Komunikaty PR

Trzy najbardziej ekologiczne fotele na rynku

2023-10-26  |  08:00
Biuro prasowe

Cenieni producenci mebli biurowych coraz bardziej angażują się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. To odpowiedź nie tylko na globalną potrzebę ograniczania szkodliwego wpływu na środowisko, ale również postulaty konsumentów. Ci ostatni coraz częściej oczekują produktów z zielonymi certyfikatami. Poznajmy trzy najbardziej przyjazne środowisku fotele biurowe na rynku.

Jeszcze do niedawna za "najzdrowsze" fotele do pracy uznawano te, które – dzięki swojej ergonomii – sprzyjają komfortowi pracy i ograniczają szkodliwy wpływ siedzącego trybu życia. - Obecnie ta definicja uległa poszerzeniu, ponieważ konsumenci domagają się coraz częściej rozwiązań biorących pod uwagę zasady zrównoważonego rozwoju – mówi Przemysław Zalewski z ARC Interiors, partnera i dystrybutora na Polskę najlepszych producentów mebli biurowych. - Zauważamy, jak niezwykle dynamicznie zmienia się rynek w tym obszarze. I możemy dzisiaj wyposażyć przestrzenie biurowe i home office w meble, których produkcja jest neutralna dla środowiska naturalnego – dodaje.

Steelcase Series 1 – zielona rewolucja

Series 1 od lat należy do najbardziej popularnych foteli do pracy firmy Steelcase. Przekłada się to na wysoki poziom sprzedaży, dlatego amerykański producent zdecydował, że to dla niego, jako pierwszego, pozyska certyfikat Carbon Neutral (produkt neutralny węglowo). Potwierdza on zaangażowanie firmy w dekarbonizację oraz finansowanie projektów środowiskowych. Jak deklaruje firma Steelcase: "Przy każdym zakupie Series 1 emisja dwutlenku węgla wykorzystana do produkcji, którą kompensujemy, jest równoważna 360 milom przejechanym przez przeciętny pojazd napędzany benzyną." Zmiany w procesie produkcji nie zmieniają przy tym cech tego fotela. Użytkownicy niezmiennie wybierają go za ergonomię i jakość w doskonałej cenie.

Vitra ACX – w stronę prostoty

Firma Vitra współpracuje z uznanymi projektantami i jest niezwykle otwarta na zmiany, które mają sprzyjać ochronie środowiska naturalnego. Dobitnym tego przykładem jest tegoroczna nowość – fotel obrotowy ACX, powstały przy współpracy z włoskim projektantem, Antonio Citterio. - Na pierwszy rzut oka fotel ten zaskakuje nietechnicznym wyglądem. Widać również dążenie do redukcji składających się na niego komponentów – mówi Przemysław Zalewski z ARC Interiors. - A co najważniejsze: jego konstrukcja, materiały, cały proces produkcji, logistyka i konserwacja są podporządkowane temu, by osiągnąć długi cykl życia przy pozostawieniu jak najmniejszego śladu węglowego.

Steelcase Karman - niedościgniony

Fotel Steelcase Karman, który na dniach pojawi sie również w Polsce, produkowany jest z wykorzystaniem zrównoważonych materiałów i ma – podobnie jak ACX Vitry, najmniejszą niezbędną liczbę komponentów. Waży zaledwie nieco ponad 13 kg, a mimo to jest niezwykle wytrzymały. Fotel ten pozostaje w równym stopniu ergonomiczny, estetyczny, jak i "ekologiczny". W pełni odzwierciedla on ideę firmy Steelcase, której tożsamość określa dzisiaj dążenie do osiągnięcia zeroemisyjności w 2030 roku.

Dzisiaj standardy jakości wyznacza już nie tylko ergonomia i estetyka. Równie istotne staje się to czy dany produkt jest wyprodukowany z troską o środowisko naturalne. Najwięksi producenci zmieniają swoje podejście do procesu produkcji, dając dobry przykład, a nam – wybór tego, co najlepsze w tych trzech aspektach.

Fotele Steelcase i Vitra dostępne są w warszawskim i krakowskim showroomie ARC Interiors. www.arcinteriors.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.