Reduta Nowe Podolany po raz 10.
Reduta Nowe Podolany to już 9 zrealizowanych budynków wielorodzinnych. Tym samym to jeden z większych projektów deweloperskich w północno – zachodniej części Poznania. Obszerny teren, na którym powstaje osiedle, umożliwił stworzenie przemyślanej koncepcji, którą wyróżniają m.in. zagospodarowane i zielone przestrzenie między budynkami, a także reprezentacyjne części wspólne.
To już ponad 10 lat minęło od startu realizacji inwestycji Reduta Nowe Podolany. Przy ulicy Jasielskiej powstawały kolejne etapy projektu, a wraz z nimi zmieniał się krajobraz tej części Poznania. Potencjał miejsca został przykładnie wykorzystany i powstało osiedle o nowoczesnej architekturze. Ale to jeszcze nie koniec. W realizacji jest budynek nr 10, a wraz z nim do sprzedaży trafiło 95 mieszkań o powierzchni od 29 do 74 mkw. To oznacza, że propozycja obejmuje zarówno kawalerki, jak i lokale 2-, 3- i 4- pokojowe. Wszystkie mieszkania dostępne są z balkonami lub tarasami. Podobnie jak we wcześniejszych etapach, dużym udogodnieniem będzie hala garażowa uzupełniona o miejsca postojowe naziemne. Nie zabraknie również komórek lokatorskich oraz cichobieżnych wind. Warto zaznaczyć, że wszystkie mieszkania projektu Reduta Nowe Podolany spełniają warunki kwotowe dla mającego obwiązywać od lipca rządowego programu Pierwsze Mieszkanie, a dokładniej jednego z jego filarów, czyli programu Bezpieczny Kredyt 2 %. - Osiedle było i jest popularne wśród osób planujących zakup nieruchomości. Ponad połowa mieszkań została już sprzedana. Dostępność proponowanych lokali w ramach programu Bezpieczny Kredyt 2 % przekłada się na sporo dodatkowych zapytań. Proponujemy rezerwację lokalu w kwocie 5.000 złotych i z terminem do końca września. W tym okresie gwarantujemy niezmienność ceny mieszkania - mówi Agata Nowaczyk z biura sprzedaży EBF Development. Inwestycja Reduta Nowe Podolany powstaje przy ulicy Jasielskiej, oczywiście na terenie poznańskich Podolan, a planowany termin zakończania realizacji 10 budynku to czerwiec przyszłego roku. – Kończymy już stan surowy budynku części mieszkalnej oraz konstrukcje hali garażowej. Wykonujemy stropodachy i rozpoczynamy pracę instalacyjne elektryczne i wodno – kanalizacyjne. – dodaje Agata Nowaczyk. Warto dodać, że EBF Development od początku realizacji projektu duży nacisk przykłada do jakości wykonania, a części wspólne jak np. klatki schodowe wyróżniają się estetyką i użyciem wyszukanych materiałów. Deweloper dba również o elementy małej architektury. Są zielone przestrzenie, drogi wewnętrzne, chodniki, oświetlenie oraz przestronne i bezpieczne place zabaw. Ceny rozpoczynają się od 8900 zł brutto za mkw.
Inwestycja otoczona jest licznymi terenami rekreacyjnymi i sportowymi, co czyni osiedle doskonałym miejscem zarówno dla osób aktywnych, jak i potrzebujących ciszy i relaksu w spokojnej okolicy. Lokalizacja umożliwia również sprawny dojazd do centrum miasta, zarówno samochodem jak i autobusami komunikacji miejskiej. Rodziców zadowoli dobre zaplecze oświatowe oraz handlowo – usługowe. W pobliżu funkcjonuje popularna Galeria Podolany.

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Niepewność gospodarcza rosnącym zagrożeniem dla firm. Sytuację pogarszają zawirowania w światowym handlu
Wojna handlowa i trudna sytuacja geopolityczna stanowią zagrożenie dla funkcjonowania firm. Niepewność sytuacji gospodarczej to obok wysokich kosztów pracowniczych najczęściej wskazywana bariera utrudniająca działalność. 60 proc. właścicieli i zarządzających firmami w Polsce uważa ją za największe zagrożenie. – Kryzysy są tyleż szokiem dla systemu, co szansą. Jeśli wykorzystamy nowo tworzące się sytuacje, mamy szansę wyjść wzmocnieni – ocenia Małgorzata Mroczkowska-Horne, dyrektor generalna Konfederacji Lewiatan.
Transport
Ataki cybernetyczne na kolej stają się coraz częstsze. Hakerzy zwykle chcą doprowadzić do paraliżu

W pierwszym kwartale tego roku hakerzy zaatakowali systemy sprzedaży biletów w polskiej i ukraińskiej kolei. Zagrożenia wiążą się jednak również z atakami na systemy zasilania i zarządzania ruchem. Wszystkie tego typu zdarzenia mają jeden cel – mniejszy lub większy paraliż transportu kolejowego, co w obecnej sytuacji geopolitycznej przekłada się na bezpieczeństwo strategiczne. W wielu przypadkach wciąż najsłabszym ogniwem jest człowiek – albo dlatego, że nienależycie chroni hasła i dostęp do urządzeń, albo dlatego, że nadane mu uprawnienia są nieadekwatnie szerokie w stosunku do realnych potrzeb.
Edukacja
Polska nauka potrzebuje różnych źródeł finansowania. Trwają rozmowy o zmianach w systemie

– Finansowanie polskiej nauki wymaga zmian, ale do tego potrzeba politycznej woli i odwagi – ocenia prof. dr hab. Grzegorz Mazurek, rektor Akademii Leona Koźmińskiego. Wśród propozycji wymienia stworzenie systemu zachęt dla biznesu do inwestowania w naukę i edukację, wyznaczenie strategicznych obszarów badań, na które będą trafiały fundusze, czy rozliczanie instytucji naukowych z wykorzystania publicznych pieniędzy. W ramach cyklu „Porozmawiajmy o polskiej nauce” MNiSW w ostatnich miesiącach prowadzi konsultacje ze środowiskiem akademickim i badawczym na temat stojących przed sektorem wyzwań i możliwych do wdrożenia rozwiązań, nie tylko dotyczących finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.