Rusza budowa pierwszego parku multi-tenant Panattoni w Kaliszu – 35 000 m kw.
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, rozwija nową lokalizację. Deweloper rozpoczął budowę Panattoni Park Kalisz w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta. Będzie to pierwszy kompleks klasy A w okolicy, a jego powierzchnia wyniesie docelowo ponad 35 000 m kw. Inwestycja powstaje według formuły Small Business Units, z najmniejszymi modułami o powierzchni 1380 m kw. Pierwszymi klientami parku są operatorzy logistyczni, którzy działania w obiekcie rozpoczną w kwietniu 2021 roku.
Druga siła Wielkopolski. Panattoni wzmacnia swoją pozycję w Wielkopolsce, przez poszerzanie portfolio w nowej lokalizacji, a jednocześnie drugim największym ośrodku w regionie – Kaliszu. Deweloper niedawno rozpoczął budowę obiektu BTS dla producenta rozwiązań technicznych stosowanych w projektach przemysłowych. Teraz, w sąsiedztwie, przy ulicy Inwestorskiej, ruszyła realizacja pierwszego w okolicy kompleksu logistyczno-przemysłowego z powierzchnią klasy A. Panattoni Park Kalisz zajmie łącznie 35 000 m kw. w ramach dwóch budynków, a najemcy będą mogli skorzystać z elastycznych modułów o powierzchni 1 380 m kw. Pozwolą one na obsługę zarówno procesów magazynowych, jak i produkcyjnych.
Rozbudowę kaliskiego portfolio komentuje Katarzyna Osińska, Development Director z Panattoni: „Od dawna inwestujemy w Wielkopolsce, dostrzegając ogromny potencjał regionu zarówno w kontekście krajowym, jak i międzynarodowym. Po licznych inwestycjach w Poznaniu i okolicach, Kalisz jest naturalnym następnym krokiem. Drugie największe miasto w województwie jest doskonale położone między trzema kluczowymi miastami na logistycznej mapie Polski – Łodzią, Wrocławiem i Poznaniem, a jednocześnie nie ma w nim magazynów klasy A, które od 15 lat dostarcza na polskim rynku Panattoni”. I dodaje: „Przy bardzo dobrym dostępie do pracownika i bogatej ofercie terenów inwestycyjnych, Kalisz staje się doskonałą alternatywą dla stolicy województwa”.
Panattoni Park Kalisz powstaje w południowo-zachodniej części strefy przemysłowej miasta, 6 km od jego centrum, co pozwoli na sprawny transport zarówno w granicach miejscowości, jak i na jej obrzeżach. Obiekt położony będzie w sąsiedztwie drogi krajowej 25 oraz 7 km od drogi nr 12, która biegnie równoleżnikowo od granicy z Niemcami po granicę z Ukrainą. Ponadto, 2,5 km od obiektu przebiega miejska obwodnica, a niecała godzina drogi dzieli Panattoni Park Kalisz od autostrady A2, łączącej Poznań z Łodzią, Warszawą i Berlinem.
Panattoni Park Kalisz to kompleks dwóch budynków klasy A, o łącznej powierzchni 35 000 m kw. Obiekt powstaje zgodnie z formułą Small Business Units, a dzięki projektowi umożliwiającemu elastyczne kształtowanie modułów, jego najemcami mogą być zarówno firmy z sektora produkcyjnego, jak i logistycznego. W ramach budynków, najemcy mogą wynająć już od 1380 m kw. Park wyróżniają również atrakcyjne warunki kształtowania powierzchni magazynowych i biurowych.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.