.in. na obronę Bałtyku.
Transport
Ruszyła ważna inwestycja przemysłowa w województwie opolskim. Powstanie tu centrum logistyczne dla giganta motoryzacyjnego

Nowe regionalne Centrum Kompletacji i Dystrybucji, które powstanie w parku logistycznym i produkcyjnym Prologis Park Ujazd w województwie opolskim, będzie związane z rynkiem automotive aftermarket, konkretnie kompletacją i dystrybucją zestawów naprawczych dla branży motoryzacyjnej. Obiekt będzie służył firmie Schaeffler, a za jej budowę odpowiada Prologis. Jak podkreśla jego przedstawiciel, będzie to budynek niezależny od paliw kopalnych bezpośrednio dostarczanych do budynku i wyposażony w wiele rozwiązań prośrodowiskowych.
Konsument
Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.