Słoneczne Wzgórza – ostatni etap inwestycji z pozwoleniem na budowę
Zdjecia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84iYZWi1URexaNabw5cQ?e=NuCAGq
Etap H osiedla Słoneczne Wzgórza uzyskał ostateczne pozwolenie na budowę, a więc deweloper – Budner Inwestycje, rozpoczął przygotowania ostatniego, ósmego etapu inwestycji. Etap H stanowi zwieńczenie jednej z najpopularniejszych w ostatnich latach inwestycji mieszkaniowych w Gdańsku. Kolejne etapy osiedla, sukcesywnie realizowane od 2008 roku, utworzyły bardzo udaną tkankę miejską. Słoneczne Wzgórza powstały w doskonale skomunikowanej dzielnicy Gdańska – Ujeścisku, i są powszechnie znane jako idealne miejsce do życia, nie tylko dla rodzin z dziećmi. Na samym osiedli są 24 lokale z usługami, a wokół istnieje wiele innych, wśród których są wszystkie funkcje, jakie tworzą przyjazną do życia dzielnicę.
Doskonała jakość
Podobnie jak w przypadku poprzednich faz inwestycji, również etap H, powstający przy zbiegu ulic Warszawskiej i Kołodzieja, cechuje subtelna i elegancka architektura, realizowana w przyjaznej mieszkańcom skali. W czterech pięciokondygnacyjnych budynkach znajdzie się w sumie około 200 mieszkań o powierzchni od 31 do 82 metrów kwadratowych i o zróżnicowanych układach. Odpowiednie nasłonecznienie lokali zapewnią duże przeszklenia i przestronne balkony, które wysoko oceniają mieszkańcy wcześniejszych etapów Słonecznych Wzgórz. Osiedle zlokalizowane jest na morenowych wzgórzach, dzięki czemu z balkonów, tarasów i okien najwyższych kondygnacji rozpościera się zachwycający widok na Gdańsk i okolice.
Części wspólne budynków etapu H – takie jak klatki schodowe czy korytarze – zostaną wykończone z użyciem wysokiej jakości materiałów, dodając im prestiżowego charakteru.
W podziemnej hali garażowej znajdą się 102 miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i miejsca na rowery. Bezpośrednie otoczenie budynków zostanie zagospodarowane elementami nowoczesnej małej architektury wkomponowanej w zieleń. Z myślą o najmłodszych na zielonym dziedzińcu zaprojektowano plac zabaw.
Przez cały okres budowy Słonecznych Wzgórz wsłuchiwaliśmy się w oczekiwania kolejnych mieszkańców osiedla. Pozwoliło to nam zapewnić dotychczasowym, jak i przyszłym ich lokatorom nowoczesne rozwiązania, dzięki którym zapewniamy komfort życia i wysoką jakość przestrzeni do zamieszkania. Z wieloma klientami związaliśmy się na lata. Rozwiązania, które proponujemy w kolejnych etapach budowy powodują, że z rozwojem ich rodzin kupują u nas kolejne mieszkania, chcąc korzystać z doskonałej lokalizacji, jednak większej powierzchni do życia. – mówi Iwona Góral, kierownik ds. sprzedaży.
Wszystko na miejscu
Okolice Słonecznych Wzgórz oferują rozbudowaną infrastrukturę lokalną, zapewniającą komfort życia na co dzień z dostępnością wielu punktów handlowych i usługowych wokół miejsca zamieszkania. Poza lokalami znajdującymi się na osiedlu, w okolicy jest szereg sklepów, restauracji czy innych punktów usługowych. Funkcjonują tu publiczne i prywatne szkoły oraz przedszkola, przychodnie i apteki. Doskonałe położenie osiedla uzupełnia rozbudowana sieć dróg oraz linii komunikacji miejskiej, dzięki czemu mieszkańcy Słonecznych Wzgórz z łatwością dostaną się do centrum Gdańska, od którego dzieli ich zaledwie 5 km. Okolica połączona jest z miastem licznymi liniami autobusowymi, znajdują się tam również dwie pętle tramwajowe oraz nowe, wielopasmowe drogi (al. Armii Krajowej i Nowa Bulońska).
Słoneczne Wzgórza, jak pokazuje popularność oferty poprzednich etapów inwestycji, to wyjątkowe miejsce, oferujące pełen komfort życia i możliwości, jakie daje mieszkanie w tętniącym życiem mieście. Zapewnia szybki i komfortowy dojazd do centrum Gdańska. Osoby, które tu zamieszkały, cenią sobie wysoką jakość zapewnioną przez dewelopera, wygodę związaną z okolicznymi usługami, a także nowoczesny styl życia.
Doświadczony deweloper
Budner Inwestycje to posiadające 25-letnie doświadczenie przedsiębiorstwo budowlane, realizujące projekty w całej Polsce. Do jego realizacji należą między innymi: Osiedle Boernerowo na warszawskim Bemowie, Apartamenty Piaseczno oraz Rezydencja Łowicka.
W Trójmieście pierwsze inwestycje firma rozpoczęła w 2008 roku, a poza Słonecznymi Wzgórzami odpowiada za projekty Star Tower w Letnicy oraz Oliva Koncept, realizowany w starej części Oliwy, w pobliżu Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.