Komunikaty PR

Słoneczne Miasteczko od Develii rozrasta się po raz czternasty

2021-12-07  |  12:00

Develia rozpoczyna sprzedaż kolejnego, czternastego już etapu inwestycji  Słoneczne Miasteczko, mieszczącej się w dzielnicy Bieżanów-Prokocim w Krakowie. W ramach tej fazy powstaną dwa budynki ze 136 lokalami.

Słoneczne Miasteczko to jeden z najpopularniejszych projektów Develii w Krakowie.  Od ponad 10 lat osiedle jest systematycznie rozbudowywane w cichej i zielonej części miasta, przy ul. Henryka i Karola Czeczów w dzielnicy Bieżanów-Prokocim. W sumie deweloper zbudował tu już blisko 1100 mieszkań. Niskie, kameralne budynki i duża ilość zielonych przestrzeni, szeroki wybór lokali o zróżnicowanych metrażach i rozkładach (w tym dwupoziomowe) to tylko niektóre zalety tej inwestycji, która niezmiennie przyciąga kupujących. Mieszkania zlokalizowane na parterze mają przypisane ogródki, a te na wyższych kondygnacjach – balkony. W każdym z budynków przewidziano garaż podziemny z miejscami postojowymi oraz komórkami lokatorskimi. Nie brakuje tutaj również naziemnych miejsc parkingowych. Całość realizowana jest w tzw. podwyższonym standardzie deweloperskim z użyciem wysokiej jakości materiałów budowlanych i wykończeniowych.   

– Słoneczne Miasteczko od lat wpisuje się w gusta wszystkich grup nabywców w stolicy Małopolski. Lokalizacja w cichej i zielonej części Krakowa, dobra komunikacja z centrum i szeroka oferta sprawiają, że mieszkania na tym osiedlu chętnie kupują  zarówno osoby młode, jak i poszukujące większych lokali rodziny z dziećmi – mówi Andrzej Oślizło, prezes zarządu Develia S.A. 

Bieżanów-Prokocim jest dzielnicą, która łączy w sobie zalety rozbudowanej infrastruktury lokalnej z dobrym dojazdem do pozostałych części Krakowa. W okolicy nie brakuje przedszkoli, szkół, sklepów i placówek ochrony zdrowia. Niska zabudowa inwestycji i obfitość terenów zielonych pozwalają jednocześnie odpocząć w ciszy i spokoju od wielkomiejskiego zgiełku. Wschodnia obwodnica autostrady S7 umożliwia szybki wyjazd z miasta. W budowie jest również szybka kolej aglomeracyjna z przystankiem Kraków Złocień tuż obok Słonecznego Miasteczka, dzięki czemu dojazd do centrum zajmie dosłownie kilka minut.

Ceny mieszkań w XIV etapie Słonecznego Miasteczka zaczynają się już od 6350 zł za m kw. Zostaną one przekazane mieszkańcom w IV kwartale 2023 roku. W trakcie realizacji jest także XIII etap, w sprzedaży pozostały już jednak tylko ostatnie mieszkania. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia MTWW Architekci.

Słoneczne Miasteczko to nie jedyna inwestycja Develii w Krakowie. W sprzedaży wciąż znajdują się projekty Centralna Park na Czyżynach, Przy Mogilskiej w dzielnicy Prądnik Czerwony oraz Grzegórzecka 77 na Grzegórzkach.

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce. W ciągu 15 lat działalności firma zrealizowała 36 osiedli, składających się w sumie ze 102 etapów inwestycyjnych – to blisko 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 750 tys. metrów kwadratowych. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów deweloper dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie
Nieruchomości Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?
2025-02-21 | 11:50

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Inwestowanie w nieruchomości to budowanie majątku na pokolenia, dlatego od zawsze jest ono postrzegane jako pewna i dochodowa forma lokowania kapitału. Nie od dziś wiadomo, że
Nieruchomości Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
2025-01-30 | 06:00

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe

Obniżki cen ofertowych mieszkań w najbliższych miesiącach prognozuje 58 proc. przedstawicieli biur nieruchomości. W przypadku domów w taki scenariusz wierzy prawie 50 proc.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.