Spokojny sen z BekaertDeslee na dłużej w parku SEGRO
Firma BekaertDeslee, producent poszyć do materacy, zdecydowała o przedłużeniu umowy najmu nieruchomości magazynowej, zlokalizowanej w SEGRO Business Park Łódź. Na terenie parku już od pięciu lat BekaertDeslee prowadzi swój zakład produkcyjny. W transakcji przedłużenia najmu klientowi doradzała agencja AXI IMMO.
Powierzchnia dedykowana BekaertDeslee przeznaczona jest na cele produkcyjne oraz biurowo-socjalne i liczy ponad 3 300 m2. Od października 2015 roku, na terenie SEGRO Business Park Łódź, funkcjonuje jedyny polski oddział tego belgijskiego producenta komponentów do materacy.
- Nasza działalność stale się rozwija, a wielkość produkcji wzrasta, nie bez znaczenia jest zatem dla nas elastyczne podejście SEGRO jako właściciela parku oraz atrakcyjna lokalizacja nieruchomości – mówi Nikita Naumov, Plant Manager Poland & Estonia, BekaertDeslee.
Grupa Bekaert Textiles została założona w 1892 roku w Belgii jako firma rodzinna specjalizująca się w produkcji tkanin materacowych. BekaertDeslee działa w 27 lokalizacjach na terenie 6 kontynentów, zatrudniając ponad 3500 osób i zapewniając spokojny sen 600 milionom ludzi każdej nocy. Obroty firmy oscylują w granicach 350 mln euro.
- Łódź to miasto, które wyróżnia się strategicznym położeniem na mapie Polski, dlatego stanowi doskonałą lokalizację dla powierzchni magazynowych. Cieszymy się z faktu, iż długofalowo realizując projekt dla BekaertDeslee możemy przyczynić się do rozwoju naszego klienta, jak również z tego, że firma postanowiła ponownie nam zaufać – mówi Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.
SEGRO Business Park Łódź jest zlokalizowany w bliskiej odległości od centrum Łodzi. Magazyny znajdują się w odległości 2 km od autostrady A1, 18 km od S8 w kierunku Wrocław – Drezno – Monachium oraz 23 km od odcinka autostrady A2 relacji Warszawa-Poznań-Berlin. Oferowane przez dewelopera SEGRO obiekty do wynajęcia w Łodzi pozwalają na swobodną komunikację z każdym regionem Polski. Park oferuje standardowe powierzchnie magazynowe, jak również magazyn typu small business units o wysokim standardzie, w którym znajdują się mniejsze powierzchnie magazynowe oraz wystawienniczo-biurowe.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.