Komunikaty PR

Startuje sprzedaż inwestycji CZYSTA 4 we Wrocławiu

2022-09-06  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl
Do pobrania jpg ( 0.36 MB )

BPI Real Estate Poland uruchomiło sprzedaż mieszkań i lokali usługowych w inwestycji CZYSTA 4. Jest to już drugi po Bulwarach Książęcych, projekt belgijskiego dewelopera realizowany we Wrocławiu. Nowoczesny obiekt został zaprojektowany w duchu koncepcji 15-minutowego miasta i zrównoważonego rozwoju. Nową inwestycję wyróżni m.in. wewnętrzny dziedziniec, zielony dach ze strefą relaksu, liczne rozwiązania ekologiczne, a nawet przestrzeń coworkingowa dla mieszkańców. Co najważniejsze jednak, inwestycja zlokalizowana jest pod tym samym adresem, co jej nazwa, w ścisłym centrum Stolicy Dolnego Śląska. Budowa inwestycji, w ofercie, której są 183 mieszkania i 3 lokale usługowe już się rozpoczęła.

Najnowszy projekt BPI Real Estate Poland powstaje we Wrocławiu w pobliżu Starego Miasta, na terenie dawnej galerii handlowej. W ofercie dewelopera znajdą się 183 mieszkania o różnej strukturze (od 1 do 4 pokojowych) z przynależnymi ogródkami, balkonami lub tarasami. Każde z mieszkań wyposażone będzie w system typu smart home. Na kondygnacji podziemnej oprócz hali garażowej z 93 miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie. W projekcie przewidziano liczne udogodnienia dla mieszkańców jak schowek na rowery, zielony dach ze strefą do odpoczynku, recepcję i przestrzeń coworkingową dla osób pracujących zdalnie.

– Inwestycja odpowiada na potrzeby osób poszukujących mieszkań w pobliżu różnorodnych funkcji, usług oraz udogodnień jakie niesie za sobą bliskość miasta. Projekt przeznaczony jest dla osób dynamicznych, potrzebujących łatwego i szybkiego przemieszczania się, najczęściej bez samochodu, ceniących ograniczanie wytwarzania śladu węglowego. Już teraz widzimy bardzo duże zainteresowanie projektem, zarówno wśród klientów szukających mieszkania do zamieszkania, jak i pod inwestycje – mówi Wojciech Smolak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu BPI Real Estate Poland.

W projekcie nie zapomniano o rozwiązaniach ekologicznych jak m.in. panele fotowoltaiczne, duża ilości miejsc dla rowerów, system nawadniania opartego o wodę deszczową, budki lęgowe dla ptaków, czy zachowanie większości rosnących na terenie inwestycji drzew. Projekt przewiduje także recykling materiałów, dzięki ponownemu wykorzystaniu odzyskanych z poprzedniego budynku elementów kamiennej elewacji, która zostanie wykorzystana we wnętrzach nowego budynku.

Aktualnie budowa obejmuje prace ziemne, a zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na II kwartał 2024 roku. Generalnym wykonawcą jest firma CFE Polska, która należy do tej samej belgijskiej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland. Inwestycja jest w całości finansowana ze środków własnych dewelopera.

Ceny mieszkań w inwestycji CZYSTA 4 w ofercie BPI Real Estate Poland wynoszą średnio
17 500 PLN/ mkw.

O BPI Real Estate Poland

BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie na rynku nieruchomości mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje dewelopera wyróżnia przede wszystkim innowacyjność oraz dbałość o szczegóły - urbanistyczne, architektoniczne, konstrukcyjne, ekologiczne, społeczne, w efekcie tworząc przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.

BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 roku, która notowana jest na giełdzie Euronext w Brukseli. Grupa CFE prowadzi działalność w Belgii, Luksemburgu i w Polsce w kilku  kluczowych obszarach. Jednym z nich jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości, za które odpowiada BPI. Innym, nowym obszarem działalności grupy jest proekologiczne budownictwo z drewna realizowane poprzez spółkę Wood Shapers z siedzibą w Luksemburgu.

Działalność BPI Real Estate w Polsce

Pierwsza inwestycja BPI Real Estate w Polsce została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie wybudowało osiedla Wola Tarasy i położone w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycję Wola Libre, którą wyróżnia transparentnie przeprowadzony proces remediacji, czyli oczyszczenie gruntu poprzedzające budowę budynków mieszkalnych. Ostatnio zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu, osiedla Vilda Park w Poznaniu oraz projekty Rezydencja Barska i osiedle wolaRE w Warszawie. Nowymi projektami w portfolio BPI Real Estate Poland są inwestycje Bernadovo w Gdyni oraz Panoramiqa w Poznaniu. W 2022 roku spółka planuje uruchomienie łącznie 6 nowych inwestycji w Polsce.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Tauber Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.