Rośnie zainteresowanie zabezpieczeniami antywłamaniowymi
Offteam
Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl
Według Centrum Badań Opinii Społecznej od dwóch lat maleje liczba respondentów, którzy czują się bezpiecznie. Przekłada się to na obawę, że ich bliscy lub oni sami mogą paść ofiarą przestępstwa. Z tego powodu rośnie zainteresowanie zabezpieczeniami do drzwi i rozwiązaniami antywłamaniowymi. Analizując zaistniałą sytuację, ASSA ABLOY proponuje szereg systemów bezpieczeństwa, aby ludzie mogli poczuć się bezpiecznie.
Wzrost liczby włamań do nieruchomości
Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, w 2021 r. w Polsce odnotowano ponad 71,6 tys. kradzieży z włamaniem. Nie bez przyczyny aż 57% Polaków obawia się włamania do domu lub mieszkania, jednocześnie co trzeci uznaje takie zdarzenie za wysoce prawdopodobne.
Włamywacz zazwyczaj wybiera obiekt słabo strzeżony. Powód jest oczywisty – chce zostać niezauważony i bez przeszkód okraść nasz dobytek. Z tego powodu coraz więcej Polaków decyduje się na systemy antywłamaniowe już na etapie planowania prac budowlanych. Jednakże instalacja takich zabezpieczeń jest możliwa w każdej chwili. Ponadto większą motywacją do zakupu nowej nieruchomości jest uprzednio zamontowany wysokiej jakości system antywłamaniowy.
Statystyki są niepokojące. CBOS podaje, że od czerwca ubiegłego roku liczba respondentów, którzy obawiają się, że mogą zostać ofiarą przestępstwa, wzrosła do 41%. Jest to najwyższy wynik od pięciu lat. Natomiast ponad połowa Polaków, bo aż 53%, niepokoi się, że członkowie ich rodzin padną ofiarą przestępczości. Polacy czują coraz większą potrzebę zabezpieczania się przed kradzieżami.
Wysoki standard bezpieczeństwa
Z reguły złodzieje wchodzą do mieszkań i domów przez drzwi oraz okna. Zatem najważniejszym krokiem powinno być zamontowanie właściwego, inteligentnego systemu alarmowego. Instalację systemów antywłamaniowych najlepiej powierzyć profesjonalistom, których doświadczenie pozostaje najlepszą gwarancją zapobiegania kradzieżom.
– W ostatnim czasie obserwujemy coraz większe zainteresowanie rozwiązaniami antywłamaniowymi, zarówno ze strony osób prywatnych, jak i firm czy instytucji publicznych. Obawiając się włamania, wielu ludzi w pierwszej kolejności decyduje się na drzwi antywłamaniowe. W zależności od potrzeb można wybrać drzwi o odpowiedniej klasie. Najbardziej zaawansowana klasa RC6 zabezpiecza wejście nawet przed elektronarzędziami o dużej mocy – mówi Michał Żarek, Menadżer Eksportu z firmy Donimet, która jest częścią grupy ASSA ABLOY.
Część osób decyduje się również zaopatrzyć w dodatkowe zabezpieczenia, np. blokady zawiasów, elektrozaczepy, łańcuchy drzwiowe czy samozamykacze (drzwi zawsze wrócą do pozycji zamkniętej, a w przypadku pochwytu, po zewnętrznej stronie drzwi, uniemożliwią ich otwarcie, bez klucza).
– Dobrym zabezpieczeniem naszego domu będą atestowane wkładki bębenkowe, które we współpracy z odpowiednimi zamkami wpuszczanymi poprawiają skuteczność zabezpieczenia pomieszczenia. Nie można również zapomnieć o opcji doboru zamka wierzchniego. Wybierajmy taki, o najwyższej klasie bezpieczeństwa. Dobrym wyborem będzie wybór drzwi z mechanicznym zamkiem wielopunktowym. To wszystko zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Na koniec, warto podkreślić, że tylko solidne drzwi w połączeniu z atestowanymi okuciami, dadzą maksimum zabezpieczenia. Istnieje naprawdę wiele rozwiązań, które mogą wpłynąć na nasze poczucie bezpieczeństwa – mówi Jacek Giszczyński, Kierownik Biura Obsługi Klienta w ASSA ABLOY.
Warto inwestować również w zabezpieczenia, które utrudniają niechcianym gościom wejście na posesję. Monitoring to sprawdzone i często wybierane rozwiązanie. Tańszą opcją będzie wideodomofon, dzięki któremu można mieć pewność, kogo wpuszczamy do domu.
Rynek zabezpieczeń ciągle się rozwija. Można spodziewać się, że w najbliższych latach będą powstawać coraz nowsze generacje technologii służących poprawie bezpieczeństwa w budynkach.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Czterodniowy tydzień pracy testuje coraz więcej organizacji. Przynosi korzyści zarówno pracownikom, jak i firmom
Rząd pracuje nad skróceniem tygodnia pracy, a szefowa resortu pracy Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zadeklarowała, że zmiana miałaby wejść w życie jeszcze w obecnej kadencji Sejmu. Choć eksperci i pracodawcy są w tej kwestii podzieleni, to przykłady z innych rynków, m.in. Islandii, Wielkiej Brytanii i Portugalii, pokazują, że taki model ma wiele korzyści, zarówno po stronie pracowników, jak i firm.
Bankowość
Sądy są zalewane pozwami frankowiczów. Rząd pracuje nad ustawą usprawniającą sprawy kredytobiorców
W sądach toczy się około 200 tys. spraw dotyczących kredytów frankowych. Prawomocnym wyrokiem zakończyło się 30 tys. Na drogę sądową zdecydowała się jednak tylko część kredytobiorców. Umów objętych ryzykiem walutowym było blisko milion, a ich wartość w szczytowym okresie, czyli w 2011 roku, osiągnęła niemal 200 mld zł.
Handel
Donald Trump zaczyna swą drugą kadencję jako prezydent. Europejski biznes obawia się konsekwencji zapowiedzianych ceł
Świat biznesu z niepokojem czeka na pierwsze decyzje Donalda Trumpa, zwłaszcza w sprawie wprowadzenia głośno zapowiadanych ceł na towary z zagranicy. Zdaniem Marcina Nowackiego, wiceszefa Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, Unia Europejska musi się przygotować na większy odbiór produktów i usług ze Stanów Zjednoczonych, które mają wysoki deficyt w handlu ze Starym Kontynentem. Tradycyjnie życzliwie nastawiona do USA Polska mogłaby wykorzystać swoją prezydencję w Radzie UE, by doprowadzić do porozumienia między obu stronami.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.