Komunikaty PR

Tremend zdobywa główną nagrodę International Property Awards

2023-07-21  |  11:15
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

The International Property Awards to jeden z ważniejszych konkursów branży architektonicznej i wnętrzarskiej. O nagrodę w tym prestiżowym międzynarodowym konkursie co roku walczą najlepsze biura projektowe. W tym roku nie po raz pierwszy, nagrodę główną otrzymała warszawska pracownia Tremend za wnętrza hotelu Royal Tulip Warsaw Apartments.

Podczas tegorocznej uroczystej gali The International Hotel and Property Awards 2023 w Londynie rozdane zostały Oskary branży wnętrzarskiej. Główna nagroda, 5 gwiazdek i nominacja do nagrody europejskiej w kategorii Hotel Design – Europe Award za projekt wnętrz hotelu Royal Tulip Warsaw Apartments, powędrowały dla pracowni Tremend, na ręce Magdaleny Federowicz – Boule, współwłaścicielki pracowni.

Projektanci jeszcze nie ochłonęli po otrzymaniu tak prestiżowej nagrody, gdy dostali wiadomość, że projekt wnętrz hotelu Royal Tulip Warsaw Apartments został zakwalifikowany na shortlist WAF/INSIDE Awards (World Architecture Festival/World Festival of Interiors Inside), co jest niezwykłym wyróżnieniem! W listopadzie bieżącego roku nastąpi prezentacja projektów przed międzynarodowymi Jury w Singapurze.

Stworzona przez pracownię koncepcja wystroju wnętrz, opowiada niezwykłą historię dwudziestowiecznej Warszawy, misternie snutą poprzez aranżacyjne analogie i śmiałe nawiązania do sztuki i architektury tego okresu w życiu miasta.

- To jest najwyższe wyróżnienie dla mnie i całego Zespołu architektów Tremend zaangażowanych w ten projekt. Jestem ogromnie dumna z tego, czego dokonaliśmy. Stworzenie takiego projektu wymagało koncepcyjnej pracy całego Zespołu i wspólnej wizji. Myślę, że jak już ustaliliśmy, że wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments mają opowiadać historię najwspanialszych miejsc Warszawy, każdy poczuł jej ducha. Cieszymy się ogromnie, że doceniło to międzynarodowe Jury Property Awards - mówi Magdalena Federowicz - Boule.

Powrót do przeszłości

Wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments to wycieczka po charakterystycznych zakątkach XX. wiecznej stolicy. Podróż zaczyna się już od parteru, recepcji i lobby. Projektanci zainspirowani wielkim planem dzielnicowym stolicy z lat dwudziestych zeszłego wieku nawiązali do jego kształtu i rozmieszczenia dzielnic. W częściach wspólnych zatem można odnaleźć analogie do takich części miasta jak Wola, Śródmieście czy Żoliborz. Sam plan zaś zamieszczony został na ścianie za stanowiskami recepcji. Ich owalny kształt nawiązuje do Rotundy i zamysłu architektonicznego jej powstania - jako jedynego obiektu okrągłego w prostopadłościennej strukturze miasta.

Wielbiciele Warszawy dopatrzą się również inspiracji neonami Wars i Sawa, stolarką ulicy Smulikowskiego, czy secesyjną, balkonową balustradą kamienicy przy ul. Pięknej 44.

Każda część hotelu to nawiązanie do innej dzielnicy i jej charakterystycznych budowli czy miejsc.

Na parterze, na gości czeka kawiarnia nazwana z przymrużeniem oka - „swaWola”. Pomysł na kawiarnię w tym miejscu przywołała istniejąca tu niegdyś palarnia kawy „Pluton”, która znajdowała się przy ulicy Grzybowskiej i była pierwszą palarnią kawy w Polsce. Poza samą funkcją stara kawiarnia Pluton również zainspirowała projektantów swoim wnętrzem - stąd na posadzce można zobaczyć czarno-białą mozaikę, niczym tą z dawnych lat. Złote listwy w podłodze, to także nie przypadek. Jest to odniesienie do dawnej stacji tramwajowej Wola, która znajdowała się nieopodal. Stare zdjęcia zajezdni i dawnych tramwajów o owalnych kształtach i bordowym kolorze, były inspiracją do stworzenia lady kawiarnianej w kształcie i barwie przypominającej ówczesne pojazdy szynowe. Ponadto całość kawiarni wystrojem wnętrz nawiązuje do dawnego industrialnego charakteru dzielnicy. W kawiarni znajdziemy też nawiązanie do mieszczącego się tu niegdyś salonu Foton i fabryki sztućców Hefra.

Inspiracje Powiślem odnajdziemy w strefie barowej. Już same kolory, w których jest utrzymana, nawiązują do tamtejszego krajobrazu. Niebieski odzwierciedla głęboką toń Wisły, natomiast zieleń i drewno, to zadrzewione tereny nadbrzeżne, bulwary. Neonowy napis POW z wplecionymi symbolami fal to skrót od Powiśla. Lustro, którym wykończona jest wyspa barowa, to natomiast odniesienie do refleksów pojawiających się na powierzchni Wisły w słoneczny dzień. W instalacji metaloplastycznej na ścianie z łatwością można wypatrzeć warszawską Syrenkę. Architekci Tremend nawiązali również do architektury stolicy. Konstrukcja nad barem – to ukłon w stronę Mostu Poniatowskiego, ta nad strefą live cooking natomiast, to Most Gdański. W konstrukcji nad bufetem odnajdziemy inspiracje Mostem Śląsko-Dąbrowskim.

