Komunikaty PR

Premiera IV etapu osiedla Rodzinne Podolany

2021-03-02  |  13:30
Biuro prasowe

Osiedle Rodzinne Podolany przy ulicy Heleny Rzepeckiej w Poznaniu powiększa się o kolejne lokale w zabudowie szeregowej. Właśnie wystartowała sprzedaż nowego - IV etapu tej inwestycji. Na całe osiedle finalnie składać będzie się 9 szeregów lokali mieszkalnych. Część z nich stanowią domy w zabudowie szeregowej o powierzchni ok. 99 m kw. z ogrodami, natomiast drugi rodzaj lokali to mieszkania 2-poziomowe o powierzchni ok. 76 i 79m kw. z tarasami na dachu.

 

Osiedle Rodzinne Podolany, od momentu premiery w styczniu 2019, stały się jedną z najbardziej rozpoznawalnych inwestycji deweloperskich w tej części Poznania. Warto podkreślić, że budowane przy ulicy Heleny Rzepeckiej osiedle spełnia oczekiwania osób, które szukają nowego domu lub przestronnego dwupoziomowego mieszkania w granicach miasta. Takie propozycje na rynku pierwotnym w Poznaniu są unikatowe. Co ważne - dla klientów firmy Sky Investments - z Podolan jest blisko zarówno na zielony Strzeszyn, jak i do centrum Poznania. – Do tej pory ponad 60 lokali znalazło już swoich właścicieli. Etapy: I i III, na które składają się szeregi oznaczone literami A, B, D, E oraz G, zostały zakończone, a lokale zostały przekazane przyszłym mieszkańcom. Obecnie budowany jest etap II, a niebawem rozpocznie się budowa IV etapu. To ostatnia szansa, aby zamieszkać na Osiedlu Rodzinne Podolany – mówi Małgorzata Walczak-Łondka, Manager Rozwoju Biznesu i Sprzedaży Sky Investments.

Przyszłym mieszkańcom IV etapu inwestycji deweloper Sky Investments proponuje 28 mieszkań dwupoziomowych o powierzchni ok. 76 i 79 m kw. z tarasami na ostatniej kondygnacji. Lokale te powstaną w dwóch szeregach oznaczonych literami I oraz H. Projekt każdego dwupoziomowego mieszkania zakłada podział na strefę dzienną i nocną. Salon, kuchnia, toaleta i pomieszczenie gospodarcze stworzą parter, natomiast piętro to trzy sypialnie i łazienka. Ponadto mieszkania będą posiadać na dachu przestronny taras o powierzchni do 20 m kw., poddasze nieużytkowe (około 11 m kw., które można zaaranżować według własnego uznania) oraz teren zielony przed wejściem. Każdy lokal będzie znajdował się na działce o powierzchni 133,70 – 330,30 m kw. (w zależności od wybranego wariantu). Na terenie osiedla deweloper przewidział także miejsca postojowe, skwer oraz plac zabaw.

- Prywatne tereny zielone przed każdym mieszkaniem, taras o powierzchni aż do 20 m kw., czy poddasze to elementy, na które nabywcy zwracają dużą uwagę. Kameralna, zamknięta konwencja bezpiecznego osiedla to wartości, które nasi klienci bardzo sobie cenią. Cieszymy się, że IV etap Osiedla Rodzinne Podolany spotkał się z dobrym przyjęciem, a pierwsze z mieszkań już znalazły swoich przyszłych nabywców. Przekazanie lokali planowane jest na styczeń 2023. Należy jednak pamiętać, że zgłaszając się już teraz ma się większy wybór lokali i szeroki zakres pakietów dodatkowych do wyboru, aby mieszkanie nabrało indywidualnego charakteru – podkreśla Małgorzata Walczak-Łondka z firmy Sky Investments.

Jednocześnie deweloper prowadzi prace w II etapie na osiedlu przy ulicy Heleny Rzepeckiej. W szeregu oznaczonym literą C powstaje 16 mieszkań dwupoziomowych, natomiast w szeregu F będzie 8 domów o powierzchni ok. 99 m kw. Oba szeregi będą w pełni gotowe w IV kwartale 2021. Sky Investments przygotowuje też ofertę kolejnych inwestycji, o czym będzie na bieżąco informował.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE

Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.

Prawo

Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna

Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.

Konsument

Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania

Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.