Komunikaty PR

Przyszłość jest bliżej niż myślimy - Interprint na Łódź Design Festival

2023-06-07  |  14:00
Biuro prasowe

Wejście na rynek pracy generacji Z, coraz bardziej zaawansowana sztuczna inteligencja, wyzwania, które stawiają przed nami alarmujące raporty ekologów… Wszystko to sprawia, że coraz częściej myślami wybiegamy w przyszłość… To właśnie ona i jej postrzeganie były tematem przewodnim minionej edycji Łódź Design Festival. Czy zamiast przepowiadać przyszłość, możemy ją wspólnie zaprojektować? Jak nasze wizje tego, co nas czeka, wpływają na teraźniejszość? Te pytania stanowiły punkt wyjścia festiwalowych dyskusji i prelekcji. Hasło ŁDF 2023 - Future Perfect! wpisuje się również w filozofię firmy Interprint.

Śmiałe wizje i eksperymenty: make me!

Łódź Design Festival rozpoczęła uroczysta gala, której towarzyszyło podsumowanie konkursu make me!, wspierającego młodych projektantów, którzy mają okazję pokazać swoje innowacyjne wizje. Prace zaprezentowane w tym roku poruszały wrażliwością na wyzwania, jakie stawia przed nami współczesna rzeczywistość. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Staza SYGNIS, zaprojektowana przez Macieja Głowackiego i Olgę Kozłowską (Dział Wzorniczy SYGNIS S.A., Polska). To opaska, która całkowicie odcina dopływ krwi do zranionej kończyny, znacząco zmniejszając ryzyko śmierci na polu walki. Projekt powstał w odpowiedzi na potrzeby ukraińskich żołnierzy.

Nagroda specjalna, ufundowana przez Interprint przyznana została za projekt Fragment.Vasen (autorzy: Barbara Koniecka i Maximilian Stahl). Ręcznie wykonane wazony z drewna pochodzące z odpadów postprodukcyjnych, pokryte naturalnymi olejami oraz wodoodporne dzięki wewnętrznej warstwie wosku pszczelego to przyjazna dla środowiska, unikatowa propozycja będąca alternatywą dla produktów z sieciówek. Wyróżnienie w imieniu firmy wręczył Maurizio Burrato, (Dyrektor Zarządzający Interprint Italia i Ambasador marki Interprint), który był również członkiem jury konkursowego.

Storytelling i jego wpływ na rzeczywistość

Istotną częścią festiwalu był Blok Innowacji - cykl prelekcji poświęconych projektowaniu przyszłości, który otworzył Maurizio Burrato, dzieląc się swoimi przemyśleniami na temat roli, jaką w kształtowaniu rzeczywistości odgrywa storytelling oraz jak wpłynie na komunikację w przyszłości. Według eksperta, w dobie szybkiego dostępu do informacji, które nie zawsze są prawdziwe (jako przykład podał fake newsy na temat koronawirusa), największe znaczenie mają komunikaty, które są nośnikami wartości. To właśnie one będą przyszłością autentycznej i budującej zaufanie komunikacji.

Łódź Design Festival po raz kolejny przyniósł wiele ważnych przemyśleń, inspiracji i doświadczeń. Pozwolił też z optymizmem spojrzeć w przyszłość, dzięki twórczemu podejściu i wrażliwości projektantów na wyzwania współczesnego świata.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland Biuro prasowe
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.