Komunikaty PR

Robert Dobrzycki Człowiekiem Dekady, A2 Warsaw Park Inwestycją Roku

2020-09-15  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Ewelina Ciuchta
Konkret PR

ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl

Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, z Człowiekiem Dekady. Takim tytułem uhonorowany został Robert Dobrzycki podczas wieczornej gali Prime Property Prize 2020. Wyróżnienie przyznane zostało poza konkursem, w którym  A2 Warsaw Park Panattoni zdobył nagrodę Inwestycji Roku w kategorii Rynku Powierzchni Logistyczno-Magazynowej. Statuetki zostały wręczone 14 września br. w hotelu Sheraton w Warszawie.

Za nami IX edycja konkursu Prime Property Prize, organizowanego przez Grupę PTWP SA, wydawcę m.in., PropertyNews.pl i PropertyDesign.pl. Jego celem jest wyłonienie firm oraz projektów, które w ostatnim roku miały największy wpływ na wydarzenia na rynku nieruchomości komercyjnych, a także osobistości, których spektakularne działania odegrały kluczową rolę w rozwoju całej branży. Podczas wieczornej gali, Panattoni triumfowało na scenie dwa razy – Robert Dobrzycki, CEO Panattoni uhonorowany został tytułem Człowieka Dekady, a wyróżnienie przyznane zostało poza konkursowym trybem - za wkład Roberta Dobrzyckiego w rozwój rynku magazynowego. Ponadto A2 Warsaw Park Panattoni zdobył nagrodę Inwestycji Roku w kategorii Rynku Powierzchni Logistyczno-Magazynowej.

Robert Dobrzycki nadzoruje działalność w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Holandii, Hiszpanii, Czechach i na Słowacji. W 2005 roku założył centralę Panattoni Europe na region Europy Środkowo-Wschodniej w Polsce, a w 2014 roku objął stanowisko CEO na Europę. W ciągu 15 lat pod kierownictwem Roberta firma wybudowała ponad 10 mln mkw. powierzchni magazynowej. Wywołany Robert Dobrzycki nie krył na scenie zaskoczenia mówiąc: Bardzo dziękuję za nagrodę. Kiedy 15 lat temu otwieraliśmy nasz oddział…nikt nie wiedział, że istnieje Panattoni. Dzięki naszemu zespołowi, staliśmy się największym deweloperem przemysłowym w Europie. To ich ciężka praca, za którą wszystkim dziękuję”.

Autostradą po nagrody. Panattoni otrzymało także statuetkę za realizację A2 Warsaw Park – największego obiektu magazynowego w rejonie warszawskim. Budynek o powierzchni blisko 104 000 m kw. powstał w Adamowie, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła „Grodzisk Mazowiecki” autostrady A2. Doskonała lokalizacja przyciągnęła liderów branży logistycznej, takich jak Raben Logistics Polska, ID Logistics, czy DSV, którzy łącznie wynajęli ok 50 000 m kw. Bliskość jednej z najważniejszych dróg w kraju, stwarza doskonałe warunki zarówno do handlu krajowego, jak i międzynarodowego, w tym z głównym partnerem handlowym Polski – Niemcami. Obiekt może służyć najemcom z różnych branż zarówno do magazynowania i produkcji. Dzięki takim rozwiązaniom jak oświetlenie LED A2 Warsaw Park spełnił warunki certyfikacji BREEAM.

Robert Dobrzycki nie kryje dumyrównież z tej statuetki komentującwygraną: „A2 Warsaw Park to perła naszej działalności na rynku warszawskim, który stał się w ostatnim półroczu ośrodkiem największego zainteresowania naszych najemców. To także istotna realizacja, w kontekście sytuacji pandemicznej, ponieważ ukończyliśmy ją tak naprawdę w środku kryzysu. A2 Warsaw Park stało się tym samym symbolem naszej walki z trudną sytuacją, z której na razie wychodzimy zwycięsko”.

Wyróżnienie A2 Warsaw Park to druga z rzędu nagroda Prime Property Prize dla Panattoni w tej kategorii. W roku 2019 deweloper otrzymał statuetkę za obiekt BTS Amazon w Gliwicach, o rekordowej powierzchni 210 000 m kw. Budynek przeznaczony do obsługi e-commerce zachwycił Jury 4 użytkowymi poziomami z wdrożoną najnowocześniejszą technologią, połączoną z ekologicznymi rozwiązaniami, które pozwoliły osiągnąć certyfikację BREEAM na poziomie Very Good.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Konkret PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.