Komunikaty PR

Sekrety sukcesu Systemu Arche. “Kupiono już ponad 2 tys. lokali”

2023-08-01  |  01:00
Biuro prasowe

Do tej pory zaufało mu już ponad 800 klientów, którzy kupili ponad 2 tys. lokali. Model zarządzania w Systemie Arche opiera się na transparentnym rozliczaniu wyników obiektów, gdzie nabywca pokoju hotelowego czerpie zyski z jego najmu oraz z całej powierzchni pracującej w hotelu — tj. restauracji, sal konferencyjnych i spa, proporcjonalnie do wielkości posiadanych lokali. Korzystnie zweryfikowany w okresie pandemii i lockdownu System Arche jest zupełnie wyjątkową, formą funkcjonowania z jednej strony inwestycji w pokoje i apartamenty hotelowe, z drugiej działania hoteli, które buduje, sprzedaje i zarządza nimi Arche SA. 

– Od ponad 30 lat zajmujemy się budową mieszkań, domów i rewitalizacją starych budynków nadając im funkcje hotelowe. Z doświadczenia wiem, że nieruchomości są bardzo bezpiecznym, stabilnym i atrakcyjnym obszarem inwestycji. Ludzi na świecie przybywa, a ziemi, jak to klasyk powiedział, więcej już nie produkują. Arche jest pionierem sprzedaży pokoi hotelowych w Polsce. Oferty innych deweloperów w tej dziedzinie obejmują na ogół pojedyncze obiekty z kilkudziesięcioma pokojami. My stworzyliśmy uczciwy i profesjonalny System Arche, który gwarantuje inwestorom kupującym pokoje hotelowe na własność, pewność, komfort i stałe zyski. Bardzo zależy mi na tym, żeby nasz sposób przygotowywania obiektów hotelowych i ich zarządzania miał jak największy zasięg — wyjaśnia Władysław Grochowski, prezes Arche SA.

Rosnące zainteresowanie inwestorów

Obecnie kolekcja Arche to już 4000 pokoi w 18 hotelach i 150 kontenerów Arche Siedlisko. Kilka następnych obiektów jest w przygotowaniu lub w budowie. Strategiczne plany firmy przewidują, zarządzanie ponad 50 hotelami w 2030 r. W tym czasie znacząco zwiększy się grupa inwestorów kupujących pokoje hotelowe na własność i korzystających z bezpiecznej inwestycji w “pracujące” nieruchomości. To ambitny program, ale przyglądając się dotychczasowym doświadczeniom firmy kierowanej przez Władysława Grochowskiego, realizm tej strategii nie budzi żadnej wątpliwości. 

– System Arche ułatwia zrobienie pierwszego kroku ludziom, którzy być może nie myśleli o posiadaniu własnej nieruchomości. Pokój można kupić już od 150 tys. zł + VAT, a kawalerka w Warszawie kosztuje 2 czy 3 razy tyle. Zakup pokoju hotelowego jest mądrą, rozważną decyzją finansową wpływającą na życie całych rodzin. To jest inwestowanie w ich przyszłość, które daje podwójny mechanizm korzyści. Na bieżąco wypłacane są zyski z działalności hotelu, a cena pokoju rośnie, jak wszystko w dłuższym okresie na rynku nieruchomości. Tworzy to trwały dobrobyt i bezpieczeństwo finansowe dla rodziny inwestorów — wylicza Grochowski.

Sprawdzony sposób zarabiania…

Warto wspomnieć, że System Arche to również filozofia biznesowa oparta na zestawie zasad etycznych, moralnych i biznesowych. Rzetelności, otwartości i profesjonalizmu, bez komercyjnej agresywności, ale działaniach skierowanych na dobre relacje z inwestorami, klientami, pracownikami i gośćmi. Z uwagi na swoją wyjątkowość  Systemie Arche ® został zastrzeżony w Urzędzie Patentowym w marcu 2022 r.

— Jesteśmy największą firmą prowadzącą ten typ działalności w Polsce i nigdy nie mieliśmy żadnego kryzysu czy konfliktu. Wynika to z kilku czynników. Po pierwsze — rosnącego doświadczenia, nikt nie ma tak bogatej historii jak my. Po drugie — mamy twarde i przejrzyste zasady etyczne prowadzenia biznesu. A po trzecie — wiem, że opłaca się je stosować i to dodatkowo wzmacnia moją determinację w prowadzeniu rzetelnej i uczciwej gry biznesowej. Moje życiowe doświadczenia zdecydowanie potwierdzają, że najlepiej zarabia się wtedy, kiedy gra się uczciwie i profesjonalnie, unika konfliktów oraz rozwiązań niezgodnych z poczuciem sprawiedliwości. To dzięki temu mamy bardzo wysoką pozycję wśród klientów, w biznesie i wśród społeczeństwa. Proszę mi wierzyć, to bardzo przyjemne i mocno ułatwia rozwój firmy. Nigdy nie zejdziemy z tej drogi — podsumowuje Władysław Grochowski.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.