Komunikaty PR

Savills IM: Emily Hamilton nową Dyrektor ds. ESG

2020-09-29  |  10:30
Biuro prasowe
Do pobrania EH_SIM ( 0.05 MB )

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny działający na rynku nieruchomości, powołał Emily Hamilton na stanowisko Dyrektora ds. ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego (ESG).

Emily Hamilton będzie pracowała w głównej siedzibie firmy w Londynie, a zakres jej obowiązków obejmie koordynację globalnej strategii zrównoważonego rozwoju Savills IM, wyznaczanie standardów korporacyjnych firmy i podejścia do kryteriów ESG (ochrona środowiska, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny). Działania te obejmą również współpracę z zespołami funduszy na całym świecie, zarówno na poziomie portfolio nieruchomości, jak i poszczególnych aktywów. Emily Hamilton będzie odpowiedzialna za wspieranie zespołów we wdrażaniu wymagań inwestorów w zakresie ESG, raportowanie i monitorowanie oraz za współpracę z najemcami w celu pełnego wdrożenia zasad zrównoważonego rozwoju w poszczególnych aktywach i całej działalności.

Savills IM jest sygnatariuszem Zasad Odpowiedzialnego Inwestowania (PRI), zobowiązujących firmy do stosowania kryteriów inwestycyjnych popieranych przez ONZ.  Od 2014 r. firma składa sprawozdania z przejrzystości działań w odniesieniu do sprawozdawczości w ramach PRI, a w 2020 r. uzyskała najwyższą ocenę „A+” w zakresie strategii i zarządzania, utrzymując jednocześnie ocenę „A” w zakresie nieruchomości. Savills IM jest również członkiem organizacji Global Real Estate Sustainability Benchmark, a sześć funduszy zarządzanych przez firmę w 2019 roku uzyskało status Green Star.

Przed dołączeniem do Savills IM, Emily Hamilton pracowała w spółce Grosvenor Britain & Ireland, będącej częścią Grosvenor Group. Pełniła w niej funkcję zastępcy Dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju, a następnie występowała w roli doradcy w zakresie zmiany kluczowej rynkowej strategii spółki dotyczącej spraw klimatycznych. Karierę zawodową rozpoczęła jako doradca ds. zrównoważonego rozwoju w Capita Symonds, gdzie pracowała nad projektami z zakresu planowania infrastruktury środowiskowej i społecznej. Następnie pełniła funkcję specjalisty ds. zrównoważonego rozwoju na University of East London, a w 2013 roku dołączyła do Grosvenor. Ukończyła studia magisterskie w dziedzinie środowiska, nauk przyrodniczych i społecznych na University College London, jest też członkiem Instytutu Zarządzania i Oceny Środowiska (IEMA). Emily Hamilton pełniła wcześniej funkcję Dyrektora Zarządu w Better Buildings Partnership (społecznie), a obecnie jest mentorem w fundacji Heart of the City oraz kuratorem w National Park City Foundation, organizacji charytatywnej, której celem jest umożliwienie społecznościom w Londynie i innych miastach życia w bardziej ekologicznych i zdrowych warunkach. Jej bezpośrednim przełożonym będzie Richard Lake, Globalny Dyrektor ds. ryzyka inwestycyjnego w Savills IM.

Alex Jeffrey, Dyrektor Generalny w Savills IM, powiedział:

Działania z zakresu ESG szybko zajęły ważne miejsce na liście priorytetów inwestorów. Jako międzynarodowy menedżer inwestycyjny działający na rynku nieruchomości, jesteśmy świadomi wpływu, jaki wywieramy nie tylko na środowisko, ale również na społeczności lokalne. Wierzymy także, że przejrzystość działań i przekazywanych informacji to kluczowy element odpowiedzialnego biznesu. Dlatego też podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego stanowi fundament zarówno naszych strategii inwestycyjnych, jak i naszej postawy wobec inwestorów, klientów, pracowników i szerszej społeczności.

Richard Lake, Globalny Dyrektor ds. ryzyka inwestycyjnego w Savills IM, dodał:

Cieszymy się, że Emily Hamilton dołączyła do nas i będzie nadzorować realizację strategii w zakresie zrównoważonego rozwoju w naszych 17 oddziałach na całym świecie. Emily wyróżnia się wybitnymi osiągnięciami w kierowaniu strategiami z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz osobistym zaangażowaniem w promowanie zasad z obszaru ESG. Jej wiedza będzie nieoceniona podczas kontynuacji procesu wdrażania przez Savills IM zasad i działań zgodnych z kryteriami ESG w każdym aspekcie naszej działalności.

Emily Hamilton, Dyrektor ds. ESG w Savills IM, podsumowała:

Międzynarodowi menadżerowie inwestycyjni działający w branży nieruchomości mają do odegrania kluczową rolę w promowaniu zrównoważonego rozwoju i ładu korporacyjnego, szczególnie w odniesieniu do rozwiązywania wspólnych kryzysów klimatycznych i ekologicznych oraz tworzenia lepszego społeczeństwa. Niezwykle cieszę się z podjęcia roli, w której mogę przyczynić się do wprowadzenia istotnych i pozytywnych zmian.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.