Reduta Nowe Podolany po raz 10.
Reduta Nowe Podolany to już 9 zrealizowanych budynków wielorodzinnych. Tym samym to jeden z większych projektów deweloperskich w północno – zachodniej części Poznania. Obszerny teren, na którym powstaje osiedle, umożliwił stworzenie przemyślanej koncepcji, którą wyróżniają m.in. zagospodarowane i zielone przestrzenie między budynkami, a także reprezentacyjne części wspólne.
To już ponad 10 lat minęło od startu realizacji inwestycji Reduta Nowe Podolany. Przy ulicy Jasielskiej powstawały kolejne etapy projektu, a wraz z nimi zmieniał się krajobraz tej części Poznania. Potencjał miejsca został przykładnie wykorzystany i powstało osiedle o nowoczesnej architekturze. Ale to jeszcze nie koniec. W realizacji jest budynek nr 10, a wraz z nim do sprzedaży trafiło 95 mieszkań o powierzchni od 29 do 74 mkw. To oznacza, że propozycja obejmuje zarówno kawalerki, jak i lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Wszystkie mieszkania dostępne są z balkonami lub tarasami. Podobnie jak we wcześniejszych etapach, dużym udogodnieniem będzie hala garażowa uzupełniona o miejsca postojowe naziemne. Nie zabraknie również komórek lokatorskich oraz cichobieżnych wind. Warto zaznaczyć, że wszystkie mieszkania projektu Reduta Nowe Podolany spełniają warunki kwotowe dla mającego obwiązywać od lipca rządowego programu Pierwsze Mieszkanie, a dokładniej jednego z jego filarów, czyli programu Bezpieczny Kredyt 2 %. - Osiedle było i jest popularne wśród osób planujących zakup nieruchomości. Ponad połowa mieszkań została już sprzedana. Dostępność proponowanych lokali w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2 % przekłada się na sporo dodatkowych zapytań. Proponujemy rezerwację lokalu w kwocie 5.000 złotych i z terminem do końca września. W tym okresie gwarantujemy niezmienność ceny mieszkania - mówi Agata Nowaczyk z biura sprzedaży EBF Development. Inwestycja Reduta Nowe Podolany powstaje przy ulicy Jasielskiej, oczywiście na terenie poznańskich Podolan, a planowany termin zakończania realizacji 10 budynku to czerwiec przyszłego roku. – Kończymy już stan surowy budynku części mieszkalnej oraz konstrukcje hali garażowej. Wykonujemy stropodachy i rozpoczynamy pracę instalacyjne elektryczne i wodno – kanalizacyjne. – dodaje Agata Nowaczyk. Warto dodać, że EBF Development od początku realizacji projektu duży nacisk przykłada do jakości wykonania, a części wspólne jak np. klatki schodowe wyróżniają się estetyką i użyciem wyszukanych materiałów. Deweloper dba również o elementy małej architektury. Są zielone przestrzenie, drogi wewnętrzne, chodniki, oświetlenie oraz przestronne i bezpieczne place zabaw. Ceny rozpoczynają się od 8900 zł brutto za mkw.
Inwestycja otoczona jest licznymi terenami rekreacyjnymi i sportowymi, co czyni osiedle doskonałym miejscem zarówno dla osób aktywnych, jak i potrzebujących ciszy i relaksu w spokojnej okolicy. Lokalizacja umożliwia również sprawny dojazd do centrum miasta, zarówno samochodem jak i autobusami komunikacji miejskiej. Rodziców zadowoli dobre zaplecze oświatowe oraz handlowo – usługowe. W pobliżu funkcjonuje popularna Galeria Podolany.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.