Śródka OdNowa 2. Prace wewnątrz i na zewnątrz budynku zaawansowane
Trwają kolejne prace budowlane na inwestycji deweloperskiej Śródka OdNowa 2. Przy ulicy Bernata w Poznaniu, w rejonie poznańskiej Śródki powstaną 83 mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Zostały wstawione okna, wykonane pierwsze elewacje zewnętrzne, trwają też prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Inwestycja jest realizowana zgodnie z planem.
Prace budowlane w ramach projektu Śródka OdNowa 2 są mocno zaawansowane. We wnętrzach budynku zostały rozprowadzone instalacje, wyrównane ściany i sufity kolejnych lokali mieszkalnych. Ponadto wylewane są posadzki w częściach wspólnych, takich jak chociażby klatki schodowe i korytarze. Te zadania w dużej części zostały już wykonane. Natomiast od zewnątrz, w momencie kiedy jest ku temu sprzyjająca pogoda, trwa docieplanie budynku oraz wykonanie elewacji zewnętrznych. Pierwsze z nich są gotowe. W podziemnej hali garażowej rozprowadzono instalacje, wraz z konstrukcjami je podtrzymującymi.
– Realizacja Śródki OdNowa 2 postępuje zgodnie z harmonogramem, o czym nabywcy mieszkań są na bieżąco informowani. Całość inwestycji będzie zakończona w IV kwartale 2021 roku i wówczas będziemy przekazywać klucze klientom – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner.
Ostatnie mieszkania w sprzedaży
Choć do zakończenia inwestycji zostało niemal pół roku, to 90 procent z wszystkich 83 lokali zostało sprzedanych. Do dyspozycji klientów zostaje ostatnich 12 mieszkań, w tym dwa 2-pokojowe, a także 3- i 4-pokojowe. – Lokale o powierzchni 35-45 mkw. niemal zawsze cieszą się wielkim wzięciem na poznańskim rynku nieruchomości, a w naszej ofercie są jeszcze dostępne, nawet poniżej 300 tysięcy złotych brutto, co jest przystępną ofertą. Ponadto zauważamy zainteresowanie większymi powierzchniami. Preferencje klientów zmierzają w tę stronę, ponieważ więcej przestrzeni to jeszcze większy komfort, co udowodniła nam w ostatnich miesiącach pandemia – zauważa Karolina Skrzypek. – Warto wybrać naszą inwestycję, ponieważ wyróżnia się dobrą lokalizacją, blisko Ronda Śródka, co pozwala na łatwy dojazd do ścisłego centrum Poznania. Z kolei bliskość Wartostrady pozwala na aktywność na świeżym powietrzu – podsumowuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Deweloper realizuje również inwestycję Nadolnik Compact Apartments, przy ulicy Nadolnik w Poznaniu. Dostępne są smart apartamenty o różnym metrażu, jako propozycja dla klienta indywidualnego i biznesowego oraz inwestycyjnego. II etap projektu Nadolnik jest w budowie.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.