Komunikaty PR

Trzy najbardziej ekologiczne fotele na rynku

2023-10-26  |  08:00
Biuro prasowe

Cenieni producenci mebli biurowych coraz bardziej angażują się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. To odpowiedź nie tylko na globalną potrzebę ograniczania szkodliwego wpływu na środowisko, ale również postulaty konsumentów. Ci ostatni coraz częściej oczekują produktów z zielonymi certyfikatami. Poznajmy trzy najbardziej przyjazne środowisku fotele biurowe na rynku.

Jeszcze do niedawna za "najzdrowsze" fotele do pracy uznawano te, które – dzięki swojej ergonomii – sprzyjają komfortowi pracy i ograniczają szkodliwy wpływ siedzącego trybu życia. - Obecnie ta definicja uległa poszerzeniu, ponieważ konsumenci domagają się coraz częściej rozwiązań biorących pod uwagę zasady zrównoważonego rozwoju – mówi Przemysław Zalewski z ARC Interiors, partnera i dystrybutora na Polskę najlepszych producentów mebli biurowych. - Zauważamy, jak niezwykle dynamicznie zmienia się rynek w tym obszarze. I możemy dzisiaj wyposażyć przestrzenie biurowe i home office w meble, których produkcja jest neutralna dla środowiska naturalnego – dodaje.

Steelcase Series 1 – zielona rewolucja

Series 1 od lat należy do najbardziej popularnych foteli do pracy firmy Steelcase. Przekłada się to na wysoki poziom sprzedaży, dlatego amerykański producent zdecydował, że to dla niego, jako pierwszego, pozyska certyfikat Carbon Neutral (produkt neutralny węglowo). Potwierdza on zaangażowanie firmy w dekarbonizację oraz finansowanie projektów środowiskowych. Jak deklaruje firma Steelcase: "Przy każdym zakupie Series 1 emisja dwutlenku węgla wykorzystana do produkcji, którą kompensujemy, jest równoważna 360 milom przejechanym przez przeciętny pojazd napędzany benzyną." Zmiany w procesie produkcji nie zmieniają przy tym cech tego fotela. Użytkownicy niezmiennie wybierają go za ergonomię i jakość w doskonałej cenie.

Vitra ACX – w stronę prostoty

Firma Vitra współpracuje z uznanymi projektantami i jest niezwykle otwarta na zmiany, które mają sprzyjać ochronie środowiska naturalnego. Dobitnym tego przykładem jest tegoroczna nowość – fotel obrotowy ACX, powstały przy współpracy z włoskim projektantem, Antonio Citterio. - Na pierwszy rzut oka fotel ten zaskakuje nietechnicznym wyglądem. Widać również dążenie do redukcji składających się na niego komponentów – mówi Przemysław Zalewski z ARC Interiors. - A co najważniejsze: jego konstrukcja, materiały, cały proces produkcji, logistyka i konserwacja są podporządkowane temu, by osiągnąć długi cykl życia przy pozostawieniu jak najmniejszego śladu węglowego.

Steelcase Karman - niedościgniony

Fotel Steelcase Karman, który na dniach pojawi sie również w Polsce, produkowany jest z wykorzystaniem zrównoważonych materiałów i ma – podobnie jak ACX Vitry, najmniejszą niezbędną liczbę komponentów. Waży zaledwie nieco ponad 13 kg, a mimo to jest niezwykle wytrzymały. Fotel ten pozostaje w równym stopniu ergonomiczny, estetyczny, jak i "ekologiczny". W pełni odzwierciedla on ideę firmy Steelcase, której tożsamość określa dzisiaj dążenie do osiągnięcia zeroemisyjności w 2030 roku.

Dzisiaj standardy jakości wyznacza już nie tylko ergonomia i estetyka. Równie istotne staje się to czy dany produkt jest wyprodukowany z troską o środowisko naturalne. Najwięksi producenci zmieniają swoje podejście do procesu produkcji, dając dobry przykład, a nam – wybór tego, co najlepsze w tych trzech aspektach.

