Startuje sprzedaż inwestycji CZYSTA 4 we Wrocławiu
BPI Real Estate Poland uruchomiło sprzedaż mieszkań i lokali usługowych w inwestycji CZYSTA 4. Jest to już drugi po Bulwarach Książęcych, projekt belgijskiego dewelopera realizowany we Wrocławiu. Nowoczesny obiekt został zaprojektowany w duchu koncepcji 15-minutowego miasta i zrównoważonego rozwoju. Nową inwestycję wyróżni m.in. wewnętrzny dziedziniec, zielony dach ze strefą relaksu, liczne rozwiązania ekologiczne, a nawet przestrzeń coworkingowa dla mieszkańców. Co najważniejsze jednak, inwestycja zlokalizowana jest pod tym samym adresem, co jej nazwa, w ścisłym centrum Stolicy Dolnego Śląska. Budowa inwestycji, w ofercie, której są 183 mieszkania i 3 lokale usługowe już się rozpoczęła.
Najnowszy projekt BPI Real Estate Poland powstaje we Wrocławiu w pobliżu Starego Miasta, na terenie dawnej galerii handlowej. W ofercie dewelopera znajdą się 183 mieszkania o różnej strukturze (od 1 do 4 pokojowych) z przynależnymi ogródkami, balkonami lub tarasami. Każde z mieszkań wyposażone będzie w system typu smart home. Na kondygnacji podziemnej oprócz hali garażowej z 93 miejscami postojowymi znajdą się również komórki lokatorskie. W projekcie przewidziano liczne udogodnienia dla mieszkańców jak schowek na rowery, zielony dach ze strefą do odpoczynku, recepcję i przestrzeń coworkingową dla osób pracujących zdalnie.
– Inwestycja odpowiada na potrzeby osób poszukujących mieszkań w pobliżu różnorodnych funkcji, usług oraz udogodnień jakie niesie za sobą bliskość miasta. Projekt przeznaczony jest dla osób dynamicznych, potrzebujących łatwego i szybkiego przemieszczania się, najczęściej bez samochodu, ceniących ograniczanie wytwarzania śladu węglowego. Już teraz widzimy bardzo duże zainteresowanie projektem, zarówno wśród klientów szukających mieszkania do zamieszkania, jak i pod inwestycje – mówi Wojciech Smolak, Dyrektor Departamentu Sprzedaży i Marketingu BPI Real Estate Poland.
W projekcie nie zapomniano o rozwiązaniach ekologicznych jak m.in. panele fotowoltaiczne, duża ilości miejsc dla rowerów, system nawadniania opartego o wodę deszczową, budki lęgowe dla ptaków, czy zachowanie większości rosnących na terenie inwestycji drzew. Projekt przewiduje także recykling materiałów, dzięki ponownemu wykorzystaniu odzyskanych z poprzedniego budynku elementów kamiennej elewacji, która zostanie wykorzystana we wnętrzach nowego budynku.
Aktualnie budowa obejmuje prace ziemne, a zakończenie realizacji inwestycji przewidziano na II kwartał 2024 roku. Generalnym wykonawcą jest firma CFE Polska, która należy do tej samej belgijskiej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland. Inwestycja jest w całości finansowana ze środków własnych dewelopera.
Ceny mieszkań w inwestycji CZYSTA 4 w ofercie BPI Real Estate Poland wynoszą średnio
17 500 PLN/ mkw.
O BPI Real Estate Poland
BPI Real Estate jest spółką deweloperską prowadzącą działalność w Belgii, Polsce i Luksemburgu. Firma powstała ponad 30 lat temu, od tego czasu zdobywając ogromne doświadczenie na rynku nieruchomości mieszkaniowych, biurowych oraz handlowo-usługowych. Inwestycje dewelopera wyróżnia przede wszystkim innowacyjność oraz dbałość o szczegóły - urbanistyczne, architektoniczne, konstrukcyjne, ekologiczne, społeczne, w efekcie tworząc przyjazne i harmonijne miejsca do życia i pracy.
BPI Real Estate należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE powstałej w 1880 roku, która notowana jest na giełdzie Euronext w Brukseli. Grupa CFE prowadzi działalność w Belgii, Luksemburgu i w Polsce w kilku kluczowych obszarach. Jednym z nich jest działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości, za które odpowiada BPI. Innym, nowym obszarem działalności grupy jest proekologiczne budownictwo z drewna realizowane poprzez spółkę Wood Shapers z siedzibą w Luksemburgu.
Działalność BPI Real Estate w Polsce
Pierwsza inwestycja BPI Real Estate w Polsce została ukończona w 2017 roku na gdańskim rynku nieruchomości, gdzie na Przymorzu powstał czteroetapowy kompleks mieszkaniowy Cztery Oceany. BPI Real Estate Poland z sukcesem działa również w Warszawie, gdzie wybudowało osiedla Wola Tarasy i położone w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycję Wola Libre, którą wyróżnia transparentnie przeprowadzony proces remediacji, czyli oczyszczenie gruntu poprzedzające budowę budynków mieszkalnych. Ostatnio zakończone realizacje BPI Real Estate w Polsce to kompleks Bulwary Książęce we Wrocławiu, osiedla Vilda Park w Poznaniu oraz projekty Rezydencja Barska i osiedle wolaRE w Warszawie. Nowymi projektami w portfolio BPI Real Estate Poland są inwestycje Bernadovo w Gdyni oraz Panoramiqa w Poznaniu. W 2022 roku spółka planuje uruchomienie łącznie 6 nowych inwestycji w Polsce.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.