Rezydencja Karłowice prawie gotowa. Reprezentacyjna i butikowa
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Budowa Rezydencji Karłowice wielkimi krokami zbliża się do końca. Na Karłowicach we Wrocławiu powstaje unikatowy budynek o kameralnym, wręcz ekskluzywnym charakterze. Do jego największych zalet zalicza się także nowoczesna, butikowa architektura i elegancko urządzone części wspólne. Inwestycję realizuje spółka G7 Invest, znana z dbałości o szczegóły i najwyższego standardu wykończenia.
Budowa Rezydencji Karłowice trwa przy ul. Przesmyckiego na wrocławskich Karłowicach. Osiągnęła stan surowy zamknięty i wiosną wkroczyła w ostatni etap. Aktualnie wykonywane są elewacje. W środku trwa urządzanie części wspólnych. Mieszkania są już gotowe, a pozostałe do wykonania prace powinny zakończyć się latem 2021 roku.
Rezydencja Karłowice to 2-piętrowy budynek z 14 mieszkaniami i garażem podziemnym. Inwestorem jest spółka deweloperska G7 Invest. – To reprezentacyjny budynek, którego przyjazna architektura łączy nowoczesną elegancję z butikowym indywidualizmem – mówi Adrian Niewiadomski, prezes zarządu G7 Invest. – Dzięki doświadczeniu w branży i doskonałej znajomości lokalnych trendów możemy zaoferować unikatową inwestycję mieszkaniową idealnie dostosowaną do oczekiwań i miejsca, w którym powstaje – dodaje.
Kameralny charakter i nietuzinkowy wygląd
Cechą charakterystyczną Rezydencji Karłowice jest mała liczba mieszkań i pięter, a także to, że w obrębie klatki schodowej na jednej kondygnacji znajdują się tylko dwa apartamenty. W tak małym projekcie kryje się jednak wielka różnorodność. Wśród 14 mieszkań znajdują się układy o wielkości od 41 do 112 mkw., przygotowane na różne potrzeby. – To wygodne mieszkania na start, a także większe, przestronne apartamenty 5-pokojowe dla dużych rodzin. Część z nich jest dostępna – informuje Krzysztof Jabłoński, prezes spółki Iglica Nieruchomości, która prowadzi sprzedaż. – Bardzo ważne jest to, że przed zakupem mieszkania można obejrzeć je osobiście. Inwestycja jest na ukończeniu, więc widać już prawie wszystkie jej walory. Na tym etapie zakup jest dużo bardziej bezpieczny niż przed startem budowy lub w fazie początkowej – dodaje.
Dużym atutem mieszkań jest ich wysokość – aż 2,85 m. Wszystkie apartamenty położone na piętrach mają balkony albo duże tarasy, a na parterze znajdują się ogródki. Każde mieszkanie wyposażone jest w klimatyzację, w celu podniesienia poziomu komfortu, oraz wideodomofony dla większego bezpieczeństwa. – Rezydencja Karłowice to miejsce dla osób ceniących prywatność i wrażenie ekskluzywności, a także odczuwających potrzebę przynależności do mniejszej grupy osób. Kameralny charakter, i wynikające z niego poczucie bezpieczeństwa, to jedna z głównych zalet inwestycji – mówi Kamila Kunc z biura nieruchomości Iglica. – Dużym atutem jest także nowoczesna architektura, która pasuje do zabudowy Karłowic stylem oraz wysokością – dodaje.
Rezydencja Karłowice powstaje według projektu pracowni architektonicznej APP Konarzewski z Wrocławia. To budynek o wyważonych proporcjach i dużych przeszkleniach. Jego wizytówką będą części wspólne wykończone szlachetnymi materiałami, takimi jak kamień i tłuczone szkło. Wysokiej jakości materiały dają duże walory estetyczne oraz gwarantują komfort użytkowania budynku. W Rezydencji Karłowice jest parking podziemny, w którym znajdują się wygodne w użytkowaniu dwupoziomowe miejsca postojowe oraz komórki lokatorskie.
Na lubianych Karłowicach
Kolejną zaletą jest lokalizacja. Rezydencja Karłowice powstaje niedaleko Odry i przystanku tramwajowego Kromera. Ta część Wrocławia jest bardzo doceniana przez mieszkańców. Niektórzy czują się z nią związani tak bardzo, że zwykli nazywać siebie karłowiczanami częściej niż wrocławianami. Karłowice traktują jako małą ojczyznę.
– Doceniają pełną miejską infrastrukturę: przychodnie, przedszkola, szkoły, apteki, kawiarnie, sklepy, a także rozbudowaną sieć transportu publicznego i wygodny dojazd do centrum. Miłośników aktywnego trybu życia cieszą nadodrzańskie trakty spacerowe, a zwolenników życia towarzyskiego pobliskie bary plenerowe – mówi Krzysztof Jabłoński.
Liczą się szczegóły i wysoki standard
Prowadząca inwestycję spółka G7 Invest znana jest we Wrocławiu z realizacji prestiżowego projektu Odrzańska Residence. To budynek z apartamentami na wynajem, w którym luksus i nowoczesność harmonizuje z zabytkowym otoczeniem Starego Miasta.
G7 Invest lokuje nadwyżki finansowe w branżę nieruchomościową, działając na terenie całego kraju. Realizuje także inwestycje komercyjne – biura i hale magazynowe. Aktualnie grupa posiada otwarte projekty o łącznej powierzchni ponad 160 000 mkw. Znakami rozpoznawczymi wszystkich inwestycji są funkcjonalne projekty, dbałość o szczegóły i najwyższy standard wykończenia.
G7 Invest to fundusz powołany w styczniu 2019 roku z inicjatywy Homeland Sp. z o.o. oraz największej grupy transportowej w kraju G7, składającej się z firm działających na rynku już od 1983 r.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.