Sunrise Medical pierwszym najemcą w MLP Gorzów
Sunrise Medical, światowy lider w rozwoju, wzornictwie, produkcji i dystrybucji wózków manualnych, elektrycznych, skuterów i zarówno standardowych, jak i niestandardowych siedzisk i systemów pozycjonowania wynajął 9,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni w MLP Gorzów. Firma Sunrise Medical została tym samym pierwszym najemcą nowego centrum logistycznego. Nowy obiekt będzie gotowy do użytkowania już w lutym 2024 r. Zgodnie z planem inwestycja zostanie poddana certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction, na poziomie Excellent.
MLP Group zawarło pierwszą umowę najmu w ramach budowanego od podstaw centrum logistycznego MLP Gorzów. Firma Sunrise Medical zamówiła łącznie 9,2 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni. Z tego pomieszczenia produkcyjne i magazynowe zajmą 8,1 tys. mkw. Najemca będzie korzystał również z nowoczesnego 3-kondygnacyjnego biura wyposażonego w windę oraz inne udogodnienia dla osób z niepełnosprawnością, o łącznej powierzchni 1,1 tys. mkw. Przekazanie zakontraktowanej powierzchni planowane jest w pierwszym kwartale 2024 r.
Sunrise Medical jest światowym liderem w rozwoju, wzornictwie, produkcji i dystrybucji wózków manualnych, elektrycznych, skuterów i zarówno standardowych, jak i niestandardowych siedzisk i systemów pozycjonowania.
Najemcę przy poszukiwaniu odpowiedniej lokalizacji oraz w procesie negocjacji wspierała firma doradcza Knight Frank.
„Doradzając naszemu klientowi mieliśmy świadomość, że kluczowa dla Sunrise Medical jest jakość. Od samego początku rozmów z potencjalnymi deweloperami przyświecała nam idea magazynu – wizytówki. Szczególną uwagę Sunrise Medical przykładał do wdrożonych w obiektach nowoczesnych technologii oraz zielonych rozwiązaniach. Profesjonalne podejście ze strony MLP w trakcie całego procesu oraz gwarancja wysokiej jakości produktu potwierdziły wstępne zainteresowanie obiektem MLP Gorzów, na który finalnie zdecydował się nasz klient. Cieszymy się z faktu, że udało się nam zakończyć transakcję sukcesem i wierzymy, że przyniesie ona wiele korzyści obu stronom,” – dodaje Przemysław Jankowski, Senior Leasing Manager w Knight Frank, który reprezentował najemcę.
Wynajęta firmie Sunrise Medical powierzchnia znajduje się w hali, której realizacja rozpoczęła się w maju br. na zasadach spekulacyjnych, czyli bez wcześniej zawartych umów najmu. W ramach tej fazy projektu powstanie obiekt oferujący docelowo 20 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej .
„Bardzo cieszymy się z zawarcia pierwszej umowy najmu w nowym centrum logistycznym w Gorzowie Wielkopolskim. Zawarcie transakcji w początkowej fazie realizacji tej inwestycji potwierdza duże zainteresowanie inwestorów naszą nową ofertą zlokalizowaną blisko zachodniej granicy Polski. Jesteśmy przekonani, że pozostałą powierzchnię budowaną na zasadach spekulacyjnych, skomercjalizujemy jeszcze przed oddaniem jej do użytkowania, co jest planowane na pierwszy kwartał przyszłego roku. - podkreśliła Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.
MLP Group w ramach rozbudowy portfela magazynowego mocno stawia na zrównoważony rozwój. Tak będzie również w przypadku budowy obiektów w MLP Gorzów Wielkopolski. W przypadku pierwszej powstającej hali celem jest uzyskanie certyfikatu ekologicznego BREEAM New Construction na poziomie Excellent. Obiekt będzie przystosowany do wykorzystywania zielonej energii. W ramach projektu zainstalowane zostaną także m.in. pompy ciepła, ładowarki do samochodów elektrycznych oraz stojaki na rowery.
MLP Gorzów powstanie na działce o powierzchni 11,7 hektara. Docelowo będzie oferował łącznie 53,3 tys. mkw. powierzchni magazynowej oraz przeznaczonej pod lekką produkcję. Kompleks logistyczny skierowany będzie przede wszystkim do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.
MLP Gorzów zlokalizowany jest po zachodniej stronie Gorzowa Wielkopolskiego. Park znajduje się w odległości 9 km od centrum miasta, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła drogowego trasy ekspresowej S3. Olbrzymim atutem dla inwestorów jest również bliskość granicy z Niemcami, do której są zaledwie 53 km, a do Berlina około 135 km. Stolica województwa lubuskiego to miasto rozwijające się niezwykle intensywnie, z bardzo dobrze rozwinięta infrastrukturą oraz wykwalifikowaną kadrą pracowniczą.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

UE przywraca ograniczenia handlowe z Ukrainą. Trwają negocjacje ws. długoterminowych ram
5 czerwca wygaśnie obecny system wolnego handlu między Ukrainą a Unią Europejską. Wrócą kontyngenty taryfowe i cła na część produktów rolnych. Do czasu zawarcia nowego, długoterminowego porozumienia handlowego ma obowiązywać tymczasowy mechanizm przejściowy: 7/12 rocznych kontyngentów taryfowych. – To będą trudne negocjacje, bo to też jest etap przygotowania całego procesu przyszłej integracji Ukrainy z Unią Europejską – ocenia minister rolnictwa dr Czesław Siekierski.
Finanse
Więcej mieszkań może powstawać na gruntach Skarbu Państwa. Trwa zagospodarowywanie 800 ha

Szacuje się, że w Polsce wciąż brakuje 1,5–2 mln mieszkań, mimo oddawanych przez dekady inwestycji deweloperskich i kilku programów wsparcia dla młodych na pierwsze mieszkanie. W tym kontekście wiele mówi się o konieczności przyspieszenia rozwoju społecznego budownictwa czynszowego, ale do tego potrzebne są grunty. Na ten cel przeznaczono 800 ha gruntów Skarbu Państwa, które znajdują się w Krajowym Zasobie Nieruchomości i które są zagospodarowywane wspólnie z samorządami. Ta pula gruntów nadających się pod budownictwo mieszkaniowe może być nawet trzykrotnie większa.
Farmacja
Innowacyjne leki zmieniają oblicze rzadkich chorób neurologicznych uznawanych dotychczas za nieuleczalne. Tak jest w przypadku rdzeniowego zaniku mięśni

Jeszcze kilka lat temu rokowania w SMA były niekorzystne. Zmieniło je uruchomienie w styczniu 2019 roku modelowego programu lekowego B.102, w którym pacjenci otrzymali pierwszą na świecie terapię – nusinersen. Kolejnym krokiem milowym w walce z chorobą było uruchomienie badań przesiewowych noworodków w kierunku SMA, dzięki którym dzieci otrzymują leczenie, zanim wystąpią pierwsze objawy choroby. We wrześniu 2023 roku udostępnione zostały dwie kolejne terapie zarejestrowane w Europie, co mogło sugerować, że wachlarz możliwości terapeutycznych w Polsce został wyczerpany. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia poszło o krok dalej – w kwietniu ubiegłego roku podjęto decyzję o kontynuacji leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży pierwszym zarejestrowanym terapeutykiem.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.