Rośnie zainteresowanie zabezpieczeniami antywłamaniowymi
Offteam
Czajkowskiego 99
51-147 Wrocław
pr|offteam.pl| |pr|offteam.pl
691 274 042
www.offteam.pl
Według Centrum Badań Opinii Społecznej od dwóch lat maleje liczba respondentów, którzy czują się bezpiecznie. Przekłada się to na obawę, że ich bliscy lub oni sami mogą paść ofiarą przestępstwa. Z tego powodu rośnie zainteresowanie zabezpieczeniami do drzwi i rozwiązaniami antywłamaniowymi. Analizując zaistniałą sytuację, ASSA ABLOY proponuje szereg systemów bezpieczeństwa, aby ludzie mogli poczuć się bezpiecznie.
Wzrost liczby włamań do nieruchomości
Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, w 2021 r. w Polsce odnotowano ponad 71,6 tys. kradzieży z włamaniem. Nie bez przyczyny aż 57% Polaków obawia się włamania do domu lub mieszkania, jednocześnie co trzeci uznaje takie zdarzenie za wysoce prawdopodobne.
Włamywacz zazwyczaj wybiera obiekt słabo strzeżony. Powód jest oczywisty – chce zostać niezauważony i bez przeszkód okraść nasz dobytek. Z tego powodu coraz więcej Polaków decyduje się na systemy antywłamaniowe już na etapie planowania prac budowlanych. Jednakże instalacja takich zabezpieczeń jest możliwa w każdej chwili. Ponadto większą motywacją do zakupu nowej nieruchomości jest uprzednio zamontowany wysokiej jakości system antywłamaniowy.
Statystyki są niepokojące. CBOS podaje, że od czerwca ubiegłego roku liczba respondentów, którzy obawiają się, że mogą zostać ofiarą przestępstwa, wzrosła do 41%. Jest to najwyższy wynik od pięciu lat. Natomiast ponad połowa Polaków, bo aż 53%, niepokoi się, że członkowie ich rodzin padną ofiarą przestępczości. Polacy czują coraz większą potrzebę zabezpieczania się przed kradzieżami.
Wysoki standard bezpieczeństwa
Z reguły złodzieje wchodzą do mieszkań i domów przez drzwi oraz okna. Zatem najważniejszym krokiem powinno być zamontowanie właściwego, inteligentnego systemu alarmowego. Instalację systemów antywłamaniowych najlepiej powierzyć profesjonalistom, których doświadczenie pozostaje najlepszą gwarancją zapobiegania kradzieżom.
– W ostatnim czasie obserwujemy coraz większe zainteresowanie rozwiązaniami antywłamaniowymi, zarówno ze strony osób prywatnych, jak i firm czy instytucji publicznych. Obawiając się włamania, wielu ludzi w pierwszej kolejności decyduje się na drzwi antywłamaniowe. W zależności od potrzeb można wybrać drzwi o odpowiedniej klasie. Najbardziej zaawansowana klasa RC6 zabezpiecza wejście nawet przed elektronarzędziami o dużej mocy – mówi Michał Żarek, Menadżer Eksportu z firmy Donimet, która jest częścią grupy ASSA ABLOY.
Część osób decyduje się również zaopatrzyć w dodatkowe zabezpieczenia, np. blokady zawiasów, elektrozaczepy, łańcuchy drzwiowe czy samozamykacze (drzwi zawsze wrócą do pozycji zamkniętej, a w przypadku pochwytu, po zewnętrznej stronie drzwi, uniemożliwią ich otwarcie, bez klucza).
– Dobrym zabezpieczeniem naszego domu będą atestowane wkładki bębenkowe, które we współpracy z odpowiednimi zamkami wpuszczanymi poprawiają skuteczność zabezpieczenia pomieszczenia. Nie można również zapomnieć o opcji doboru zamka wierzchniego. Wybierajmy taki, o najwyższej klasie bezpieczeństwa. Dobrym wyborem będzie wybór drzwi z mechanicznym zamkiem wielopunktowym. To wszystko zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa. Na koniec, warto podkreślić, że tylko solidne drzwi w połączeniu z atestowanymi okuciami, dadzą maksimum zabezpieczenia. Istnieje naprawdę wiele rozwiązań, które mogą wpłynąć na nasze poczucie bezpieczeństwa – mówi Jacek Giszczyński, Kierownik Biura Obsługi Klienta w ASSA ABLOY.
Warto inwestować również w zabezpieczenia, które utrudniają niechcianym gościom wejście na posesję. Monitoring to sprawdzone i często wybierane rozwiązanie. Tańszą opcją będzie wideodomofon, dzięki któremu można mieć pewność, kogo wpuszczamy do domu.
Rynek zabezpieczeń ciągle się rozwija. Można spodziewać się, że w najbliższych latach będą powstawać coraz nowsze generacje technologii służących poprawie bezpieczeństwa w budynkach.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram
5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych. – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.
Finanse
Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.