Takt Lirników wybuduje firma Expres-Konkurent
Matexi Polska wybrało firmę Expres-Konkurent na generalnego wykonawcę projektu Takt Lirników. Tym samym rozpoczyna się budowa jednoetapowej inwestycji przy ulicy Lirników na Podgórzu Duchackim w Krakowie, która dostarczy łącznie 100 mieszkań o zróżnicowanych powierzchniach w przedziale od 26 m2 do 81 m2. Zgodnie z ustaleniami oddanie jej do użytkowania planowane jest na październik 2026 r.
Matexi Polska kontynuuje współpracę z krakowską firmą Expres-Konkurent. Deweloper powierzył jej wybudowanie nowoczesnego projektu mieszkaniowego Takt Lirników na Podgórzu Duchackim w Krakowie. Generalnemu wykonawcy przekazany już został plac budowy, co oznacza jednocześnie rozpoczęcie realizacji.
Budowa projektu Takt Lirników będzie już czwartym wspólnym przedsięwzięciem Matexi Polska i Expres-Konkurent w tym mieście. Dotychczas generalny wykonawca odpowiadał za budowę inwestycji Świtezianki zlokalizowanej tuż przy Alei Pokoju oraz zespołu 3. budynków mieszkalnych Kameralny Prokocim przy ulicy Facimiech. Aktualnie jest również wykonawcą Kameralnego Prokocimia II.
“Z radością informujemy, że po raz czwarty zdecydowaliśmy się na współpracę z naszym sprawdzonym generalnym wykonawcą. Wybór ten podyktowany jest ich niezawodnością, wysoką, jakością realizacji oraz terminowością, które potwierdziły się w naszych poprzednich projektach. Kontynuowanie tej współpracy pozwala nam budować zaufanie wśród klientów i dostarczać inwestycje na najwyższym poziomie. Wierzymy, że wspólnie osiągniemy kolejne sukcesy” – mówi Jakub Fedorów, inżynier projektu w Matexi Polska.
“Jesteśmy dumni, że po raz kolejny zostaliśmy wybrani, jako generalny wykonawca przez tak renomowanego dewelopera. To dla nas dowód zaufania oraz uznania, dla jakości i zaangażowania, które wkładamy w realizację każdego projektu. Cieszymy się, że możemy kontynuować tę owocną współpracę i wspólnie tworzyć inwestycje, które spełniają najwyższe standardy oraz oczekiwania klientów. Dziękujemy za zaufanie i nie możemy się doczekać kolejnych wyzwań” – podkreśla Katarzyna Kalarus-Maksym, Dyrektor ds. Realizacji Inwestycji w Expres-Konkurent Sp. z o.o. Sp. K.
W ramach inwestycji Takt Lirników powstaną cztery segmenty wielorodzinne, posadowione na wspólnej płycie garażowej. Każda z 3-piętrowych willi z poddaszem pomieści po 25 mieszkań o zróżnicowanych metrażach od 26 m2 do 81 m2. Większość mieszkań to komfortowe lokale dwu- i trzypokojowe, wyposażone w balkony lub tarasy. Osiedle zapewni 122 miejsca postojowe z przewagą podziemnych miejsc parkingowych oraz naziemną stację ładowania samochodów elektrycznych.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
W ciągu 10 lat w Polsce może brakować 2,1 mln pracowników. Ratunkiem dla rynku pracy wzrost zatrudnienia cudzoziemców
Do 2035 roku liczba osób pracujących w Polsce zmniejszy się o 2,1 mln – wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Lukę tę częściowo mogliby zapełnić pracownicy zagraniczni. Pracodawcy czekają na przepisy, które zwiększą atrakcyjność naszego rynku pracy dla imigrantów zarobkowych i ułatwią procedury. Nowe przepisy opracowane przez resort pracy, które mają wejść w życie w 2025 roku, mają zwiększyć szybkość i efektywność postępowań administracyjnych w sprawach zatrudniania cudzoziemców.
Konsument
Kupujący nieruchomości mogą jeszcze liczyć na rabaty. Zwłaszcza w przypadku nowych inwestycji deweloperskich
W grudniu sprzedaż nowych mieszkań na większości dużych rynków w Polsce pozostała stabilna względem poprzedniego miesiąca. Spadła w Krakowie i Warszawie, a wzrosła w Gdańsku, Łodzi, Poznaniu i we Wrocławiu – wynika z Barometru Cen Mieszkań Tabelaofert.pl. Nowe mieszkania trafiające do oferty są zdecydowanie tańsze, niż wynosi średnia rynkowa dla danego miasta. Ze względu na dużą podaż lokali klienci mogą liczyć na rabaty cenowe, które w ciągu kolejnych sześciu–dziewięciu miesięcy będą jednak stopniowo maleć.
Zdrowie
Polska potrzebuje centralnego systemu dokumentacji medycznej. Jest niezbędny w wypadku sytuacji kryzysowych
W sytuacji konfliktu zbrojnego lub innej sytuacji kryzysowej o efektywności działań z zakresu medycyny pola walki może decydować dostęp do dokumentacji medycznej pacjenta – zarówno żołnierza, jak i cywila. Tymczasem okazuje się, że choć na placówkach ciąży obowiązek prowadzenia tej dokumentacji elektronicznie, to systemy w poszczególnych podmiotach nie komunikują się ze sobą. Zupełnie inne są też ramy prawne dla działania w tym zakresie jednostek cywilnych i wojskowych. Eksperci są zdania, że musi powstać centrum usług wspólnych, które będzie operatorem danych.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.