Rusza budowa mieszkań z ekologicznego betonu na Mokotowie
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Jeszcze w tym roku ruszy budowa Aparté Mokotów, ekologicznej inwestycji zlokalizowanej w zacisznej części Mokotowa i oddalonej jedynie pięć minut jazdy samochodem od ulicy Czerniakowskiej. Francuski deweloper Bouygues Immobilier właśnie podpisał umowę z generalnym wykonawcą inwestycji.
F.B.I. Tasbud wybuduje Aparté Mokotów, kameralny kompleks trzech budynków położonych przy ul. Polskiej na Mokotowie. Spółka, która zajmie się kompleksowo pracami budowlanymi, znana jest nie tylko w Polsce, ale i na świecie ze swoich proekologicznych realizacji. Firma wdrożyła wiele innowacyjnych i nowoczesnych budynków przyjaznych środowisku na rynkach skandynawskich, azjatyckich, afrykańskich i bliskowschodnich. Teraz F.B.I. Tasbud zapowiada, że ruszy z budową proekologicznej inwestycji na Mokotowie jeszcze w tym roku, a pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się do Aparté Mokotów w III kwartale 2023 roku.
– Kluczowe dla nas było wybranie generalnego wykonawcy, który ma doświadczenie w budownictwie ekologicznym. To dla nas bardzo ważne, gdyż w Aparté Mokotów zastosujemy szereg rozwiązań z zakresu zrównoważonego budownictwa i ekologii, np. beton niskoemisyjny czy panele fotowoltaiczne. To będzie zdecydowanie zielona inwestycja – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.
Minimalistyczne w wyglądzie Aparté to kompleks trzech 3-piętrowych budynków z mieszkaniami o powierzchni od 39 aż do 115 mkw. i liczbą pokoi od 2 do 5. Do mieszkań będą przynależały balkony – o powierzchni nawet do 17 mkw. lub prywatne ogródki, z czego największe będą liczyły nawet 224 mkw.
Proekologiczne mieszkania na Mokotowie
Wyróżnikiem inwestycji jest ekologia, na którą deweloper Bouygues Immobilier kładzie szczególny nacisk. W Aparté Mokotów widać to już od samych fundamentów. Przy budowie budynków zostanie użyty specjalny niskoemisyjny beton, który zmniejsza ślad węglowy prawie o połowę. Nawierzchnia dachu Aparté zostanie pokryta jasnym żwirem w celu zabezpieczenia przed nadmiernym nagrzewaniem budynków latem i zwiększenia trwałości izolacji wodoszczelnej. Dodatkowo zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, które będą służyć do zasilania części wspólnych. Woda, potrzebna do podlewania trawy i roślin w częściach wspólnych, będzie pozyskiwana z systemu retencji. Na terenie Aparté Mokotów na wspólnym zielonym patio zostaną posadzone rodzime gatunki zieleni i zamontowane budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla owadów pożytecznych.
– Aparté Mokotów zostało zaprojektowane z myślą o środowisku i z myślą o mieszkańcach. Proekologiczne rozwiązania idą w parze z tymi z zakresu wellbeingu. Lokatorzy będą mogli korzystać z zadaszonych miejsc na rowery, wózkowni i dedykowanego dla naszej inwestycji paczkomatu – mówi Mariusz Zabielski, dyrektor oddziału centralnego Bouygues Immobilier Polska.
Kameralna inwestycja w pożądanej dzielnicy
Aparté Mokotów zlokalizowane jest w prestiżowej dzielnicy stolicy, na Mokotowie, nieopodal Trasy Siekierkowskiej i z dobrym wyjazdem na ulicę Czerniakowską. W odległości 7 minut samochodem znajdują się Łazienki Królewskie. Aparté Mokotów położone jest również w pobliżu zielonych nadwiślańskich terenów rekreacyjnych. To właśnie w tej okolicy, na lewym wybrzeżu rzeki, przebiega ścieżka przyrodnicza „Wisła warszawska”.
Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 55 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 7900 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® – międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji Klientów.
O Grupie Bouygues
Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.