Powstanie Wrocław Campus 39 - 200 000 m kw. powierzchni
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie znów inwestuje na Dolnym Śląsku. Deweloper zakupił we Wrocławiu 39 hektarów gruntu, na którym utworzy gigantyczny kompleks logistyczno-przemysłowy Wrocław Campus 39 o powierzchni blisko 200 000 m kw. Inwestycja z bezpośrednim dostępem do autostrad A4 i S8 powstanie w pobliżu obiektów firmy Amazon oraz LG Chem Wrocław Energy i będzie idealnym rozwiązaniem dla firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności. Prace ruszą jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.
Panattoni dolnośląskim liderem. Zasoby powierzchni magazynowo-przemysłowych na Dolnym Śląsku to obecnie ok. 2,5 mln m kw., z czego ponad 1 mln został wybudowany Panattoni. Wrocław Campus 39 o powierzchni 200 000 m kw. zwiększy możliwości dewelopera w tym rejonie o niemal jedną piątą. Inwestycja będzie się składać z pięciu obiektów przystosowanych zarówno na potrzeby magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Ok. 14 000 m kw. powierzchni przeznaczono na biura. Jak każda nowa realizacja dewelopera przejdzie certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „Very good”. Ze względu na znajdujące się w pobliżu magazyny Amazona oraz kompleks koreańskiego LG, w którym m.in. znajduje się największa w Europie fabryka baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych (LG Chem Wrocław Energy), Campus 39 będzie idealnym rozwiązaniem dla firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności.
Wybór lokalizacji pod najnowszą inwestycję Panattoni nie jest przypadkowy. Z roku na rok województwo dolnośląskie umacnia swoją pozycję wśród głównych lokalizacji magazynowych w kraju oraz najważniejszych centrów dystrybucyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a inwestorzy coraz chętniej lokują tu swoje biznesy. Sprzyja temu dobrze rozwinięta sieć drogowa, duży potencjał gospodarczy oraz demograficzny (region wrocławski ma 2,9 mln mieszkańców, a sam Wrocław – 650 tys.), a także bliskość granicy z Niemcami i Czechami. - „Dzięki temu Wrocław staje się obecnie jednym z najważniejszych beneficjentów nowych trendów w europejskim łańcuchu dostaw i logistyce. To przede wszystkim rozwój handlu elektronicznego, konsolidacja i relokacja łańcucha dostaw i lekkich procesów przemysłowych z Europy Zachodniej do Europy Środkowej oraz wzrost siły nabywczej na polskim rynku” – wyjaśnia Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni.
Wrocław Campus 39 będzie także znakomicie skomunikowany z pozostałymi częściami Polski, a także z wieloma krajami Europy. Gwarancją szybkiego transportu jest autostrada A4 łącząca Berlin, przez Wrocław i Górny Śląsk, z Krakowem i Ukrainą (węzeł autostrady w zasięgu 5 minut od parku). Katowice są w odległości zaledwie 1,5 godziny drogi, a Kraków – dwóch godzin. Do Warszawy, dzięki trasie S8 (Warszawa – Łódź – Wrocław - Praga), to 3 godziny drogi, a do samego węzła 7 minut. Dodatkowo trasa ekspresowa S8 łączy się także z autostradami A1 i A2, co znacząco poprawia komunikację ze stolicą Dolnego Śląska. Lotnisko międzynarodowe znajduje się w odległości zaledwie 15 minut od planowanej inwestycji Panattoni.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.