Śródka OdNowa 2. Prace wewnątrz i na zewnątrz budynku zaawansowane
Trwają kolejne prace budowlane na inwestycji deweloperskiej Śródka OdNowa 2. Przy ulicy Bernata w Poznaniu, w rejonie poznańskiej Śródki powstaną 83 mieszkania o zróżnicowanym metrażu. Zostały wstawione okna, wykonane pierwsze elewacje zewnętrzne, trwają też prace wykończeniowe wewnątrz budynku. Inwestycja jest realizowana zgodnie z planem.
Prace budowlane w ramach projektu Śródka OdNowa 2 są mocno zaawansowane. We wnętrzach budynku zostały rozprowadzone instalacje, wyrównane ściany i sufity kolejnych lokali mieszkalnych. Ponadto wylewane są posadzki w częściach wspólnych, takich jak chociażby klatki schodowe i korytarze. Te zadania w dużej części zostały już wykonane. Natomiast od zewnątrz, w momencie kiedy jest ku temu sprzyjająca pogoda, trwa docieplanie budynku oraz wykonanie elewacji zewnętrznych. Pierwsze z nich są gotowe. W podziemnej hali garażowej rozprowadzono instalacje, wraz z konstrukcjami je podtrzymującymi.
– Realizacja Śródki OdNowa 2 postępuje zgodnie z harmonogramem, o czym nabywcy mieszkań są na bieżąco informowani. Całość inwestycji będzie zakończona w IV kwartale 2021 roku i wówczas będziemy przekazywać klucze klientom – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner.
Ostatnie mieszkania w sprzedaży
Choć do zakończenia inwestycji zostało niemal pół roku, to 90 procent z wszystkich 83 lokali zostało sprzedanych. Do dyspozycji klientów zostaje ostatnich 12 mieszkań, w tym dwa 2-pokojowe, a także 3- i 4-pokojowe. – Lokale o powierzchni 35-45 mkw. niemal zawsze cieszą się wielkim wzięciem na poznańskim rynku nieruchomości, a w naszej ofercie są jeszcze dostępne, nawet poniżej 300 tysięcy złotych brutto, co jest przystępną ofertą. Ponadto zauważamy zainteresowanie większymi powierzchniami. Preferencje klientów zmierzają w tę stronę, ponieważ więcej przestrzeni to jeszcze większy komfort, co udowodniła nam w ostatnich miesiącach pandemia – zauważa Karolina Skrzypek. – Warto wybrać naszą inwestycję, ponieważ wyróżnia się dobrą lokalizacją, blisko Ronda Śródka, co pozwala na łatwy dojazd do ścisłego centrum Poznania. Z kolei bliskość Wartostrady pozwala na aktywność na świeżym powietrzu – podsumowuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Deweloper realizuje również inwestycję Nadolnik Compact Apartments, przy ulicy Nadolnik w Poznaniu. Dostępne są smart apartamenty o różnym metrażu, jako propozycja dla klienta indywidualnego i biznesowego oraz inwestycyjnego. II etap projektu Nadolnik jest w budowie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.