Komunikaty PR

Pył budowlany zagraża życiu - materiał prasowy

2022-09-01  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania docx ( 0.24 MB )

Każdego roku setki osób umiera z powodu inhalacji substancji biologicznych lub chemicznych takich jak krystaliczna krzemionka czy pył trydymitowy, który występuje na placach budowy. Powoduje on wiele chorób: nowotwory, zapalenia pęcherzyków płucnych czy nieuleczalną pylicę krzemową płuc. To śmiertelne zagrożenie zarówno dla osób pracujących na budowach, jak i dla osób postronnych.

 

Podczas prac budowlanych pracownicy często są przyzwyczajeni do warunków pracy w kłębach pyłu. Często pracując bez odpowiedniego zabezpieczenia, jednocześnie narażając się na choroby spowodowane unoszącym się w powietrzu pyłem. Szczególnie niebezpieczne są małe cząstki pyłu, które mogą się przedostać do pęcherzyków płucnych. Skutki oddychania pyłem mogą odczuć nie tylko pracownicy, ale także wszystkie osoby przechodzące obok unoszącego się pyłu budowlanego. Pył budowlany powoduje dużo chorób, na przykład krzemicę, a sama choroba może się rozwijać nawet kilkadziesiąt lat.

 

Jak walczyć z pyłem?

W miejscach, gdzie prowadzone są prace budowlane należy dbać o to, aby jakość powietrza nie zagrażała pracownikom oraz osobom znajdującym się w pobliżu placu budowy. Bardzo dobrą praktyką jest stosowanie odkurzaczy budowlanych, które są w stanie wyłapać nawet najmniejsze cząsteczki pyłu. Firma Husqvarna Construction posiada w ofercie odkurzacze wykorzystujące filtry powietrza HEPA13 – co oznacza, że zassane powietrze z pyłem jest oczyszczane co najmniej w 99,97%.

- Od lat rozwijamy maszyny, które z powodzeniem walczą z pyłem budowalnym i pozwalających na skuteczne przechwytywanie i magazynowanie pyłu, który powstaje podczas pracy maszynami. Warto zwrócić na to uwagę już na etapie rozpisywania przetargu dla firmy budowlanej, aby w swoim asortymencie maszyn posiadała profesjonalne odkurzacze przemysłowe najwyższej klasy sprawności – H oraz wykorzystujących filtry klasy HEPA13 oraz maszyny, które samoistnie magazynują pył w podłączonym do nich worku. Dzięki temu zyskujemy pewność, że prowadzone prace będą realizowane zgodnie z prawem, a ponadto będą bezpieczne – mówi Dawid Trukszyn, Ekspert firmy Husqvarna Construction.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Bankowość

Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców

W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.

Handel

Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł

Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.