Szymon Mińczuk na stanowisku Retail Director w G City Europe
Z początkiem marca 2023 roku firma G City Europe (dawniej Atrium European Real Estate) zyskała nowego Retail Directora. To Szymon Mińczuk, który swoje blisko 20-letnie doświadczenie w sektorze nieruchomości komercyjnych budował m.in. w takich firmach, jak Caelum Development, GTC czy Echo Investment. Szymon miał okazję realizować projekty w niemal wszystkich znanych formatach, od centrów wyprzedażowych poprzez retail parki, regularne centra handlowe aż po projekty typu mixed-use. Bezpośrednio przed dołączeniem do G City Europe współtworzył projekt Browarów Warszawskich oraz odpowiadał za Galerię Młociny w Warszawie. Wykształcenie zdobył na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze w warszawskiej Szkole Głównej Handlowej oraz na Uniwersytecie Johannesa Gutenberga w Moguncji.
Szymon Mińczuk zajmie się prowadzeniem działu leasingu i dalszymi procesami komercjalizacyjnymi portfela G City Europe w Polsce, mając pod opieką 9 centrów handlowych. Będzie raportował bezpośrednio do Michała Świerczyńskiego – nowego COO firmy.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Duże możliwości korzystania z funduszy europejskich przez polskie firmy. Szczególnie w obszarze obronności
W ramach polityki spójności i Krajowego Planu Odbudowy Polska ma do dyspozycji 190 mld zł na wsparcie polskich firm. Środków dla przedsiębiorców nie zabraknie również w nowej perspektywie finansowej po 2027 roku. Dedykowane im programy KPO obejmują nie tylko wsparcie finansowe, ale również inwestycje i reformy deregulujące polską gospodarkę. Ich celem jest zwiększenie jej konkurencyjności, jak również bezpieczeństwa w kontekście położenia geopolitycznego Polski. Na szczególnie szeroką ofertę programów mogą liczyć sektory obronności i transportowy.
Farmacja
Zniesienie zakazu reklamy aptek może zwiększyć świadomość pacjentów o usługach farmaceutycznych. Taki może być skutek wyroku TSUE

W czerwcu Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że obowiązujący w Polsce całkowity zakaz reklamy aptek narusza prawo UE. To oznacza, że Polska będzie musiała dostosować regulacje. Dla pacjentów wyrok oznacza szerszy dostęp do informacji o usługach farmaceutycznych, a dla właścicieli aptek – możliwość legalnej komunikacji z rynkiem. Naczelna Rada Aptekarska obawia się chaosu prawnego i wezwała resort zdrowia do uregulowania sytuacji prawnej.
Prawo
Przemysł chemiczny czeka na szczegóły unijnego wsparcia dla sektora. Najważniejsza jest obniżka cen energii

Komisja Europejska przedstawiła plan działania dla modernizacji i wzmocnienia konkurencyjności unijnego przemysłu chemicznego. Plan ma być rozwiązaniem najważniejszych wyzwań stojących przed sektorem chemicznym w Europie, w tym m.in. wysokich cen energii i nieuczciwej konkurencji na rynkach zagranicznych. KE chce również promować inwestycje w innowacje, ESG, a także uprościć unijne przepisy dotyczące chemikaliów.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.