Komunikaty PR

Ranking Dzielnic Otodom 2020 – INFRASTRUKTURA DLA ZWIERZĄT

2020-08-05  |  15:07

Bydgoszcz zwycięzcą w kategorii miejsca przyjaznego zwierzętom

Właściciele czworonogów, poszukując wymarzonej nieruchomości, muszą myśleć również o tym czy będą mieli gdzie wychodzić na spacer ze swoim pupilem. Jak znaleźć takie miejsce? Czy Polacy są zadowoleni z infrastruktury dla zwierząt w swojej okolicy? Tym razem, w ramach Rankingu Dzielnic Otodom zapytaliśmy mieszkańców 12 miast Polski o miejsca do spędzania czasu ze swoimi zwierzętami. Poprosiliśmy o ocenę w skali od 1 do 5 poniższego stwierdzenia: w mojej okolicy są miejsca, gdzie mogę chodzić na spacery ze swoimi zwierzętami. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami.

Niemal połowa Polaków ma w domu jakieś zwierzę, najczęściej psa. Dlatego postanowiliśmy sprawdzić, gdzie ze zwierzakiem żyje się najwygodniej. Gdzie jest najwięcej terenów spacerowych i wybiegów dla psów? Gdzie bez problemu znajdziesz dobrego weterynarza czy sklep zoologiczny? Sprawdź wyniki naszego raportu!

Szczegółowe wyniki wyglądają następująco:

1

Bydgoszcz

4,08

2

Gdynia

4,07

2

Poznań

4,07

3

Gdańsk

4,05

3

Szczecin

4,05

4

Katowice

4,02

5

Białystok

3,96

5

Warszawa

3,96

6

Lublin

3,94

7

Kraków

3,91

7

Wrocław

3,91

8

Łódź

3,85

Najlepiej oceniona kategoria w rankingu dzielnic Bydgoszczy

O ile mieszkańcy Bydgoszczy wystawili swemu miastu bardzo dobre noty za bezpieczeństwo, ekologię czy dostępność sklepów, to ocena za infrastrukturę dla zwierząt jest po prostu fenomenalna. Aż siedemnaście dzielnic otrzymało notę przewyższającą cztery punkty na pięć możliwych do zdobycia.

Flisy

4,93

    

Zimne Wody - Czersko Polskie

4,73

    

Smukała-Opławiec-Janowo

4,67

    

Terenów Nadwiślański

4,57

    

Piaski

4,49

    

Brdyujście

4,41

    

Osowa Góra

4,41

    

Fordon

4,36

    

Miedzyń-Prądy

4,31

    

Jachcice

4,23

    

Tatrzańskie

4,21

    

Czyżkówko

4,18

    

Osiedle Leśne

4,12

    

Okole

4,08

    

Kapuściska

4,03

    

Wyżyny

4,01

    

Bartodzieje

4,00

    

 

To nie tylko jedna z najlepiej ocenionych kategorii nie tylko w przypadku Bydgoszczy, ale w całym Rankingu Dzielnic Otodom.

Flisy bardzo blisko ideału

Na czele zestawienia uplasowały się Flisy z imponującą notą 4,93 punktu na 5 możliwych do zdobycia. Kolejne miejsca zajęły również bardzo wysoko ocenione Zimne Wody-Czersko Polskie oraz Smukała-Opławiec-Janowo. Ankietowani ocenili te dzielnice odpowiednio na 4,73 punktu i 4,67 punktu.

Wyniki w kategorii zwierzęta ...

Najlepiej infrastrukturę dla zwierząt oceniają mieszkańcy Bydgoszczy (4,08). Tym razem na podium duży ścisk, bo znalazło się na nim aż 5 miast. Na drugim miejscu ex aequo Gdynia i Poznań z notą 4,07 czyli tylko o 0,01 punktu mniej niż zwycięzca. Na trzecim natomiast Gdańsk i Szczecin z notą 4,05. Najsłabiej infrastrukturę dla zwierząt ocenili mieszkańcy Łodzi przyznając 3,85 punktu.

Ranking Dzielnic Otodom 2020

To już druga edycja Rankingu Dzielnic Otodom, poprzednia opublikowana została trzy lata temu. Tegoroczne zestawienie powstało na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Otodom przez Agencję Badawczą IQS. Ponad 120 tys. mieszkańców 12 miast Polski: Białegostoku, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańska, Katowic, Krakowa, Lublina, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy i Wrocławia, oceniało różne aspekty życia w swojej okolicy. Badanie ilościowe realizowane było przy użyciu standaryzowanego kwestionariusza za pomocą metodologii CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) – wspomagany komputerowo wywiad przy pomocy strony internetowej. Tegoroczna edycja rankingu oprócz znanych już kategorii (bezpieczeństwo, relacje sąsiedzkie, ekologia, zadbana okolica, komunikacja, dostępność atrakcji, dostępność sklepów, koszty życia, infrastruktura dla dzieci) uwzględnia także nowe: infrastruktura dla zwierząt, dzielnice dla aktywnych sportowo, imprezowiczów, dostępność służby zdrowia.

Już niedługo kolejna kategoria Rankingu Dzielnic Otodom.

Więcej o OTODOM

Otodom to najpopularniejszy serwis nieruchomości w Polsce. Umożliwia swoim użytkownikom wyszukanie, przeglądanie i zamieszczanie ogłoszeń sprzedaży i wynajmu nieruchomości:
w szczególności mieszkań, domów, inwestycji deweloperskich, biur czy lokali. W serwisie znajdują się zarówno oferty z rynku pierwotnego jak i wtórnego. W styczniu  2020  serwis odwiedziło ponad 3,9 mln realnych użytkowników. Daje to Otodom pierwsze miejsce wśród serwisów specjalizujących się w ogłoszeniach nieruchomości. Dane te potwierdza niezależny audyt Gemius/PBI. 

Biuro prasowe Otodom:

Strefa prasowa: media.otodom.pl

Więcej informacji:

Jarosław Krawczyk, Otodom, e-mail: jaroslaw.krawczyk@otodom.pl, tel. 512 068 949

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych? Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:00

Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych?

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych korekta cenowa wciąż jest obowiązującą tendencją, jednak w kwietniu pojawiły się pierwsze wyraźne symptomy jej wygaszania. Po raz
Nieruchomości W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.
2024-05-17 | 01:00

W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.

W.G Partners, notowany na NewConnect producent domów w technologii szkieletowej i modułowej odnotowuje skokowy wzrost skali działalności i bardzo dobrą rentowność. W I kwartale firma
Nieruchomości OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK
2024-05-16 | 18:00

OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK

15 maja br. zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.