Śródka OdNowa 2. Prace wewnątrz i na zewnątrz budynku zaawansowane
Trwają kolejne prace budowlane na inwestycji deweloperskiej Śródka OdNowa 2. Przy ulicy Bernata w Poznaniu, w rejonie poznańskiej Śródki powstaną 83 mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Zostały wstawione okna, wykonane pierwsze elewacje zewnętrzne, trwają też prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Inwestycja jest realizowana zgodnie z planem.
Prace budowlane w ramach projektu Śródka OdNowa 2 są mocno zaawansowane. We wnętrzach budynku zostały rozprowadzone instalacje, wyrównane ściany i sufity kolejnych lokali mieszkalnych. Ponadto wylewane są posadzki w częściach wspólnych, takich jak chociażby klatki schodowe i korytarze. Te zadania w dużej części zostały już wykonane. Natomiast od zewnątrz, w momencie kiedy jest ku temu sprzyjająca pogoda, trwa docieplanie budynku oraz wykonanie elewacji zewnętrznych. Pierwsze z nich są gotowe. W podziemnej hali garażowej rozprowadzono instalacje, wraz z konstrukcjami je podtrzymującymi.
– Realizacja Śródki OdNowa 2 postępuje zgodnie z harmonogramem, o czym nabywcy mieszkań są na bieżąco informowani. Całość inwestycji będzie zakończona w IV kwartale 2021 roku i wówczas będziemy przekazywać klucze klientom – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner.
Ostatnie mieszkania w sprzedaży
Choć do zakończenia inwestycji zostało niemal pół roku, to 90 procent z wszystkich 83 lokali zostało sprzedanych. Do dyspozycji klientów zostaje ostatnich 12 mieszkań, w tym dwa 2-pokojowe, a także 3- i 4-pokojowe. – Lokale o powierzchni 35-45 mkw. niemal zawsze cieszą się wielkim wzięciem na poznańskim rynku nieruchomości, a w naszej ofercie są jeszcze dostępne, nawet poniżej 300 tysięcy złotych brutto, co jest przystępną ofertą. Ponadto zauważamy zainteresowanie większymi powierzchniami. Preferencje klientów zmierzają w tę stronę, ponieważ więcej przestrzeni to jeszcze większy komfort, co udowodniła nam w ostatnich miesiącach pandemia – zauważa Karolina Skrzypek. – Warto wybrać naszą inwestycję, ponieważ wyróżnia się dobrą lokalizacją, blisko Ronda Śródka, co pozwala na łatwy dojazd do ścisłego centrum Poznania. Z kolei bliskość Wartostrady pozwala na aktywność na świeżym powietrzu – podsumowuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Deweloper realizuje również inwestycję Nadolnik Compact Apartments, przy ulicy Nadolnik w Poznaniu. Dostępne są smart apartamenty o różnym metrażu, jako propozycja dla klienta indywidualnego i biznesowego oraz inwestycyjnego. II etap projektu Nadolnik jest w budowie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.