Postępy na placu budowy inwestycji Piątkowska 103
Prace budowlane przy Piątkowskiej 103 w Poznaniu nabierają tempa. Z dnia na dzień zaobserwować można ich kolejne efekty. Obecnie intensywne działania dotyczą szczególnie hali garażowej. To jedno z udogodnień, które dla przyszłych mieszkańców przygotował deweloper, Quadro Development.
Piątkowska 103 jest inwestycją, która cieszy się dużym zainteresowaniem klientów – to położony w Poznaniu, na Winiarach, pięciokondygnacyjny budynek z 42 mieszkaniami o różnych powierzchniach, od 27 do 72 m kw. Dla nabywców, oprócz różnorodnej propozycji przestrzeni, liczą się takie rozwiązania, jak miejsca postojowe. – W hali garażowej będzie miejsce na 32 samochody – mówi Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. To właśnie nad tym elementem inwestycji skupiają się budowlańcy. W ostatnim czasie została wykonana ściana szczelinowa, co jest niezbędne przy odpowiednim posadowieniu budynku. Wykonano konstrukcję hali garażowej wraz z pierwszymi murami, ponadto postawiono słupy konstrukcyjne. Całość jest już przygotowywana do krycia stropem. - Prace postępują według założonego harmonogramu – podkreśla Marek Smogór.
Sołacz i Cytadela zamiast przedmieść?
Projekt „Piątkowska 103” zakłada wybudowanie nie tylko mieszkań 2- i 3-pokojowych, czyli tych najbardziej popularnych na rynku, ale także większych. Powierzchnia powyżej 70 m kw. gwarantuje niemal tyle samo przestrzeni, co dom na przedmieściach, a pozwala jednocześnie zachować wygodę bycia blisko centrum. Rozważając zatem zakup nieruchomości, warto zastanowić się, czy mieszkanie nie będzie dla nas lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli wybierzemy takie z ogrodem. To z kolei przestrzeń do wypoczynku – zabawy dla dzieci, relaksu po pracy, czy spotkań w gronie przyjaciół i rodziny.
Co warte podkreślenia, inwestycja powstaje w dogodnej lokalizacji, bowiem w pobliżu Parku Sołackiego i Cytadeli. Aktualnie to dwa największe i najpiękniejsze miejskie parki w Poznaniu, równie atrakcyjne, co zielone tereny przedmieść. – Jednocześnie stosunkowo blisko jest centrum. Z naszej perspektywy, modne ostatnio Winiary łączą dwa ważne aspekty, czyli przyrodę i miasto, co doceniają nabywcy nowych mieszkań. Obecnie mamy w sprzedaży ostatnie już lokale o dużym metrażu – podsumowuje Marek Smogór z Quadro Development. Zakończenie inwestycji Piątkowska 103 planowane jest na II kwartał 2021 roku.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.