Komunikaty PR

Pracownia 81.WAW.PL laureatem International Architecture Awards 2020

2020-09-24  |  16:00
Biuro prasowe

 

Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design oraz The European Centre for Architecture, Art Design and Urban Studies nagrodzili ponad 125 nowych budynków i projektów urbanistycznych z 38 krajów w tegorocznej – 15 edycji International Architecture Awards 2020. Pracownia 81.WAW.PL została w tym konkursie nagrodzona jako jedyna z Polski.

 

International Architectural Awards to najbardziej prestiżowy konkurs dla wybitnych twórców, który wyróżnia najnowocześniejsze projekty. To coroczne wydarzenie promuje międzynarodową architekturę i wzornictwo na całym świecie. To również sposób na uhonorowanie najlepszych, znaczących nowości w takich kategoriach, jak budynki, architektura krajobrazu i projekty planowania zaprojektowane i / lub zbudowane przez czołowych światowych architektów, architektów krajobrazu i urbanistów, praktykujących w kraju i za granicą. Program oddaje hołd nowym osiągnięciom w projektowaniu i podkreśla kierunki oraz zrozumienie obecnych przełomowych procesów, spójnych z dzisiejszym myśleniem projektowym z globalnego punktu widzenia.

 

Warszawska pracownia 81.WAW.PL została nagrodzona za projekt Domu Polnego. Wyzwaniem, przed którym stanęli architekci, było wkomponowanie budynku w otaczającą  go naturę oraz oddzielenie go od ulicy. Dom stoi w centrum malowniczego pola, a jego frontowa część została obłożona kamieniem polnym, aby jak najlepiej wtopił się w otoczenie. Nie przytłacza on swoją formą, za to doskonale wpisuje się w polny krajobraz niczym z bajecznej scenerii.

 

Projekt z powodzeniem zdobywa kolejne nagrody oraz nominacje w wielu cenionych przez branżę konkursach. Dom Polny to także zwycięzca w dziedzinie projektowania architektonicznego / architektury mieszkaniowej w konkursie Architecture MasterPrize Awards 2019. Natomiast w World Architecture Community Awards 32st Cycle zdobył pierwsze miejsce w kategorii zrealizowanych projektów architektonicznych. Kolejnym wyróżnieniem było drugie miejsce w konkursie International Residential Architecture Awards 2019 - jednej z najbardziej prestiżowych nagród na świecie, gdzie doceniane są wybitne pomysły, które na nowo definiują projektowanie architektury poprzez wdrażanie nowatorskich technologii, materiałów, programów, estetyki i organizacji przestrzennych, a także badania nad globalizacją, elastycznością, adaptowalnością oraz rewolucją cyfrową. 

 

Organizowane od 2005 roku International Architecture Awards uznawane są na arenie międzynarodowej za najważniejszy światowy znak doskonałości, przedstawiający nie tylko najlepsze międzynarodowe praktyki architektoniczne, ale i setki klientów korporacyjnych, deweloperów, władze państwowe i lokalne, instytucje i generalnych wykonawców, którzy je wyprodukowali. Program pokazuje, w jaki sposób budynki i projekty urbanistyczne na całym świecie przekraczają granice architektury, niezależnie od stylu, złożoności i wielkości zarówno schematu, jak i budżetu.

 

W tym roku Muzeum otrzymało rekordową liczbę projektów nowych budowli, architektury krajobrazu i urbanistyki od najważniejszych firm działających na świecie. Jury złożone z kilku wybitnych greckich architektów, krytyków i pedagogów wybrało ponad 120 zgłoszeń z listy ponad 400 projektów.

 

Pełna lista zwycięskich projektów na rok 2020 jest dostępna na stronie www.chi-athenaeum.org i www.europeanarch.eu.

Wszystkie wybrane w tym roku budynki i projekty urbanistyczne zostały również zaprezentowane w specjalnym wydaniu Global Design + Urbanism XX. „Nowa architektura międzynarodowa”.

Przykłady zwycięskich projektów: nowy most i budynek odprawy pasażerskiej autorstwa Aedas i Rogers Stirk Harbour + Partnerzy w Makau i Hongkongu , największy na świecie park miejski autorstwa Omrania i Henning Larsen Architects w Arabii Saudyjskiej, cztery nowe drapacze chmur autorstwa Kohn Pedersen Fox Associates, oszałamiający projekt urbanistyczny autorstwa ASPECT Studios / Kengo Kuma w Sydney, odrestaurowane muzeum Franka Gehry'ego, New London Tower firmy SOM, dwa nowe mosty WilkinsonEyre, nowy wielofunkcyjny budynek MVRDV w Amsterdamie, innowacyjna architektura mieszkaniowa NADAAA i Christ.Christ., elegancka wieża firmy Pininfarina, nowy dom w Rosji autorstwa J. MAYER H. und Partner, trzy innowacyjne projekty Trahan Architects w USA, 3XN Architects 'Olympic House w Lozannie w Szwajcarii oraz nowa restauracja McDonald's w Chicago autorstwa Ross Barney Architects.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.