Rodzinne Podolany w jesiennym słońcu
Rodzinne Podolany to osiedle na poznańskich Podolanach, w ramach którego powstanie łącznie 99 mieszkań dwupoziomowych oraz domów w zabudowie szeregowej. W zdecydowanej większości z nich już mieszkają nabywcy. Natomiast w dwóch szeregach H i I oraz ich otoczeniu trwają ostatnie prace. Finalnie w tej części inwestycji znajdzie się 28 lokali dwupoziomowych o powierzchni od 73 do 78 mkw. – Na wszystkich budynkach została wykonana elewacja. Trwają dosłownie ostatnie prace wewnątrz lokali mieszkalnych, które będą gotowe w standardzie deweloperskim na I kwartał 2023. Jednocześnie pracownicy układają kostkę brukową przed budynkami. To zadanie niemal w całości jest wykonane. Oczywiście w tej części osiedla, podobnie jak w poprzednich, będą gotowe miejsca postojowe oraz droga – informuje Katarzyna Wyszyńska z biura sprzedaży Sky Investments.
Odwiedzając inwestycję zlokalizowaną przy ul. Heleny Rzepeckiej w Poznaniu, już na pierwszy rzut oka można dostrzec elementy, które wyróżniają ten projekt na tle innych ofert firm deweloperskich. Przestrzeń, zadbane chodniki, tereny zielone przed posesjami, ogrody i niska zabudowa jednorodzinna w okolicy ulicy Strzeszyńskiej wpływają pozytywnie na postrzeganie osiedla jako całości. Projekt Sky Investments od początku cieszył się dużym zainteresowaniem, a teraz z 99 lokali mieszkalnych zostały tylko cztery w sprzedaży. – Decydując się na zakup w niedalekiej przyszłości, nabywca może zobaczyć niemal gotowe osiedle, jego estetykę, ład przestrzenny i standard wykonania. Można dostrzec nawet aranżacje terenów zielonych, ogrodów i tarasów na dachu. Nasi klienci bardzo kreatywnie zagospodarowali te przestrzenie wokół swoich domów – zaznacza Katarzyna Wyszyńska z firmy Sky Investments. Przedstawicielka dewelopera podkreśla, że możliwe są spotkania pokazowe, po uprzednim umówieniu. To także dobra okazja, by sprawdzić lokalizację Rodzinnych Podolan i przekonać się, jak blisko jest chociażby Jezioro Strzeszyńskie, czy Rusałka, mieniące się odcieniami polskiej jesieni. – Decydując się na mieszkanie na Rodzinnych Podolanach w Poznaniu, blisko będzie wiele miejsc idealnych do wypoczynku o każdej porze roku. Z drugiej strony, bardzo blisko jest ulica Strzeszyńska wraz z Galerią Podolany z pełnym zapleczem handlowo-usługowym – podkreśla Katarzyna Wyszyńska.
Ostatnie mieszkania, które właśnie są budowane, odznaczają się klasycznym projektem przestrzennym, z podziałem na dwa poziomy. Na parterze znajdzie się salon z kuchnią, toaleta i pomieszczenie gospodarcze. Natomiast na piętrze zaplanowano aż trzy pokoje oraz łazienkę. Na kolejnym poziomie będzie poddasze o powierzchni 11,47 mkw. Dodatkowym atutem każdego mieszkania jest taras na dachu o powierzchni blisko 19 mkw. - Ponadto nabywcy doceniają klasyczny, dwupoziomowy układ każdego z mieszkań. Do tej pory brakowało w okolicach Strzeszyna i Podolan w Poznaniu nowej inwestycji, w ramach której byłyby dostępne mieszkania w takim projekcie – podsumowuje Katarzyna Wyszyńska.
Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Prawo
Unijne przepisy zwiększą bezpieczeństwo inwestycji w kryptowaluty. Nowe regulacje mają uporządkować rynek
Wprowadzona przez Unię Europejską regulacja Markets in Crypto-Assets (MiCA) to pierwsza na świecie duża próba regulacyjna, która ma wprowadzić standaryzację i bezpieczeństwo do branży kryptowalut. Według założeń nowe przepisy mają uporządkować rynek i stanowić pierwszy krok do dogonienia Stanów Zjednoczonych. Nie brakuje jednak przeciwników takiej próby, którzy ostrzegają, że regulacje nie tylko nie spełnią swojej funkcji, ale mogą de facto zahamować rozwój kryptowalut w Europie.
Edukacja
Kompetencje STEM wchodzą szerzej do edukacji. Inicjatywa edukacyjna Amazon objęła już pół miliona dzieci w Polsce
Na warszawskiej Pradze Północ otwarto właśnie pierwszą STEM Kindlotekę, czyli przestrzeń edukacyjną dla dzieci i młodzieży, która stawia na rozwój kompetencji w obszarze nauki, technologii, inżynierii i matematyki. To inicjatywa Amazon i stowarzyszenia Cyfrowy Dialog rozwijana od 2019 roku, w ramach której funkcjonuje ponad 100 takich placówek, a z prowadzonych w nich zajęć skorzystało już pół miliona dzieci. STEM uważane są za kompetencje przyszłości, a badania wskazują, że można je rozwijać już u najmłodszych uczniów.
Prawo
Zmieni się definicja mobbingu. Nowe prawo da skuteczniejsze narzędzia ochrony nękanym pracownikom
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce uprościć prawną definicję mobbingu. Dodatkowo opracowywana nowelizacja przepisów ma nałożyć nowe obowiązki na pracodawców, których celem będzie określenie zasad przeciwdziałania mobbingowi i to na poziomie regulaminu pracy lub innych wewnętrznych regulacji. Dzięki któremu podwładni będą bardziej świadomi swoich praw i będą mogli lepiej reagować na przypadki ich łamania.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.