Komunikaty PR

Premiera raportu World Green Building Council: Health & Wellbeing Framework

2020-11-10  |  09:00
Biuro prasowe
Kontakt

Monika Kmera
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

ul. Konarskiego 18c/2-11A
44-100 Gliwice
mkmera|plgbc.org.pl| |mkmera|plgbc.org.pl
600025968
www.plgbc.org.pl
Do pobrania plgbc ( 0.04 MB )

W ramach projektu Better Places For People prowadzonego przez World Green Building Council, powstał nowy raport: Health & Wellbeing Framework. To zestaw kompleksowych, globalnych wytycznych dotyczących zdrowych i zrównoważonych budynków dla wszystkich i wszędzie.
Opracowane nowe ramy zwracają uwagę na znaczenie zdrowia i dobrego samopoczucia w zrównoważonym budownictwie. Premiera publikacji odbyła się 4 listopada br.

World Green Building Council (WorldGBC) przedstawiło raport Health & Wellbeing Framework - kompleksowe narzędzie edukacyjne na rzecz zdrowego i zrównoważonego środowiska budowlanego.

Raport to zestaw kompleksowych, globalnych wytycznych dotyczących zdrowych i zrównoważonych budynków dla wszystkich i wszędzie. Ramy oparte zostały na globalnych celach ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju. World Green Building Council skoncentrowało się na zdrowiu i dobrym samopoczuciu, elementach, które wspierają zrównoważone budynki.

W związku z pandemią COVID-19, która mocno podkreśliła związek zrównoważonego projektowania ze zdrowiem człowieka, raport prezentuje sześć strategicznych obszarów, w tym m.in. jakość powietrza w pomieszczeniach, rolę człowieka w łańcuchu dostaw, odporność na zmiany klimatu. Nowością jest międzysektorowa analiza redefiniująca podejście do zdrowia ludzi i ich budynków, miast i społeczności.

- W oparciu o globalne cele ONZ w zakresie zrównoważonego rozwoju, nasz nowy raport na nowo definiuje rozumienie zdrowia i dobrego samopoczucia w budynkach. Do tej pory braliśmy pod uwagę jedynie zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników budynków. Ale to tylko część obrazu. Musimy wziąć pod uwagę skutki w całym łańcuchu wartości. Obecnie nasza sieć green building councils, przedsiębiorstw i współpracowników łączy się, aby napędzać te zmiany. Prawdziwie zrównoważone budynki są dla wszystkich i wszędzie - podkreśla Cristina Gamboa, CEO World Green Building Council (WorldGBC).

W pracach nad raportem brała udział także Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzająca Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC, przewodnicząca europejskiej części World Green Building Council – Europe Regional Network (ERN).

- Budynki, w których żyjemy, pracujemy, uczymy się, mają znaczący wpływ na nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Dlatego właśnie koncentrujemy się na edukacji i wspólnych działaniach dla zrównoważonego projektowania, budowania i użytkowania przestrzeni, dla lepszej przyszłości. Raport podkreśla globalne zapotrzebowanie i znaczenie zielonych budynków. Może być wykorzystywany jako wytyczne dotyczące zdrowego, zrównoważonego budownictwa dla wielu sektorów na całym świecie – podsumowuje Alicja Kuczera, Dyrektor Zarządzająca PLGBC.

Zapoznaj się z Health & Wellbeing Framework:

https://plgbc.org.pl/wp-content/uploads/2020/11/WorldGBC-Health-Wellbeing-Framework_Exec-Report.pdf

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony” Biuro prasowe
2024-04-29 | 12:13

Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony”

Zarówno aktywność regulatorów, jak i rosnąca świadomość społeczeństwa napędzają zmiany w zakresie zrównoważonego budownictwa. Dotyka to także deweloperów
Nieruchomości Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach
2024-04-29 | 11:15

Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach

Develia rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita, które powstanie na zielonych Maślicach, to projekt dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych
Nieruchomości Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami
2024-04-29 | 11:00

Wraz z wiosną rośnie zainteresowanie domami

Wiosną i latem zdecydowanie mocniej dostrzegamy zalety wyboru domu bądź mieszkania z ogrodem. Choć nie jest to na rynku duży trend, to taką prawidłowość zauważa przedstawiciel firmy More

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

T-Mobile startuje w Polsce z nowym konceptem. Pozwoli klientom przetestować i doświadczyć najnowocześniejszych technologii

T-Mobile już od kilku lat realizuje strategię, która mocno skupia się na innowacjach i doświadczeniach klienta związanych z nowymi technologiami. Połączeniem obu tych elementów jest Magenta Experience Center – nowoczesny koncept, który ma zapewnić klientom możliwość samodzielnego przetestowania najnowszych technologii. Format, z sukcesem działający już na innych rynkach zachodnioeuropejskich, właśnie zadebiutował w Warszawie. Będą z niego mogli korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i biznesowi.

Problemy społeczne

W Polsce brakuje dostępnych cenowo mieszkań. Eksperci mówią o kryzysie mieszkaniowym

 Większość osób – nawet ze średnimi, wcale nie najgorszymi dochodami – ma problem, żeby zaspokoić swoje potrzeby mieszkaniowe, ale też z tym, żeby po zaspokojeniu tych potrzeb, po opłaceniu wszystkich rachunków i opłat związanych z mieszkaniem, mieć jeszcze środki na godne życie – mówi Aleksandra Krugły z Fundacji Habitat for Humanity Poland. Jak wskazuje, problem stanowi nie tylko wysoki współczynnik przeciążenia kosztami mieszkaniowymi, ale i tzw. luka czynszowa, w której mieści się ponad 1/3 społeczeństwa. Tych problemów nie rozwiąże jednak samo zwiększanie liczby nowych lokali. Potrzebne są również rozwiązania, które umożliwią zaangażowanie sektora prywatnego w zwiększenie podaży dostępnych cenowo mieszkań na wynajem.

Konsument

Od 28 kwietnia Polacy żyją na ekologiczny kredyt. Zmiana zachowań konsumentów może odwrócić negatywny trend

Dzień Długu Ekologicznego, czyli data, do której zużyliśmy wszystkie zasoby, jakie w ciągu roku może zapewnić Ziemia, w tym roku w Polsce przypada 28 kwietnia, kilka dni wcześniej niż rok temu. Coroczne przyspieszenie tego terminu to sygnał, że czerpiemy bez umiaru z naturalnych systemów, nie dając im czasu na odbudowę. – Polskie społeczeństwo staje się coraz bardziej konsumpcyjne, kupujemy i wyrzucamy coraz więcej. Ale też nie mamy tak naprawdę efektywnego narzędzia, żeby temu zapobiec – ocenia Filip Piotrowski, ekspert ds. gospodarki obiegu zamkniętego z UNEP/GRID-Warszawa.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.