Komunikaty PR

Rozpoczęła się budowa osiedla „Lizbońska”

2022-11-24  |  12:00

Ruszyła budowa jednej z dwóch wspólnych inwestycji Grupo Lar Polska i Develii – osiedla „Lizbońska”. W ramach projektu powstanie kompleks 4 budynków i 200 mieszkań, a pierwsi mieszkańcy wprowadzą się w 2024 roku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Unibep.  

Na działce przy ulicy Lizbońskiej, Urugwajskiej i Al. Stanów Zjednoczonych rozpoczęła się budowa nowego osiedla „Lizbońska”. Do końca roku generalny wykonawca zajmie się zabezpieczeniem terenu, umocnieniami, a także rozpocznie prace związane z budową garażu podziemnego. Docelowo, na kompleks będą się składały 4 budynki i blisko 200 mieszkań. Znajdzie się tu również 15 lokali usługowo-handlowych. Same mieszkania mają powierzchnię od 37do 93 m kw. i są oferowane w wariantach 2-, 3- i 4- pokojowych

- Zainteresowanie osiedlem „Lizbońska” od początku pojawienia się oferty sprzedaży jest duże. Rozpoczynamy budowę i ponad 20 proc. mieszkań jest objętych umowami rezerwacyjnymi oraz deweloperskimi.  Cieszymy się z tego, ponieważ „Lizbońska” jest dla nas flagowym projektem, a naszym celem było stworzenie miejsca, które będzie nawiązywać do najlepszych praktyk budownictwa mieszkaniowego. Dzięki konsultacjom prac projektowych z lokalną społecznością i oparciu inwestycji na współdziałaniu mamy projekt, który odpowiada na potrzeby przyszłych mieszkańców - mówi Janusz Kraszewski, prezes zarządu Grupo Lar Polska. - Rozpoczęliśmy także sprzedaż drugiej ważnej dla nas inwestycji - Ursynów #22. Projektowaliśmy ją według podobnych założeń - komfortu mieszkania i spójności z otoczeniem. Tym samym już w 2024 roku oddamy w ręce mieszkańców dwie inwestycje – tak, by mogli żyć w zgodzie z naturą i otoczeniem – podsumowuje.

Ursynów #22 to druga po Lizbońskiej inwestycja, którą deweloperzy realizują wspólnie, a za projekty obu osiedli odpowiada renomowana pracownia JEMES Architekci. Obie inwestycje wyróżniają się jakością wykonania i współgrają z otoczeniem - są miłe dla oka, a jednocześnie niezwykle funkcjonalne. Dużą zaletą osiedla Ursynów #22 jest jego lokalizacja - powstaje przy skrzyżowaniu ulic Ciszewskiego i Rosoła na północnym Ursynowie, zaledwie 1,3 km od granicy z Mokotowem. Takie położenie gwarantuje doskonały dojazd do pozostałych części Warszawy zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską.

- Inwestycje, które realizujemy razem z Grupo Lar Polska, mają wiele wspólnych mianowników – po pierwsze powstają w doskonałych, preferowanych przez nabywców lokalizacjach. Po drugie cechuje je dbałość zarówno o komfort mieszkańców, jak i środowisko. Wyróżnia je stylowa, modernistyczna architektura autorstwa jednej z najlepszych polskich pracowni projektowych. Jestem przekonany, że oba projekty zostaną docenione przez klientów. Wysoki poziom przedsprzedaży w „Lizbońskiej” dowodzi, że zaproponowana przez nas jakość odpowiada aktualnym preferencjom nabywców. - komentuje Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A.

Osiedle „Lizbońska” powstaje tuż przy skrzyżowaniu Al. Stanów Zjednoczonych i ulicy Saskiej. Będzie nie tylko komfortowe oraz ciekawe architektonicznie, ale także spójne wizualnie z otoczeniem. Dodatkowo przedsięwzięcie zostanie zrealizowane w zrównoważony, bezpieczny dla środowiska  sposób. Materiały do budowy są certyfikowane, a budynki będą cechowały się energooszczędnością, zapewniając optymalny poziom nasłonecznienia i przepływu powietrza. Infrastruktura inwestycji Lizbońska sprzyjać będzie sprawnej komunikacji zarówno pieszych, jak i rowerzystów.

 

O Grupo Lar

Grupo Lar to hiszpański koncern deweloperski z ponad 50-letnim doświadczeniem. W Polsce marka obecna jest od 2006 roku. Dotychczasowe realizacje Grupo Lar Polska obejmowały głównie Warszawę i liczą aż 2500 mieszkań. Wśród zrealizowanych inwestycji można wymienić m.in.: kameralne osiedle „Przy Woronicza” czy dogodnie zlokalizowane pośród parków, szkół i uczelni Nowe Bielany 2 oraz łączącą walory dużego miasta i życia w urokliwej dzielnicy Grójecką 216. Z pełną ofertą oraz szczegółami inwestycji można zapoznać się na stronie www.lizbonska.pl bądź w biurze sprzedaży tej inwestycji przy ul. Lizbońskiej 1.

 

O DEVELII 

Develia, która w tym roku obchodzi 15-lecie działalności, to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 101 etapów inwestycyjnych – to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości. Od 2007 r. Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2021 r. firma wypracowała 911,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 153,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.