Sol Marina powiększy się o 267 kolejnych apartamentów
Luksusowy kompleks Sol Marina, położony na gdańskim wybrzeżu, będzie rozbudowywany. Dekpol Deweloper uzyskał właśnie pozwolenie na budowę kolejnych dwóch etapów. W ramach przygotowywanej inwestycji powstanie 267 apartamentów oraz 129 miejsc cumowniczych. Zakończenie realizacji II oraz III etapu tego unikalnego projektu planowane jest odpowiednio w drugim kwartale 2023 i 2024 roku.
Dekpol Deweloper może realizować kolejne etapy prestiżowego kompleksu Sol Marina. Wydana została właśnie ostateczna decyzja dotycząca pozwolenia na budowę. W ramach zatwierdzonego II i III etapu projektu Sol Marina planowana jest budowa 31 kameralnych budynków, które obejmą łącznie 267 luksusowych apartamentów. W ramach inwestycji przygotowane zostaną również 293 miejsca parkingowe oraz 129 miejsc cumowniczych. Zakończenie realizacji II etapu planowane jest w drugim kwartale 2023 roku. Z kolei oddanie do użytku apartamentów z III etapu nastąpi rok później.
„Sol Marina zostanie zrealizowana w trzech etapach, w ramach których powstanie kilkaset apartamentów. Zakończyliśmy już pierwszą fazę inwestycji, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem Klientów. Uzyskanie pozwolenia na budowę kolejnych etapów pozwala nam kontynuować realizację tego unikalnego w skali całego kraju przedsięwzięcia. Apartamenty klasy premium wraz z prywatnymi miejscami cumowniczymi spełniają najwyższe oczekiwania i wymagania klientów. To w części apartamentowej, a w części hotelowej naszej oferty oprócz pokoi hotelowych mamy też w pełni wyposażone apartamenty inwestycyjne” – podkreślił Sebastian Barandziak, Prezes Dekpol Deweloper.
W ramach I etapu powstało już 77 apartamentów o powierzchni od 41 do 89 mkw. W najbliższym czasie rozpocznie się także budowa Grano Marina Hotel. Powstanie dominujący na terenie kompleksu 11-kondygancyjny budynek, w którym znajdzie się 130 pokoi hotelowych. W tej części inwestycji zaplanowano komfortową strefę rekreacyjną z basenem oferującym unikatowy widok na marinę. Zaprojektowano również wiele atrakcyjnych udogodnień, pozwalających gościom na odpoczynek w wyjątkowych warunkach, m.in.: lobby z recepcją, restaurację z wyjściem na ogród zimowy i centrum konferencyjno-biznesowe. Do dyspozycji gości inwestor na 400 mkw. powierzchni Wellness&SPA przygotuje aż 8 gabinetów SPA, salę fitness oraz na ostatniej kondygnacji ekskluzywne sale pod gwiazdami SEA ROOF z widokiem na Wyspę Sobieszewską
Budowa kompleksu wystartowała w 2019 roku. Projekt architektoniczny został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Design i BO Projekty oraz z Pauliną Czurak ze Studia IDEOGRAF, która odpowiada za projekt wnętrz.
Kompleks Sol Marina jest zlokalizowany zaledwie 500 metrów od Wyspy Sobieszewskiej, tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku. Znajdują się tu aż dwa rezerwaty przyrody – Ptasi Raj i Mewia Łacha. Cały kompleks jest doskonale skomunikowany z najważniejszymi kierunkami turystycznymi. Inwestycja jest oddalona zaledwie o 14 kilometrów od centrum Gdańska. Dzięki Sol Marina nabrzeże Martwej Wisły zyskało wyjątkowy i nowoczesny wygląd.
Generalnym wykonawcą inwestycji jest Dekpol Budownictwo.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.