Savills IM: Emily Hamilton nową Dyrektor ds. ESG
Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny działający na rynku nieruchomości, powołał Emily Hamilton na stanowisko Dyrektora ds. ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego (ESG).
Emily Hamilton będzie pracowała w głównej siedzibie firmy w Londynie, a zakres jej obowiązków obejmie koordynację globalnej strategii zrównoważonego rozwoju Savills IM, wyznaczanie standardów korporacyjnych firmy i podejścia do kryteriów ESG (ochrona środowiska, społeczna odpowiedzialność, ład korporacyjny). Działania te obejmą również współpracę z zespołami funduszy na całym świecie, zarówno na poziomie portfolio nieruchomości, jak i poszczególnych aktywów. Emily Hamilton będzie odpowiedzialna za wspieranie zespołów we wdrażaniu wymagań inwestorów w zakresie ESG, raportowanie i monitorowanie oraz za współpracę z najemcami w celu pełnego wdrożenia zasad zrównoważonego rozwoju w poszczególnych aktywach i całej działalności.
Savills IM jest sygnatariuszem Zasad Odpowiedzialnego Inwestowania (PRI), zobowiązujących firmy do stosowania kryteriów inwestycyjnych popieranych przez ONZ. Od 2014 r. firma składa sprawozdania z przejrzystości działań w odniesieniu do sprawozdawczości w ramach PRI, a w 2020 r. uzyskała najwyższą ocenę „A+” w zakresie strategii i zarządzania, utrzymując jednocześnie ocenę „A” w zakresie nieruchomości. Savills IM jest również członkiem organizacji Global Real Estate Sustainability Benchmark, a sześć funduszy zarządzanych przez firmę w 2019 roku uzyskało status Green Star.
Przed dołączeniem do Savills IM, Emily Hamilton pracowała w spółce Grosvenor Britain & Ireland, będącej częścią Grosvenor Group. Pełniła w niej funkcję zastępcy Dyrektora ds. zrównoważonego rozwoju, a następnie występowała w roli doradcy w zakresie zmiany kluczowej rynkowej strategii spółki dotyczącej spraw klimatycznych. Karierę zawodową rozpoczęła jako doradca ds. zrównoważonego rozwoju w Capita Symonds, gdzie pracowała nad projektami z zakresu planowania infrastruktury środowiskowej i społecznej. Następnie pełniła funkcję specjalisty ds. zrównoważonego rozwoju na University of East London, a w 2013 roku dołączyła do Grosvenor. Ukończyła studia magisterskie w dziedzinie środowiska, nauk przyrodniczych i społecznych na University College London, jest też członkiem Instytutu Zarządzania i Oceny Środowiska (IEMA). Emily Hamilton pełniła wcześniej funkcję Dyrektora Zarządu w Better Buildings Partnership (społecznie), a obecnie jest mentorem w fundacji Heart of the City oraz kuratorem w National Park City Foundation, organizacji charytatywnej, której celem jest umożliwienie społecznościom w Londynie i innych miastach życia w bardziej ekologicznych i zdrowych warunkach. Jej bezpośrednim przełożonym będzie Richard Lake, Globalny Dyrektor ds. ryzyka inwestycyjnego w Savills IM.
Alex Jeffrey, Dyrektor Generalny w Savills IM, powiedział:
„Działania z zakresu ESG szybko zajęły ważne miejsce na liście priorytetów inwestorów. Jako międzynarodowy menedżer inwestycyjny działający na rynku nieruchomości, jesteśmy świadomi wpływu, jaki wywieramy nie tylko na środowisko, ale również na społeczności lokalne. Wierzymy także, że przejrzystość działań i przekazywanych informacji to kluczowy element odpowiedzialnego biznesu. Dlatego też podejmowanie działań na rzecz ochrony środowiska, społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego stanowi fundament zarówno naszych strategii inwestycyjnych, jak i naszej postawy wobec inwestorów, klientów, pracowników i szerszej społeczności.”
Richard Lake, Globalny Dyrektor ds. ryzyka inwestycyjnego w Savills IM, dodał:
„Cieszymy się, że Emily Hamilton dołączyła do nas i będzie nadzorować realizację strategii w zakresie zrównoważonego rozwoju w naszych 17 oddziałach na całym świecie. Emily wyróżnia się wybitnymi osiągnięciami w kierowaniu strategiami z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz osobistym zaangażowaniem w promowanie zasad z obszaru ESG. Jej wiedza będzie nieoceniona podczas kontynuacji procesu wdrażania przez Savills IM zasad i działań zgodnych z kryteriami ESG w każdym aspekcie naszej działalności.”
Emily Hamilton, Dyrektor ds. ESG w Savills IM, podsumowała:
„Międzynarodowi menadżerowie inwestycyjni działający w branży nieruchomości mają do odegrania kluczową rolę w promowaniu zrównoważonego rozwoju i ładu korporacyjnego, szczególnie w odniesieniu do rozwiązywania wspólnych kryzysów klimatycznych i ekologicznych oraz tworzenia lepszego społeczeństwa. Niezwykle cieszę się z podjęcia roli, w której mogę przyczynić się do wprowadzenia istotnych i pozytywnych zmian.”
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.