Komunikaty PR

Rusza budowa mieszkań z ekologicznego betonu na Mokotowie

2021-12-22  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Jeszcze w tym roku ruszy budowa Aparté Mokotów, ekologicznej inwestycji zlokalizowanej w zacisznej części Mokotowa i oddalonej jedynie pięć minut jazdy samochodem od ulicy Czerniakowskiej. Francuski deweloper Bouygues Immobilier właśnie podpisał umowę z generalnym wykonawcą inwestycji.


F.B.I. Tasbud wybuduje Aparté Mokotów, kameralny kompleks trzech budynków położonych przy ul. Polskiej na Mokotowie. Spółka, która zajmie się kompleksowo pracami budowlanymi, znana jest nie tylko w Polsce, ale i na świecie ze swoich proekologicznych realizacji. Firma wdrożyła wiele innowacyjnych i nowoczesnych budynków przyjaznych środowisku na rynkach skandynawskich, azjatyckich, afrykańskich i bliskowschodnich. Teraz F.B.I. Tasbud zapowiada, że ruszy z budową proekologicznej inwestycji na Mokotowie jeszcze w tym roku, a pierwsi lokatorzy będą mogli wprowadzić się do Aparté Mokotów w III kwartale 2023 roku.

Kluczowe dla nas było wybranie generalnego wykonawcy, który ma doświadczenie w budownictwie ekologicznym. To dla nas bardzo ważne, gdyż w Aparté Mokotów zastosujemy szereg rozwiązań z zakresu zrównoważonego budownictwa i ekologii, np. beton niskoemisyjny czy panele fotowoltaiczne. To będzie zdecydowanie zielona inwestycja – mówi Pierre-Vincent Pasquet, dyrektor generalny Bouygues Immobilier Polska.

Minimalistyczne w wyglądzie Aparté to kompleks trzech 3-piętrowych budynków z mieszkaniami o powierzchni od 39 aż do 115 mkw. i liczbą pokoi od 2 do 5. Do mieszkań będą przynależały balkony – o powierzchni nawet do 17 mkw. lub prywatne ogródki, z czego największe będą liczyły nawet 224 mkw.

Proekologiczne mieszkania na Mokotowie

Wyróżnikiem inwestycji jest ekologia, na którą deweloper Bouygues Immobilier kładzie szczególny nacisk. W Aparté Mokotów widać to już od samych fundamentów. Przy budowie budynków zostanie użyty specjalny niskoemisyjny beton, który zmniejsza ślad węglowy prawie o połowę. Nawierzchnia dachu Aparté zostanie pokryta jasnym żwirem w celu zabezpieczenia przed nadmiernym nagrzewaniem budynków latem i zwiększenia trwałości izolacji wodoszczelnej. Dodatkowo zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne, które będą służyć do zasilania części wspólnych. Woda, potrzebna do podlewania trawy i roślin w częściach wspólnych, będzie pozyskiwana z systemu retencji. Na terenie Aparté Mokotów na wspólnym zielonym patio zostaną posadzone rodzime gatunki zieleni i zamontowane budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla owadów pożytecznych.

Aparté Mokotów zostało zaprojektowane z myślą o środowisku i z myślą o mieszkańcach. Proekologiczne rozwiązania idą w parze z tymi z zakresu wellbeingu. Lokatorzy będą mogli korzystać z zadaszonych miejsc na rowery, wózkowni i dedykowanego dla naszej inwestycji paczkomatu – mówi Mariusz Zabielski, dyrektor oddziału centralnego Bouygues Immobilier Polska.

Kameralna inwestycja w pożądanej dzielnicy

Aparté Mokotów zlokalizowane jest w prestiżowej dzielnicy stolicy, na Mokotowie, nieopodal Trasy Siekierkowskiej i z dobrym wyjazdem na ulicę Czerniakowską. W odległości 7 minut samochodem znajdują się Łazienki Królewskie. Aparté Mokotów położone jest również w pobliżu zielonych nadwiślańskich terenów rekreacyjnych. To właśnie w tej okolicy, na lewym wybrzeżu rzeki, przebiega ścieżka przyrodnicza „Wisła warszawska”.

 

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 55 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 7900 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® – międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji Klientów.

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.