Komunikaty PR

Rodzinne Podolany - domy w zabudowie szeregowej

2020-12-28  |  20:00
Biuro prasowe

Zabudowa szeregowa to rozwiązanie, które łączy w sobie atuty domu wolnostojącego i mieszkania, dlatego jest często wybieranym przez klientów rodzajem nieruchomości. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się inwestycje zlokalizowane w granicach dużych metropolii.

 

Zabudowa szeregowa daje większe poczucie prywatności niż mieszkanie w bloku. Do każdej posesji przynależy ogródek oraz co najmniej 1 miejsce postojowe. Dlatego ten typ nieruchomości jest bardzo popularny i często realizowany przez deweloperów. Na ogół jednak domy w zabudowie szeregowej powstają na obrzeżach miast. Deweloper Sky Investments łamie schematy. Rodzinne Podolany, bo tak nazywa się inwestycja, realizowana jest na terenie Poznania przy ulicy Heleny Rzepeckiej. Niedawno ruszyła sprzedaż II etapu, w ramach którego powstają szeregi C i F. Na przyszłych lokatorów czekają mieszkania dwupoziomowe o powierzchni ok. 76 i 79 mkw z tarasami oraz domy z ogrodami o powierzchni ok. 99 mkw. Obie propozycje to wygodny układ pomieszczeń z podziałem na strefę dzienną i nocną. Na parterze znajduje się pokój dzienny z aneksem kuchennym, pomieszczenie gospodarcze oraz toaleta, na piętrze – trzy pokoje oraz łazienka. Dodatkowo właściciele mieszkań będą mieć do dyspozycji poddasze nieużytkowe o powierzchni ok. 11 mkw i taras na dachu o powierzchni ok 18mkw. Natomiast dla właścicieli domów deweloper przewidział prywatne ogrody. - Lista wolnych lokali jest coraz krótsza. Rodzinne Podolany to już ponad 60 sprzedanych lub zarezerwowanych domów i mieszkań. – zaznacza Małgorzata Walczak-Łondka, Manager Rozwoju Biznesu i Sprzedaży Sky Investments. Zakończenie II etapu (szeregi C i F) planowane jest na III kwartał 2021 roku.

 

Osiedle jest utrzymane w konwencji zamkniętej – przy każdym wjeździe powstanie szlaban. Deweloper zadba również o elementy małej architektury. Powstaną drogi wewnętrzne, chodniki, oświetlenie oraz zielony skwer, który może stać się miejscem sąsiedzkich spotkań. Po zakończonej realizacji inwestycji wykonana zostanie nowa nawierzchnia ulicy dojazdowej – Heleny Rzepeckiej. - Wyremontowana droga przysłuży się nie tylko nowym lokatorom osiedla Rodzinne Podolany, ale również okolicznym mieszkańcom - dodaje Małgorzata Walczak-Łondka. Lokalizacja osiedla to jego niepodważalny atut. Centrum Poznania jest oddalone niecałe 10 minut jazdy samochodem. Niedaleko osiedla znajduje się także przystanek autobusowy i stacja Poznańskiego Roweru Miejskiego. Ponadto, w okolicy znajdują się jeziora Strzeszyńskie i Rusałka, ścieżki biegowe i rowerowe, liczne centra handlowe oraz punkty usługowe.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.