Komunikaty PR

Soleil de Malta w najwyższym punkcie. Budowa za półmetkiem

2020-07-27  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Niedaleko Jeziora Maltańskiego, na poznańskiej Łacinie, szybko postępuje budowa wyjątkowego kompleksu mieszkaniowego. W inwestycji znajdzie się prawie 320 mieszkań, a jednym z jej wyróżników będzie boisko do plażówki. Bardzo charakterystyczne są także wysokie apartamenty z tarasami na dachu.

Soleil de Malta to inwestycja mieszkaniowa realizowana przez Bouygues Immobilier przy ul. Milczańskiej w Poznaniu. Tworzą ją dwa 5-piętrowe budynki wielorodzinne z lokalami usługowo-handlowymi i wspólnym garażem podziemnym.

Na obiekcie właśnie zawisła wiecha. To oznacza, że konstrukcja obiektu osiągnęła najwyższy punkt. Aktualnie trwają prace konstrukcyjne, montaż okien, instalacji elektrycznych i sanitarnych, murowanie ścianek działowych w mieszkaniach i częściach wspólnych oraz rozpoczęły się prace elewacyjne. Planowany termin zakończenia budowy to trzeci kwartał 2021 roku. – Dokładamy wszelkich starań, aby każdą inwestycję oddać w terminie, tak będzie i tym razem. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Budowa jest już za półmetkiem – ocenia Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Tarasy na dachu

W obu budynkach powstaje 316 mieszkań o metrażach od 25 do 128 – od kawalerek po 4-pokojowe. Szczególnie duży wybór jest obecnie pośród lokali 3-pokojowych i 4-pokojowych. – Ich największymi zaletami są funkcjonalne układy pomieszczeń, okna wychodzące na dwie strony świata i możliwość wydzielenia oddzielnej kuchni w niektórych z nich – wymienia Cezary Grabowski. Przewidziano także 5 lokali usługowych.

Zupełnie wyjątkowe są apartamenty położone są na ostatnim piętrze, ponieważ są one wysokie na 3 metry i przynależą do nich przestronne tarasy na dachu. Inne mieszkania zaprojektowano z balkonami lub tarasami, natomiast na parterze są ogródki –w niektórych przypadkach po dwóch stronach mieszkania.

Z myślą o bezpieczeństwie mieszkańców kompleks będzie monitorowany, a wejścia zostaną zabezpieczone wideodomofonami. Oprócz hali garażowej na terenie osiedla zostaną przygotowane zewnętrzne miejsca parkingowe.

Siatkówka plażowa

Nietypowym elementem kompleksu będzie strefa relaksu połączona z placem zabaw dla dzieci. Na zielonym terenie znajdą się leżaki, ławki i pergola, a nawet boisko do gry w siatkówkę plażową. – W końcu znajdujemy się po słonecznej stronie miasta, w świetnej lokalizacji pozwalającej korzystać ze wszystkich uroków miasta – zaznacza Cezary Grabowski.

Lokalizacja to jeden z największych plusów osiedla, które jest położone 10 minut spacerem od rekreacyjnych terenów kultowej Malty. Okolica jest kompletna i zapewnia wygodne życie na co dzień. W bliskim sąsiedztwie znajdują się liczne punkty usługowe, a także szkoły i przedszkola. Nieopodal są dwa duże centra handlowe – Galeria Malta oraz Posnania. Dojazd komunikacją miejską z pobliskiego przystanku do ścisłego centrum zajmuje zaledwie kilka minut. – Szybki dojazd do centrum, bliskość dwóch galerii handlowych oraz strefa relaksu, pozwalająca przyszłym mieszkańcom na aktywny wypoczynek, współtworzą wyjątkowe miejsce do życia – przekonuje Cezary Grabowski.

Dwa przystanki tramwajem dzielą osiedle od kampusu Politechniki Poznańskiej, co sprawia, że Soleil de Malta jest położona w miejscu dogodnym nie tylko dla młodych rodzin, lecz również dla studentów.

Soleil de Malta na Łacinie to trzeci projekt Bouygues Immobilier Polska w Poznaniu. Dwa pozostałe to: Manufaktura Stare Miasto ze zrewitalizowaną rotundą po dawnej fabryce alkoholi (zakończony w połowie 2019 r.) i Cerisier Résidence na Grunwaldzie w przyjemnym otoczeniu zieleni i wiśniowych drzewek, w pobliżu Lasku Marcelińskiego (zakończenie budowy w połowie sierpnia).

Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 45 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6100 mieszkań.

Więcej informacji: http://www.bi-polska.pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.