Prace budowlane Piątkowskiej 103 coraz bliżej końca
Budowa inwestycji Piątkowskiej 103 w Poznaniu idzie zgodnie z planem: osiągnięto stan surowy zamknięty, wstawiono stolarkę okienną, ukończono tynkowanie wewnątrz, a także wykonano wszystkie instalacje. Koniec budowy w drugiej połowie tego roku. Obie inwestycje dewelopera Quadro Development - Piątkowska 103 oraz Rezydencja Winiary - z ostatnimi wolnymi mieszkaniami.
Inwestycja Piątkowska 103, dewelopera Quadro Development, osiągnęła stan surowy zamknięty. Od zewnętrznej strony budynku wstawiono stolarkę okienną, natomiast w jego wnętrzu ukończono tynkowanie i wykonano wszystkie instalacje: elektryczne, wodno-kanalizacyjne i ogrzewania centralnego. Kolejnym etapami budowy będą prace nad balkonami i tarasami oraz stawiane ścian działowych wraz z drobnymi pracami wykończeniowymi. - Klienci mogą być zadowoleni z postępów prac zgodnych z harmonogramem, które oznaczają brak opóźnień i w konsekwencji terminowe przekazanie lokali do rąk przyszłych mieszkańców. Warto pamiętać, iż dobro pracowników jest równie ważne, co dobro klientów. Dlatego zadbaliśmy również, by budowa naszej inwestycji przebiegała z zachowaniem wszelkich standardów bezpieczeństwa, także w kontekście trwającej pandemii - powiedział Marek Smogór, reprezentujący Quadro Development. Ukończenie prac budowlanych planowane jest na drugą połowę 2021 roku.
Ostatnie wolne lokale
Inwestycja Piątkowska 103 składać się będzie z 42 mieszkań 1-, 2-, 3- i 4-pokojowych, podzielonych pomiędzy pięć kondygnacji. W każdej znajdzie się zbliżona ilość lokali, o różnej wielkości i układzie pomieszczeń. Aktualnie dostępne zostały cztery wolne mieszkania: dwa 3-pokojowe oraz dwa 4-pokojowe, o powierzchniach mieszczących się między 57,60 a 71,30 mkw. Do jednego z nich przynależeć będzie taras na parterze, o metrażu ponad 10 mkw. - Dodatkowa przestrzeń w formie tarasu to udogodnienie, które jest bardzo pożądane w projektach mieszkaniowych zlokalizowanych wśród miejskiej infrastruktury. Pozwala na spędzanie czasu w półotwartej przestrzeni, którą mieszkaniec może cieszyć się w obrębie własnego M. - dodaje Marek Smogór.
Miejsce dla każdego
Lokalizacją Piątkowskiej 103 jest środkowa część poznańskich Winiar, u zbiegu ulic Piątkowskiej i Koronnej. Okolica ta zapewnia dostęp do każdej części Poznania, miejskimi i prywatnymi środkami transportu. W pobliżu znajdują się: punkty handlowo-usługowe, placówki edukacyjne, a także tereny rekreacyjne wraz ze ścieżkami rowerowymi w Parku Sołackim i Parku Cytadela. Niedaleko Piątkowskiej 103 budowana jest również druga inwestycja dewelopera Quadro Development o nazwie Rezydencja Winiary. Zakończenie prac nad tym projektem planowane jest na pierwszą połowę 2022 roku. - Pomimo dużej większości sprzedanych mieszkań w obu inwestycjach, wolne jeszcze lokale czekają na swoich właścicieli, którzy docenią atuty poznańskich Winiar. Projekty wpasowane w tkankę miasta, umożliwią dogodne zamieszkiwanie osobom o odmiennych oczekiwaniach. Każdy może znaleźć dobry powód, by wybrać swoją przestrzeń w Piątkowskiej 103 lub Rezydencji Winiary - podsumowuje Marek Smogór.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.