Technoform rozpoczyna produkcję w szytym na miarę zakładzie w Skawinie k.Krakowa
AXI IMMO Group
Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com
Międzynarodowa firma specjalizująca się w produkcji precyzyjnych profili z tworzyw sztucznych, Technoform, zdecydowała się na otwarcie swojego pierwszego zakładu w Polsce. Nieruchomość szyta na miarę o powierzchni ok. 9 400 mkw. została wybudowana przez firmę Panattoni. Wyłącznym agentem reprezentującym najemcę w procesie wyboru lokalizacji, negocjacji warunków najmu, a także wsparciu przy wyborze podwykonawcy fit-out’u powierzchni biurowej była firma AXI IMMO.
Technoform to międzynarodowy lider w dziedzinie termoplastyki. Firma powstała w 1969 r. i posiada ponad 45 fabryk i biur sprzedaży, zatrudniając ponad 1 600 pracowników. Technoform prowadzi swoją działalność zarówno w Europie, Ameryce, jak i w regionie Azji i Pacyfiku. Produkty wytwarzane przez firmę znajdują zastosowanie między innymi w branżach takich jak: budownictwo, lotnictwo, przemysł samochodowy, czy też przemysł chemiczny.
Tomasz Tarnowski, Dyrektor Zarządzający, Technoform, mówi: „2023 rok będzie szczególnym w historii firmy Technoform w Polsce. Po latach prowadzenia działalności i korzystania z infrastruktury spoza kraju, zdecydowaliśmy się otworzyć lokalny zakład produkcyjny oraz A-klasowe centrum magazynowe. To duża nobilitacja i wyróżnienie, a także dodatkowa motywacja do zwiększenia intensywności działań w regionie. Rola lokalnego lidera zobowiązuje, dlatego w procesie poszukiwania odpowiedniej lokalizacji dla naszego nowego centrum produkcyjnego zdecydowaliśmy się na współpracę z profesjonalnym doradcą, który zadba i skoordynuje wszystkie procesy z nimi związane”.
Marta Nowik, Dyrektor w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, mówi: „Rozpoczęcie produkcji osiem miesięcy od podpisania umowy najmu w nowym zakładzie Technoform udowadnia, że pomimo niskiej dostępności wolnej powierzchni przemysłowej m.in. w Krakowie, deweloperzy są w stanie sprostać wymaganiom najemców i szybko, a także na czas dostarczyć oczekiwane powierzchnie”.
Nowa lokalizacja Technoform to 8 400 mkw. powierzchni produkcyjnej i magazynowej oraz nowoczesna część biurowo-socjalna o wielkości blisko 1 000 mkw.
Marta Nowik, dodaje: „Nowy zakład produkcyjny będzie również nową siedzibą główną spółki Technoform w Polsce. Klientowi zależało na tym, aby budynek zakładu oraz powierzchnia biurowa były reprezentacyjne i nowoczesne, a także nawiązywała pod względem wykorzystanych rozwiązań do tych znanych z A-klasowych biurowców. Inwestycja przygotowana przez dewelopera Panattoni idealnie wpisała się w założenia Klienta”.
Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni, wskazuje: „Technoform to duży gracz rynkowy, który buduje swoją pozycję od kilkudziesięciu lat. Gdy taka firma stawia na rozwój w regionie, to potwierdza ogromny potencjał zarówno Krakowa i okolic, jak i samej Skawiny, która stała się strefą aktywności przemysłowej, skupiając działalność potężnych, międzynarodowych marek. Małopolska udowadnia, że jest dobrym miejscem do lokowania zakładów produkcyjnych, co w dobie reindustrializacji Europy staje się ogromnym atutem”.
Inwestycja BTS dla firmy Technoform powstała w ramach Panattoni Park Kraków West III. Centrum logistyczne zlokalizowane jest w Skawinie, ok. 20 km na południowy - zachód od centrum Krakowa w pobliżu węzła autostrady A4 i drogi krajowej nr 44. Park magazynowy spełnia najnowsze wymagania dla związane z certyfikacją środowiskową BREEAM na poziomie Excellent. Dla najemcy przygotowano m.in. infrastrukturę dla rowerzystów. Zadbano także o dodatkowe nasadzenia drzew, krzewów i łąk kwietnych wzbogacając lokalny ekosystem i tworzące przyjazne otoczenie.
W transakcji na rzecz Technoform w analizę prawną umowy zaangażowana była Kancelaria Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.