Powstanie Wrocław Campus 39 - 200 000 m kw. powierzchni
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie znów inwestuje na Dolnym Śląsku. Deweloper zakupił we Wrocławiu 39 hektarów gruntu, na którym utworzy gigantyczny kompleks logistyczno-przemysłowy Wrocław Campus 39 o powierzchni blisko 200 000 m kw. Inwestycja z bezpośrednim dostępem do autostrad A4 i S8 powstanie w pobliżu obiektów firmy Amazon oraz LG Chem Wrocław Energy i będzie idealnym rozwiązaniem dla firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności. Prace ruszą jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.
Panattoni dolnośląskim liderem. Zasoby powierzchni magazynowo-przemysłowych na Dolnym Śląsku to obecnie ok. 2,5 mln m kw., z czego ponad 1 mln został wybudowany Panattoni. Wrocław Campus 39 o powierzchni 200 000 m kw. zwiększy możliwości dewelopera w tym rejonie o niemal jedną piątą. Inwestycja będzie się składać z pięciu obiektów przystosowanych zarówno na potrzeby magazynowania, jak i lekkiej produkcji. Ok. 14 000 m kw. powierzchni przeznaczono na biura. Jak każda nowa realizacja dewelopera przejdzie certyfikację w systemie BREEAM na poziomie „Very good”. Ze względu na znajdujące się w pobliżu magazyny Amazona oraz kompleks koreańskiego LG, w którym m.in. znajduje się największa w Europie fabryka baterii litowo-jonowych do aut elektrycznych (LG Chem Wrocław Energy), Campus 39 będzie idealnym rozwiązaniem dla firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności.
Wybór lokalizacji pod najnowszą inwestycję Panattoni nie jest przypadkowy. Z roku na rok województwo dolnośląskie umacnia swoją pozycję wśród głównych lokalizacji magazynowych w kraju oraz najważniejszych centrów dystrybucyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a inwestorzy coraz chętniej lokują tu swoje biznesy. Sprzyja temu dobrze rozwinięta sieć drogowa, duży potencjał gospodarczy oraz demograficzny (region wrocławski ma 2,9 mln mieszkańców, a sam Wrocław – 650 tys.), a także bliskość granicy z Niemcami i Czechami. - „Dzięki temu Wrocław staje się obecnie jednym z najważniejszych beneficjentów nowych trendów w europejskim łańcuchu dostaw i logistyce. To przede wszystkim rozwój handlu elektronicznego, konsolidacja i relokacja łańcucha dostaw i lekkich procesów przemysłowych z Europy Zachodniej do Europy Środkowej oraz wzrost siły nabywczej na polskim rynku” – wyjaśnia Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni.
Wrocław Campus 39 będzie także znakomicie skomunikowany z pozostałymi częściami Polski, a także z wieloma krajami Europy. Gwarancją szybkiego transportu jest autostrada A4 łącząca Berlin, przez Wrocław i Górny Śląsk, z Krakowem i Ukrainą (węzeł autostrady w zasięgu 5 minut od parku). Katowice są w odległości zaledwie 1,5 godziny drogi, a Kraków – dwóch godzin. Do Warszawy, dzięki trasie S8 (Warszawa – Łódź – Wrocław - Praga), to 3 godziny drogi, a do samego węzła 7 minut. Dodatkowo trasa ekspresowa S8 łączy się także z autostradami A1 i A2, co znacząco poprawia komunikację ze stolicą Dolnego Śląska. Lotnisko międzynarodowe znajduje się w odległości zaledwie 15 minut od planowanej inwestycji Panattoni.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.