Savills Investment Management nabył A2 Warsaw Park
- Wartość transakcji nabycia obiektu o powierzchni ponad 106 000 mkw. wyniosła 112.5 mln EUR.
- Dzięki nabyciu A2 Warsaw Park wartość aktywów zarządzanych przez Savills Investment Management w Polsce przekroczyła 1,6 mld EUR.
- Jest to jedna z największych inwestycji magazynowych Savills IM w Polsce.
Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, nabył centrum logistyczne A2 Warsaw Park w miejscowości Adamów w okolicach Grodziska Mazowieckiego. Nieruchomość została zakupiona od Invesco Real Estate, globalnego menadżera inwestycyjnego, w imieniu funduszu logistycznego Savills IM European Logistics Fund 3 (ELF3), który posiada 11 inwestycji w Europie. Jest to największa transakcja tego funduszu w Europie i zarazem jedna z największych inwestycji Savills IM na polskim rynku nieruchomości komercyjnych.
Centrum magazynowe A2 Warsaw Park, zrealizowane przez Invesco w partnerstwie z wiodącym deweloperem, jest zlokalizowane jest w Adamowie, tuż przy węźle autostrady A2 „Grodzisk Mazowiecki”, zaledwie 35 km od centrum Warszawy. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów magazynowych położony jest bezpośrednio przy autostradzie A2, wyróżniając się bardzo dobrą widocznością i dostępem. Bliskość stolicy oraz usytuowanie przy kluczowym korytarzu transportowym sprawiają, że jest to idealny punkt do obsługi logistycznej zarówno rynku warszawskiego, jak i krajowego. Oddany do użytkowania w 2020 roku A2 Warsaw Park, jest jednym z największych obiektów magazynowych typu multi-let w Polsce, oferującym ponad 106 000 mkw. elastycznej i nowoczesnej powierzchni magazynowo-biurowej w ramach jednego budynku. A2 Warsaw Park przeznaczony jest zarówno do magazynowania, jak i lekkiej produkcji, spełniając najnowocześniejsze wymagania techniczne. Obiekt posiada także certyfikat BREEAM na poziomie Good i jest w całości wynajęty w oparciu o długoterminowe umowy.
Wartość inwestycji wyniosła 112.5 mln EUR, dzięki czemu wartość portfela aktywów zarządzanych przez Savills IM w Polsce przekroczyła 1,6 mld EUR.
Podczas transakcji Savills IM doradzały firmy: Wolf Theiss, JLL, KPMG i BNP Paribas. Sprzedających reprezentowały: Greenberg Traurig, EY, CBRE i AFM.
Piotr Trzciński, Head of Investment Poland w Savills Investment Management, skomentował: „Cieszymy się, że ten wyjątkowy obiekt dołącza do naszego portfela, szczególnie że wzbudził zainteresowanie wielu inwestorów. A2 Warsaw Park dobrze wpisuje się w strategię funduszu, opartą na jest inwestowaniu w nowoczesne i wielofunkcyjne obiekty logistyczne na kluczowych rynkach europejskich, charakteryzujących się wysoką płynnością, ponadprzeciętnym potencjałem wzrostu, długoterminowym przychodem oraz potencjałem w zakresie ESG. W wyniku tej transakcji, wartość inwestycji funduszu ELF3 w Europie wzrosła do ok. 470 mln EUR. Nadal aktywnie lokujemy kapitał w najlepsze w swojej klasie europejskie aktywa logistyczne, które spełniają oczekiwania naszych inwestorów co do zwrotu z inwestycji.”
Petr Sramek, Director of CEE Transactions w Invesco Real Estate, dodał: „Cieszymy się, że zrealizowaliśmy założenia biznesowe tego projektu dla naszych europejskich inwestorów z segmentu value-add wcześniej niż zakładaliśmy. Dzięki temu możemy dostarczyć ten wysokiej jakości projekt do Savills Investment Management i na rynek polski. A2 Warsaw Park, ze względu na całkowitą powierzchnię i znakomitą lokalizację, zdobył znaczne zainteresowanie zarówno renomowanych najemców, jak i międzynarodowych inwestorów. Sektor magazynowy pozostaje dla nas ważny i nadal będziemy w nim inwestowali w ramach naszego europejskiego programu value add. Obecnie jesteśmy zaangażowani w różne projekty związane z logistyką miejską w Polsce.”

Łotewski producent wysokiej jakości domów prefabrykowanych wchodzi na polski rynek

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.