Restauracja Royal Tulip Warsaw Apartments to ukłon w stronę zielonego Żoliborza. Butelkowa zieleń ścian jest bazą dla pozostałych elementów wykończenia. Również w tej części projektanci Tremend zasięgnęli inspiracji z charakterystycznych obiektów tej dzielnicy. Podział sklepienia Teatru Komedia odnajdziemy, w tym wypadku, na ścianach, a ciężkie aksamitne kotary w oknach, są niczym teatralna kurtyna. Kultowa kawiarnia Havana, a właściwie jej lada wykończona drewnianymi lamelami, stała się motywem przewodnim niektórych ścian restauracji. Ceglane ogrodzenie willi Brukalskich, również znalazło swój odpowiednik na jednej ze ścian i zainspirowało do ułożenia cegły w słowo „ŻOL” – jako skrótu od nazwy dzielnicy.

Odniesienia do warszawskiej Pragi odnajdziemy w zewnętrznej części wypoczynkowej. Poza zielenią i parkami, symbolem dzielnicy i potęgą ówczesnego przemysłu motorniczego - FSO, była „limuzyna Warszawa”, która teraz zajmuje honorowe miejsce między stolikami patio.

Natomiast ceglane elewacje nawiązują do dzisiejszego Soho Factory, a dawniejszej manufaktury lnu i Zakładów Amunicyjnych „Pocisk”. Ozdobny neon oraz połączenie bruku z zielenią trawy odnosi się do perły tamtej dzielnicy - Muzeum Neonu.

Zazwyczaj nudnym i mało spektakularnym salom konferencyjnym architekci Tremend nadali patronów, którymi są wielcy Warszawiacy min. Fryderyk Chopin, Władysław Reymont, Bohdan Lachert, Bolesław Cybis… Odnajdziemy ich symbole i linearne postacie na ścianach pomieszczeń. Każda z sal została urządzona w indywidualny sposób i każda zaskakuje swoim urokiem. Wspólnym mianownikiem jest jednak przytulność, mocne kolory i industrialny charakter. Tu nie ma miejsca na nudę…

Apartamenty, podobnie jak pozostałe wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments, nawiązują do dzielnic Warszawy. Odnajdziemy w nich inspiracje z Żoliborza, Mokotowa, Ochoty, Saskiej Kępy i Powiśla. W każdym z nich ścianę zdobi grafika z mapą dzielnicy oraz wkomponowaną ludzką twarzą, w odpowiednim kolorze przewodnim, nawiązującym do barw dzielnicy.

Więcej na: http://tremend.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/tremendarchitects

Instagram: https://www.instagram.com/tremend_architects/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland Biuro prasowe
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze z coraz większą rolą w finansowaniu rolników i firm. Nadmierne regulacje i niejednoznaczne przepisy ograniczają ich rozwój

Banki spółdzielcze odpowiadają w Polsce za ponad 60 proc. finansowania rolnictwa i niemal 20 proc. finansowania MŚP, a także obsługują 60 proc. jednostek samorządu terytorialnego. Ich rola w lokalnych społecznościach jest więc znacząca, bo są tam pierwszym wyborem dla rolników i mniejszych firm. Zmienność środowiska prawnego – zarówno nowe inicjatywy legislacyjne, jak i niepewność związana z interpretacją prawa – wpłynęła jednak na spadek przewidywalności warunków funkcjonowania banków. – Potrzebujemy deregulacji, zmniejszenia liczby przepisów, zwiększenia ich przejrzystości i jednoznaczności – podkreśla Krzysztof Karwowski, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Szczytnie.

Handel

E-konsumenci wybierają jak najszybsze i najprostsze opcje płatności online. Coraz bardziej interesują się płatnościami odroczonymi i ratalnymi

Szybkie płatności, a w szczególności Blik, to metody najchętniej wybierane przez klientów podczas zakupów internetowych. W ostatnim czasie rośnie jednak popularność płatności odroczonych oraz rozłożenia płatności na raty – twierdzą przedstawiciele e-commerce. Niezmiennie ktoś, kto chce osiągnąć sukces w handlu w sieci, musi oferować wszystkie możliwe metody płatności. Jeśli klient nie znajdzie na stronie swojej ulubionej, zwykle rezygnuje z zakupu.

Firma

Polscy producenci gier coraz mocniej obecni na zagranicznych rynkach. Wykorzystanie nowych technologii, w tym sztucznej inteligencji, może zwiększyć ich konkurencyjność

Jeszcze w tym roku rynek gier mobilnych w Polsce może przekroczyć wartość 142 mln dol., a do 2027 roku liczba użytkowników może sięgnąć 6,5 mln – wynika z danych portalu Statista. Również cała szeroko rozumiana branża gier wideo ma przed sobą dobre perspektywy, czemu sprzyjają zmiany technologiczne oraz pokoleniowe. Na tych trendach korzystają polskie firmy gamingowe i widzą w tym szanse na coraz mocniejszą ekspansję na zagranicznych rynkach. Studio Lichthund, które niedawno zadebiutowało na NewConnect, korzysta z narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w procesie tworzenia gier. W ciągu roku planuje wypuścić dwie nowe produkcje – Food Truck Empire i Bulldog.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.