Komunikaty PR

Powstał pierwszy marketplace dla coworków

2021-11-10  |  09:00
Biuro prasowe

Biur coworkingowych w Polsce jest już tak dużo, że wystartował marketplace dla coworków 

 

Multicowork to odpowiedź na rosnącą liczbę przestrzeni coworkingowych oraz ich użytkowników – oferuje dostęp nie do jednego biura, a do całej sieci różnych coworków. 

 

Kiedyś w coworku spotkać można było głównie freelancerów i przedstawicieli startupów.  Dziś pandemia tak bardzo spopularyzowała ideę dzielenia biura, że równie często z ich przestrzeni korzystają średnie i duże firmy, a także globalne korporacje. Widmo kolejnych fal pandemii oraz zaprzyjaźnienie się z pracą zdalną sprawiły, że wiele firmowych biur wciąż świeci pustkami. Z drugiej strony izolacja spowodowana lockdownem odcisnęła mocne piętno na samopoczuciu dużej części pracowników. 

 

Z badania na temat pracy zdalnej, które przeprowadziły firmy Antal oraz Cushman & Wakefield, wynika, że większość pracowników akceptuje pracę zdalną i nie chce z niej całkowicie rezygnować, a niemal 40 proc. milenialsów chciałoby na stałe pracować z domu. [1] 

 

“Wielu pracowników szuka opcji pomiędzy home office, a firmowym biurem na drugim końcu miasta. Chcą czasem popracować wśród innych ludzi, w przyjaznej przestrzeni biurowej, gdzie mają dostęp do sprzętu i wyposażonej kuchni. Wiele firm zrezygnowało z własnej przestrzeni biurowej, ale ma w swoich szeregach pracowników, którzy z różnych powodów nie mogą lub nie chcą pracować wyłącznie z domu”. – tłumaczy Piotr Boulangé, współzałożyciel Multicoworka, wielki fan i propagator idei coworkingu. 

 

Muticowork jest odpowiedzią właśnie dla takich pracodawców. Umożliwia im oferowanie pracownikowi dostępu do wielu biur coworkingowych. Pracownik wybiera to biuro, które ma najbliżej swojego domu, które mu najbardziej odpowiada, albo do którego jest mu po prostu po drodze (np. podczas podróży służbowej, albo na spotkanie z klientem). “Siłą naszego rozwiązania jest elastyczność i dowolność wyboru. Pracownik czuje się zaopiekowany, a pracodawca wie, że udostępnia mu najlepsze warunki do pracy”. – tłumaczy Boulangé. Sam od dziesięciu  lat pracuje w różnych biurach coworkingowych na całym świecie. 

 

W sieci Multicowork znalazły się już tak znane marki coworkingowe jak Bobo Coworking, BusinessLab Nowy Świat i Workin w Warszawie, oraz takie jak Idea Place we Wrocławiu, Cowalski w Poznaniu, GoodPlace z Gdańska, czy ogólnopolskie sieci coworków, takie jak: BeIN Offices, (dawniej Business Linki)  i Chillispaces (Rise.pl). Daje to razem blisko pięć tysięcy biurek, do których Multicowork umożliwia dostęp. 

 

Już kilka firm zdecydowało się dołączyć Multicowork do listy benefitów dla swoich pracowników, obok karty Multisport czy karty lunchowej. Nicole Półtorak z projektu Positive AAL przyznaje, że takie rozwiązanie spełnia potrzeby jej rozproszonego i młodego zespołu. “Kiedy nasi pracownicy zaczęli skarżyć się na spadek produktywności, pracując wyłącznie z domu, szukaliśmy pomysłu na to, jak możemy im pomóc. W branży innowacyjnej w miejscu pracy potrzebujemy stymulacji i kreatywnej atmosfery, dlatego tak dobrze pracuje nam się w przestrzeniach coworkingowych. Z drugiej strony równie ważna jest dla nas elastyczność: wybór dni i lokalizacji, z której pracujemy. Taką wolność daje tylko Multicowork.” 

 

Od kilku ostatnich lat ma miejsce rozkwit polskiego rynku powierzchni elastycznych. Z raportu JLL i Skanska „FLEXcellent Working” dowiadujemy się, że od 2014 roku globalne, średnioroczne tempo wzrostu w sektorze biur flex wynosiło 25 proc. W Polsce od 2015 roku podaż przestrzeni elastycznych wzrosła aż sześciokrotnie.[2]

 

Twórcy Multicowork planują mieć w swoim portfolio przestrzenie coworkingowe we wszystkich największych miastach Polski. 
 

Twórcami Multicowork są:

 

Piotr Boulangé – Cowork Expert, Mentor Startupów. Założyciel i CEO Multicowork. Dyrektor Founder Institute w Warszawie. Pisze doktorat na temat Korzyści wynikających z pracy w coworkach. W 2012 Założył jeden z pierwszych warszawskich coworków. Ex-WeWork Labs Manager na Region CEE. Ex-Bolt Country Manager. Socjolog, ukończył Executive MBA. Pasjonat biegów Ultra.

 

Wiktor Doktór – Ekspert specjalizujący się w szerokim zakresie działań w sektorze nowoczesnych usług dla biznesu, w tym BPO, Centrów Usług Wspólnych, Call i Contact Center oraz w tematyce nearshoringu i offshoringu. Prezes Zarządu Pro Progressio - organizacji konsultingowo-doradczej w obszarze nowoczesnych usług biznesowych oraz Członek Zarządu Multcowork. Jest także autorem podcastów „BSS bez tajemnic” i „Good Morning BSS World”, gdzie wraz z gośćmi porusza różne tematy związane z globalnymi działaniami outsourcingowymi. 

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych? Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:00

Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych?

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych korekta cenowa wciąż jest obowiązującą tendencją, jednak w kwietniu pojawiły się pierwsze wyraźne symptomy jej wygaszania. Po raz
Nieruchomości W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.
2024-05-17 | 01:00

W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.

W.G Partners, notowany na NewConnect producent domów w technologii szkieletowej i modułowej odnotowuje skokowy wzrost skali działalności i bardzo dobrą rentowność. W I kwartale firma
Nieruchomości OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK
2024-05-16 | 18:00

OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK

15 maja br. zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.