Komunikaty PR

Przestrzenie coworkingowe Spaces w gdańskim Wave

2020-11-10  |  15:15

W gdańskim biurowcu Wave, realizowanym przez spółkę biurową Skanska, na początku drugiego kwartału 2021 r. uruchomione zostanie pierwsze w Trójmieście biuro coworkingowe marki Spaces z grupy IWG. Nowy najemca będzie rozwijał swoją działalność na ponad 3 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. W procesie transakcji uczestniczyli eksperci firmy JLL.

International Workplace Group (IWG plc) to światowy leader na rynku elastycznych powierzchni biurowych, obecny w ponad 120 krajach i 1100 miastach na świecie. W Polsce pod marką Spaces znaleźć można biura w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu, a obecnie firma przygotowuje się do dalszej ekspansji, planując otwarcie pierwszego centrum biznesowego Spaces na północy kraju w Gdańsku. Będzie ono zlokalizowane na dwóch ostatnich piętrach trójmiejskiego biurowca Wave, skąd roztaczać się będzie piękny widok na panoramę miasta. Do dyspozycji najemców oddane zostanie ponad 3 tys. mkw nowoczesnej powierzchni biurowej, a pierwsi z nich wprowadzą się do Spaces już na początku drugiego kwartału 2021 r.

– Otwarcie biura Spaces w Gdańsku, to ważny krok w dalszym rozwoju firmy i umacnianiu pozycji lidera w zakresie elastycznych powierzchni biurowych na polskim i światowym rynku. Współpraca ze Skanska oraz JLL jest dla nas wielkim zaszczytem i przede wszystkim gwarancją wyboru najlepszej z możliwych lokalizacji na otwarcie kolejnego centrum biznesowego. Patrząc na ostatnie trendy i zmiany w podejściu do sposobu wykonywania pracy, jesteśmy przekonani, iż produkty oraz rozwiązania oferowane przez Spaces znajdą szerokie uznanie zarówno wśród przedstawicieli małych jednoosobowych działalności gospodarczych, jak i firm średniej wielkości oraz wielkich międzynarodowych korporacji – powiedział Patrik Olveback, Country Manager dla Polski

– Współpraca JLL z IWG trwa w Polsce od lat. Wspólnie podbijamy kolejny rynek otwierając nowe biuro Spaces w Trójmieście. Zajmie ono dwa ostatnie piętra w budynku Wave A, zapewniając tym samym użytkownikom powierzchni imponujące widoki. Ten nowoczesny budynek wybudowany przez Skanska z pewnością zapewni niebanalne przestrzenie z charakterem, idealne dla pracowników korzystających z elastycznych przestrzeni biurowych – dodaje Jarosław Kwiecień, Starszy Konsultant w Dziale Reprezentacji Najemcy, JLL.

– Niewątpliwym atutem Wave jest jego lokalizacja – to centrum biznesowe miasta, z bardzo dobrym połączeniem komunikacyjnym, w sąsiedztwie Uniwersytetu Gdańskiego. Dodatkowo, dojazdy do pracy i powroty do domu ułatwia City Hub – stworzony przez nas węzeł współdzielonej mobilności. Z pewnością pomoże to przyciągnąć potencjalnych użytkowników przestrzeni coworkingowej naszego nowego Najemcy. Bardzo się cieszymy, że jakość proponowanych przez nas rozwiązań przekonała Spaces do podjęcia współpracy – mówi Agnieszka Krawczyk- Rogowska, dyrektor ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska. – Wave to pierwszy budynek biurowy w trójmieście, który ubiega się o certyfikat WELL. Wytyczne i rozwiązania związane z tą certyfikacją pozwolą na bezpieczne korzystanie z przestrzeni biurowych, nawet jeśli epidemia koronawirusa zostanie z nami na dłużej. Budynek ubiega się także o nowy certyfikat WELL Health-Safety Rating, przyznawany powierzchniom biurowym o najwyższych parametrach bezpieczeństwa, zmniejszających ryzyko przenoszenia chorób, a także umożliwiających tworzenie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy w związku z trwającą epidemią – dodaje Agnieszka Krawczyk- Rogowska.

Z myślą o udogodnieniach dla użytkowników

Biurowiec Wave, który w lipcu 2020 r. został dopuszczony do użytkowania, zaprojektowano z myślą o wygodzie jego użytkowników. W budynku zastosowano m.in. autorski i innowacyjny system Connected by Skanska ułatwiający użytkownikom biura codzienne funkcjonowanie w przestrzeni biurowej oraz zarządzanie budynkiem.

Od strony al. Grunwaldzkiej został wykorzystany antysmogowy beton o właściwościach fotokatalitycznych. Dzięki promieniom słonecznym dochodzi na jego powierzchni do redukcji szkodliwych związków w powietrzu zanieczyszczonym smogiem miejskim, powstałym ze spalin emitowanych przez samochody. To pierwsza tego typu realizacja w Trójmieście.

Ważną kwestią dla Skanska jest także wspieranie alternatywnych środków transportu. W odpowiedzi na ciągle rosnące natężenie ruchu oraz problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza, deweloper wraz z partnerami stworzył City Hub – pierwszy w Trójmieście węzeł współdzielonej mobilności. Jest to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, w której każdy może m.in. wypożyczyć elektryczne skutery od Hop.City, hulajnogi z aplikacji Bolt czy samochody Traficar. Na miejscu znajdzie się też stacja do ładowania desek i hulajnóg elektrycznych Si.City, która poza funkcją ładowania, uchroni sprzęt przed kradzieżą.

Wave – kluczowe fakty i liczby:

  • Łączna planowana powierzchnia najmu I etapu Wave: ok. 24 800 mkw. GLA, całego kompleksu: ok. 48 000 mkw.
  • Liczba kondygnacji naziemnych/podziemnych: 14/2.
  • Certyfikaty: LEED, WELL, Obiekt bez barier.
  • Dodatkowe benefity dla najemców: Connected by Skanska
  • Generalny wykonawca budynku: Skanska S.A.
  • Agent wynajmujący: CBRE
  • Autor projektu architektonicznego: śląska pracownia medusa group.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.