Komunikaty PR

Poznaliśmy najlepsze biura nieruchomości w Polsce i Pośrednika roku 2020

2020-10-30  |  14:32
Biuro prasowe
Do pobrania Info_pras ( 0.05 MB )

Wyróżnienie Lider Nieruchomości Otodom to gwarancja, że biuro lub pośrednik odznaczają się profesjonalizmem, wysokim standardem usług, a także uczciwością. Najpopularniejszy serwis nieruchomości rozdał nagrody już po raz trzeci. Tym razem ich wręczenie odbyło się w formule online, która była adekwatna do obecnej rzeczywiści. Wydarzenie transmitowano na żywo na kanałach serwisu. Dzięki temu publiczność mogła być jeszcze liczniejsza niż zwykle. Gala rozdania nagród została poprowadzona przez Monikę Rudnicką, General Manager Otodom oraz znanego prezentera telewizyjnego Oliviera Janiaka.

Konkurs, do którego biura chętnie zgłaszały się już od początku tego roku, składał się z trzech etapów. Wykorzystano wywiady internetowe sprawdzające m. in. liczbę ofert, pracowników, a także badania jakościowe ogłoszeń wystawianych przez firmę. Ostatni etap to wykorzystanie metody “tajemniczego klienta”: ankieterzy wcielali się w rolę zainteresowanego usługami i testowali biuro. Metodologia badania została skonstruowana przez agencję badawczą IQS. Nagrody dla zwycięzców to kampanie PR i reklamowe w mediach oraz kampanie billboardowe w swoim regionie. Dzięki temu wyróżnieni zyskają spory rozgłos, co realnie przełoży się na zainteresowanie ich usługami.

Najlepsze biuro w Polsce

W kategorii Lider Nieruchomości Najlepsze Biuro Ogólnopolskie laureatem zostało gdańskie Tekton Property. Spółkę założono w czerwcu 2016 roku. Firma początkowo koncentrowała się na sprzedaży apartamentów Deo Plaza. Obecnie nie ogranicza się do konkretnego segmentu nieruchomości.

Podstawą naszego sukcesu jest w 95% zespół. Zarówno agenci będący w bezpośrednim kontakcie z klientami, jak i załoga wspierająca agentów z backoffice’u. To właśnie wiara we wspólne wartości i budowanie relacji z klientami złożyły się na prestiżowe wyróżnienie przyznawane przez Otodom mówi Dariusz Tajerle z Tekton Property. Pozostałe 5% to niezbędne szczęście i narzędzia analityczne służące m. in. badaniu efektywności poszczególnych źródeł dotarcia do klienta, skuteczności i szybkości kontaktu agentów czy własne analizy rynkowe. Jednak również one bez zgranego zespołu zaangażowanych agentów, pozostają jedynie w sferze akademickich rozważań – dodaje tegoroczny laureat.

Najlepszy pośrednik w Polsce 

Pośrednik roku był z kolei wybierany na podstawie wskazań osób z innych z biur nieruchomości. Tegoroczną wyróżnioną została Katarzyna Czerwiak z GRUPA.PRO, która na rynku krakowskim nieruchomości działa od 1995 roku.

Pośrednik daje klientom pewność prawidłowego działania. Klient nie musi się zastanawiać nad opcjami dostępnymi na każdym etapie transakcji, bo dobry pośrednik uzmysławia mu możliwości. Taka osoba musi być cierpliwa, zorganizowana, a także empatyczna. Oraz gotowa do zmian, obserwowania trendów i trzymania ręki na pulsie.  Technologia powinna być dla nas wsparciem, nie można w niej upatrywać jedynie zagrożenia.mówi Katarzyna Czerwiak, Pośrednik Roku 2020. – Wybór moich koleżanek i kolegów naprawdę dodaje skrzydeł, dziękuję każdemu kto dostrzegł i docenił moje działania.– dodaje Katarzyna Czerwiak.

Najlepsi w regionie

Nagrodzono także najlepsze biura w każdym województwie. Szesnaście statuetek zostało wysłanych w różnie krańce Polski. 

Wśród nagrodzonych znaleźli się:

  • Lider Nieruchomości – województwo dolnośląskie: Verso Nieruchomości
  • Lider Nieruchomości – województwo kujawsko-pomorskie: LCM Nieruchomości
  • Lider Nieruchomości – województwo lubelskie: Alternatywne Biuro Nieruchomości Lublinvest
  • Lider Nieruchomości – województwo lubuskie: Skorecki Nieruchomości 
  • Lider Nieruchomości – województwo łódzkie: Societa Group
  • Lider Nieruchomości – województwo małopolskie: Brand&Sell
  • Lider Nieruchomości – województwo mazowieckie: Partners International
  • Lider Nieruchomości – województwo opolskie: ProSales Nieruchomości
  • Lider Nieruchomości – województwo podkarpackie: Opaliński Nieruchomości
  • Lider Nieruchomości – województwo podlaskie: Północ Nieruchomości
  • Lider Nieruchomości – województwo pomorskie: Galeria Nieruchomości
  • Lider Nieruchomości – województwo śląskie: Musiał Group
  • Lider Nieruchomości – województwo świętokrzyskie: CKDOM Biuro Nieruchomości
  • Lider Nieruchomości – województwo warmińsko-mazurskie: Limeno Nieruchomości
  • Lider Nieruchomości – województwo wielkopolskie: Advestor Premium House
  • Lider Nieruchomości – województwo zachodniopomorskie: Elite Nieruchomości

 

Organizatorzy już zapowiedzieli przyszłoroczną edycję, którą zwieńczy uroczyste wręczenie statuetek. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wrócimy do spotkania na żywo, choć po frekwencyjnym sukcesie transmisji online pewnie nie zrezygnujemy także z tej formy relacjonowania gali – zapowiada Agata Polińska, Head of Marketing & C2C Otodom.

 

Transmisje z gali można obejrzeć pod tym linkiem: https://youtu.be/R9_QdufLjm4 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.