Societe Generale wprowadza się do kompleksu biurowego Studio
Societe Generale Oddział w Polsce i SG Equipment Leasing Polska przeprowadzą się do budynku B, będącego częścią kompleksu biurowego Studio przy ulicy Prostej w Warszawie. Nowi najemcy będą mogli skorzystać nie tylko ze zrównoważonej i innowacyjnej powierzchni biurowej, ale także z bogatej oferty gastronomicznej i rozrywkowej, którą zapewnia zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie Fabryka Norblina. Biurowiec zostanie oddany do użytkowania w sierpniu 2023 roku.
– Cieszymy się, że już za kilkanaście miesięcy pracownicy naszych dwóch spółek przeprowadzą się do nowego biurowca w tętniącym życiem centrum finansowym Warszawy. Jestem przekonany, że dzięki przeprowadzce i nowoczesnej przestrzeni biurowej, znacząco poprawi się komfort i bezpieczeństwo pracy naszych pracowników, co zapewni bardziej efektywną organizację pracy, korzystnie wpływając na współpracę i integrację naszych zespołów – powiedział Philippe Caulier, dyrektor ds. administracyjno-operacyjnych w Societe Generale Oddział w Polsce.
– W erze postpandemicznej biuro to nie tylko miejsce pracy, ale także miejsce spotkań, tworzenia kreatywnych pomysłów i budowania zespołów. To przestrzeń dopasowana do różnych stylów działania. Dodając do tego zieloną przestrzeń zewnętrzną, przyciągającą uwagę architekturę oraz zrównoważone rozwiązania, otrzymujemy idealne miejsce do rozwoju biznesu. Dziękujemy naszemu najemcy za okazane zaufanie – mówi Paulina Strutyńska, menadżerka ds. wynajmu w spółce biurowej Skanska w regionie CEE.
Societe Generale w Polsce
Polski Oddział Societe Generale jest jednym z najdłużej funkcjonujących na lokalnym rynku banków zagranicznych. Swoją działalność w segmencie bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej rozpoczął w 1992 roku, szybko stając się czołowym partnerem dla przedsiębiorstw polskich i zagranicznych, instytucji finansowych oraz sektora publicznego. SG Equipment Leasing Polska (SGEF Polska) należy do największych firm leasingowych w Polsce. W swojej działalności skupia się na finansowaniu maszyn i sprzętu w czterech sektorach: rolnictwo, transport, przemysł oraz zaawansowane technologie (IT, ochrona zdrowia oraz zielona energia).
Centralna lokalizacja
Studio zlokalizowane jest pomiędzy stacjami metra Rondo Daszyńskiego i Rondo ONZ.
– Okolice Ronda Daszyńskiego to nowe biurowe serce Warszawy, ten obszar przyciąga coraz większą grupę firm zainteresowanych prowadzeniem swojego biznesu w tej doskonale skomunikowanej i dynamicznie rozwijającej się części miasta. Naszemu klientowi zależało na tym, aby z jednej strony pracownicy mieli łatwy dostęp do nowego biura, z drugiej, pracowali w budynku zapewniającym najwyższe standardy ekologiczne – mówi Michał Tyszkiewicz, zastępca dyrektora w dziale powierzchni biurowych w CBRE, firmy doradczej, która wspierała najemcę w procesie negocjacji i wyboru nowego biura.
Najwyższej jakości design
Za obsługę projektu i doradztwo techniczne po stronie Societe Generale Oddział w Polsce i SG Equipment Leasing Polska odpowiada SQ Metre, firma założona przez Jakuba Tomczyka.
Projekt warszawskiej siedziby najemcy powierzono pracowni architektonicznej The Design Group.
– Wnętrza będą ponadczasowe, klasyczne, ale w domowym klimacie. Bazujemy na stonowanych kolorach, drewnie i roślinności. Projektujemy w sposób zrównoważony dzięki naturalnym materiałom, a także elementom odrestaurowanym czy ponownego użycia. Szczególny nacisk kładziemy na jak najlepszą akustykę – komentuje architekt Konrad Krusiewicz, CEO The Design Group.
Studio będzie ubiegać się o certyfikaty: LEED Core & Shell na poziomie Platinum, WELL Core & Shell na poziomie Gold, WELL Health-Safety Rating oraz Obiekt bez barier. To ostatnie wyróżnienie przyznawane jest przez Fundację Integracja, z którą Skanska współpracuje od 2016 roku.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.