Ruszył drugi etap inwestycji Ogrodów Ulricha
Havas PR Warsaw
ul. Dziekońskiego 1
00-728 Warszawa
angelika.szpregiel|havas.com| |angelika.szpregiel|havas.com
+48 502 552 334
havaspr.pl
Wraz z początkiem trzeciego kwartału br., ruszył drugi etap rewitalizacji historycznego kompleksu Ogrodów Ulricha. Dotychczas realizowane były prace konserwatorskie oraz zabezpieczające. Obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac fundamentowych oraz wykopów. Celem inwestycji jest przywrócenie Ogrodom ich dawnej świetności i oddanie mieszkańcom wielofunkcyjnej przestrzeni rekreacyjno-kulturalnej z bogatą ofertą gastronomiczną.
Trwają prace budowlane związane z odrestaurowaniem Ogrodów Ulricha, znajdujących się w bliskim sąsiedztwie CH Wola Park w Warszawie. To już drugi etap robót – pierwszy, obejmujący prace konserwatorskie, w tym m.in. odpowiednie zabezpieczenie zabytkowego terenu, zakończył się w kwietniu bieżącego roku. Inwestorem jest Ingka Centres, właściciel Wola Parku, a wykonawcą generalnym firma Budimex.
Postępy można śledzić na stronie internetowej inwestycji: www.ogrodyulricha.pl.
– Jesteśmy bardzo zadowoleni z obecnego przebiegu prac. Od początku zależało nam, by powstające miejsce zachowało magię dawnego przedsiębiorstwa Ulrichów, lecz jednocześnie, by odpowiadało na aktualne potrzeby lokalnej społeczności. Dlatego projekt powstał z poszanowaniem historii i uwzględnia propozycje przedstawione podczas konsultacji społecznych. Już za rok otworzymy nową, innowacyjną przestrzeń, która będzie nie tylko miejscem rekreacji, ale stanie się również centrum spotkań, gdzie Warszawiacy będą mogli spędzać czas, zdrowo zjeść oraz odpocząć wśród miejskiej zieleni – mówi Artur Drączkowski, kierownik projektu, Ingka Centres.
Drugi etap rozpoczął się od robót przygotowawczych. W ciągu ostatnich tygodni zorganizowano i ustawiono zaplecze kontenerowo-biurowe oraz uporządkowano teren budowy. Jednocześnie odbywało się projektowanie wykonawcze, niezbędne do startu robót fundamentowych oraz wykopów. Te planowane są na okres wakacyjny – maszyny budowlane pojawiły się na placu przed kilkoma dniami, co oznacza zwiększenie intensywności prac.
Historia Ogrodów sięga aż 1805 roku, kiedy to Jan Bogumił Ulrich założył pierwsze gospodarstwo ogrodnicze w Warszawie. W kolejnych latach na terenie obiektu powstały charakterystyczne żelazne szklarnie, które słynęły z uprawy tropikalnej roślinności i egzotycznych owoców. Zrewitalizowana przestrzeń zyska nowe funkcje, w tym rekreacyjną oraz kulturalną, a także zostanie wzbogacona o strefę gastronomiczną i dodatkowe wyposażenie.
Jak będzie wyglądał rozbudowany i odnowiony kompleks? Utworzą go Szklarnie i Park Ulricha, Ogród Codzienny, Willa Ulricha oraz Zielona Chata. Koncepcja zakłada zachowanie historycznych elementów, takich jak ceglane kominy, ściany szczytowe czy część piwniczna, jak również zastosowanie nowoczesnych ekologicznych rozwiązań. W szklarni zachodniej znajdzie się strefa gastronomiczna z różnorodną i zdrową żywnością, zaś szklarnia wschodnia stanie się miejscem do pracy i wspólnego spędzania czasu w otoczeniu zieleni. Pierwsi goście będą mogli odwiedzić Ogrody Ulricha latem 2022 roku.
O Centrum Handlowym Wola Park:
Centrum Handlowe Wola Park to przyjazne miejsce zakupów, spotkań i rozrywki dla całej rodziny.
W swojej ofercie Centrum posiada ponad 200 sklepów (z odzieżą, obuwiem i akcesoriami, kosmetykami, artykułami sportowymi i wyposażeniem wnętrz) oraz punktów usługowych m.in. placówkę Poczty Polskiej. Wśród wielu renomowanych polskich i międzynarodowych marek znajdują się Auchan, Castorama, TK Maxx, H&M, Zara i Kazar, Mediaexpert. W Wola Parku mieści się też Multikino, klub fitness Zdrofit i Akademia Tańca M&I Sulewscy, a także sala zabaw dla dzieci Labibu. Dodatkowymi udogodnieniami są bezpłatny parking na 3 000 miejsc, stacja benzynowa, stacja rowerowa Veturilo, punkt ładowania samochodów GreenWay oraz stacja wypożyczeń aut Traficar. Częścią obiektu jest też Wola Court, który oferuje powierzchnie biurowe.
Wola Park jest też jedynym centrum handlowym w Warszawie, przy którym zlokalizowany jest park - Park Ulricha, czyli dawny ogród pokazowy rodziny Ulrichów. Największą atrakcją tego miejsca są rzadkie gatunki drzew, z których część sadzona była przez Ulrichów jeszcze w XIX w. Ogród jest miejscem odpoczynku i spacerów mieszkańców dzielnicy.
Wola Park jest otwarty na dzielnicę i potrzeby lokalnej społeczności. Chce być blisko codziennych spraw mieszkańców – w tym celu współpracuje z władzami dzielnicy oraz lokalnymi instytucjami kulturalnymi i aktywnie włącza się w życie Woli i Bemowa.
O Ingka Centres Polska:
Ingka Centres Polska, spółka należąca do Grupy INGKA, od 40 lat buduje i zarządza rentownymi centrami handlowymi. Obecnie posiada 44 obiekty zlokalizowane w 15 krajach, które rocznie odwiedza 460 milionów osób. Do 2025 roku w planach spółki jest w sumie 70 lokalizacji. Ingka Centres Polska stawia na stały wzrost i podnoszenie jakości usług. Wraz z firmą rozwijają się także jej najemcy i partnerzy biznesowi, a wśród nich 1600 marek prowadzących ponad 7000 sklepów.
W Polsce Ingka Centres Polska zarządza pięcioma obiektami handlowymi znajdującymi się w Lublinie, Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.