Komunikaty PR

Technoform rozpoczyna produkcję w szytym na miarę zakładzie w Skawinie k.Krakowa

2023-11-09  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Monika Rykowska
AXI IMMO Group

Twarda 18
00-105 Warszawa
monika.rykowska|axiimmo.com| |monika.rykowska|axiimmo.com
+48 725 900 100
www.axiimmo.com

Międzynarodowa firma specjalizująca się w produkcji precyzyjnych profili z tworzyw sztucznych, Technoform, zdecydowała się na otwarcie swojego pierwszego zakładu w Polsce. Nieruchomość szyta na miarę o powierzchni ok. 9 400 mkw. została wybudowana przez firmę Panattoni. Wyłącznym agentem reprezentującym najemcę w procesie wyboru lokalizacji, negocjacji warunków najmu, a także wsparciu przy wyborze podwykonawcy fit-out’u powierzchni biurowej była firma AXI IMMO.

Technoform to międzynarodowy lider w dziedzinie termoplastyki. Firma powstała w 1969 r. i posiada ponad 45 fabryk i biur sprzedaży, zatrudniając ponad 1 600 pracowników. Technoform prowadzi swoją działalność zarówno w Europie, Ameryce, jak i w regionie Azji i Pacyfiku. Produkty wytwarzane przez firmę znajdują zastosowanie między innymi w branżach takich jak: budownictwo, lotnictwo, przemysł samochodowy, czy też przemysł chemiczny.

Tomasz Tarnowski, Dyrektor Zarządzający, Technoform, mówi: „2023 rok będzie szczególnym w historii firmy Technoform w Polsce. Po latach prowadzenia działalności i korzystania z infrastruktury spoza kraju, zdecydowaliśmy się otworzyć lokalny zakład produkcyjny oraz A-klasowe centrum magazynowe. To duża nobilitacja i wyróżnienie, a także dodatkowa motywacja do zwiększenia intensywności działań w regionie. Rola lokalnego lidera zobowiązuje, dlatego w procesie poszukiwania odpowiedniej lokalizacji dla naszego nowego centrum produkcyjnego zdecydowaliśmy się na współpracę z profesjonalnym doradcą, który zadba i skoordynuje wszystkie procesy z nimi związane”.

Marta Nowik, Dyrektor w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, AXI IMMO, mówi: „Rozpoczęcie produkcji osiem miesięcy od podpisania umowy najmu w nowym zakładzie Technoform udowadnia, że pomimo niskiej dostępności wolnej powierzchni przemysłowej m.in. w Krakowie, deweloperzy są w stanie sprostać wymaganiom najemców i szybko, a także na czas dostarczyć oczekiwane powierzchnie”.

Nowa lokalizacja Technoform to 8 400 mkw. powierzchni produkcyjnej i magazynowej oraz nowoczesna część biurowo-socjalna o wielkości blisko 1 000 mkw.

Marta Nowik, dodaje: „Nowy zakład produkcyjny będzie również nową siedzibą główną spółki Technoform w Polsce. Klientowi zależało na tym, aby budynek zakładu oraz powierzchnia biurowa były reprezentacyjne i nowoczesne, a także nawiązywała pod względem wykorzystanych rozwiązań do tych znanych z A-klasowych biurowców. Inwestycja przygotowana przez dewelopera Panattoni idealnie wpisała się w założenia Klienta”.

Marek Dobrzycki, Managing Director, Panattoni, wskazuje: „Technoform to duży gracz rynkowy, który buduje swoją pozycję od kilkudziesięciu lat. Gdy taka firma stawia na rozwój w regionie, to potwierdza ogromny potencjał zarówno Krakowa i okolic, jak i samej Skawiny, która stała się strefą aktywności przemysłowej, skupiając działalność potężnych, międzynarodowych marek. Małopolska udowadnia, że jest dobrym miejscem do lokowania zakładów produkcyjnych, co w dobie reindustrializacji Europy staje się ogromnym atutem”.

Inwestycja BTS dla firmy Technoform powstała w ramach Panattoni Park Kraków West III. Centrum logistyczne zlokalizowane jest w Skawinie, ok. 20 km na południowy - zachód od centrum Krakowa w pobliżu węzła autostrady A4 i drogi krajowej nr 44. Park magazynowy spełnia najnowsze wymagania dla związane z certyfikacją środowiskową BREEAM na poziomie Excellent. Dla najemcy przygotowano m.in. infrastrukturę dla rowerzystów. Zadbano także o dodatkowe nasadzenia drzew, krzewów i łąk kwietnych wzbogacając lokalny ekosystem i tworzące przyjazne otoczenie.

W transakcji na rzecz Technoform w analizę prawną umowy zaangażowana była Kancelaria Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: AXI IMMO Group
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów
Nieruchomości Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym
2024-07-24 | 08:00

Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym

Niewiele czasu pozostało, by skorzystać z lipcowej promocji Grupy Murapol, w ramach której deweloper postawił do dyspozycji klientów 260 mieszkań i apartamentów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.