Fotele Steelcase i Vitra dostępne są w warszawskim i krakowskim showroomie ARC Interiors. www.arcinteriors.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-24 | 11:32

Guess w Elektrowni Powiśle z większym biurem

Guess Poland jest najemcą biurowym Elektrowni Powiśle od 2018 roku. Po 6 latach od podpisania pierwszej umowy, globalna marka lifestyle’owa zdecydowała się przedłużyć najem o kolejne lata, a także dokonać ekspansji na większą
Nieruchomości Skyliner w 100% wynajęty
2024-07-24 | 11:00

Skyliner w 100% wynajęty

Karimpol Polska podpisał właśnie umowę najmu na ostatnią wolną przestrzeń biurową w warszawskim biurowcu Skyliner. W ramach porozumienia najemca - jeden z czołowych deweloperów
Nieruchomości Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym
2024-07-24 | 08:00

Szymon Marciniak i dodatkowa oferta promocyjna na Mieszkaniowym Dniu Otwartym

Niewiele czasu pozostało, by skorzystać z lipcowej promocji Grupy Murapol, w ramach której deweloper postawił do dyspozycji klientów 260 mieszkań i apartamentów

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Od przyszłego roku akcyza na e-liquidy ma wzrosnąć o 75 proc. To trzy razy więcej niż na tradycyjne papierosy

 Na rynku e-liquidów mamy największą szarą strefę, z którą fiskus niezbyt dobrze sobie radzi. Gwałtowna podwyżka akcyzy nie pomoże w rozwiązaniu tego problemu, tylko go spotęguje – mówi Piotr Leonarski, ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich. Krajowi producenci płynów do e-papierosów zaapelowali już do ministra finansów o rewizję planowanych podwyżek akcyzy na wyroby tytoniowe. W przypadku e-liquidów ma być ona największa i w 2025 roku wyniesie 75 proc. Branża podkreśla, że to przyczyni się do jeszcze większego rozrostu szarej strefy, a ponadto będzie zachętą dla konsumentów, żeby zamiast korzystać z alternatyw, wrócili do palenia tradycyjnych papierosów.

Infrastruktura

Zielone zamówienia publiczne stanowią dziś zaledwie kilka procent rynku. Rządowy zespół ma opracować specjalne kryteria dla nich

Zielone zamówienia publiczne stają się w ostatnich latach coraz bardziej powszechną praktyką, choć w Polsce odpowiadają za kilka procent ogólnej liczby zamówień. Duży nacisk na ten aspekt, w postaci nowych regulacji i wytycznych, kładzie także Unia Europejska. Dlatego też w maju br. zarządzeniem prezesa Rady Ministrów został powołany specjalny rządowy zespół, którego zadaniem będzie uwzględnienie aspektów środowiskowych w polskim systemie zamówień publicznych oraz opracowanie wytycznych dla zamawiających. – Ważne, żeby te opracowywane kryteria były dostosowane do realiów polskiego rynku – wskazuje Barbara Dzieciuchowicz, prezes Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Drogownictwa.

IT i technologie

Boom na sztuczną inteligencję w ochronie zdrowia ma dopiero nastąpić. Wyzwaniem pozostają regulacje i zaufanie do tej technologii

Sztuczna inteligencja ma potencjał, żeby zrewolucjonizować podejście do profilaktyki, diagnostyki i leczenia pacjentów, jednocześnie redukując ich koszty. W globalnej skali wartość rynku rozwiązań opartych na AI w opiece zdrowotnej rośnie lawinowo – w ub.r. wynosiła ponad 32 mld dol., ale do 2030 roku ta kwota ma się zwiększyć ponad sześciokrotnie. Również w Polsce narzędzia bazujące na AI zaczynają być wdrażane coraz szerzej, choć – jak wynika z lipcowego raportu SGH – prawdziwy rozwój potencjału sztucznej inteligencji w polskiej branży ochrony zdrowia ma dopiero nastąpić. Warunkiem jest stworzenie stabilnego i bezpiecznego środowiska dla rozwoju tej technologii, opartego na regulacjach prawnych i zaufaniu wszystkich interesariuszy.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.