Trzy ostatnie budynki Murapol Osiedla Zen w ofercie
Jeden z wiodących deweloperów mieszkaniowych w Polsce, Grupa Murapol, poszerza swoją gdańską ofertę o kolejne, a zarazem ostatnie już budynki inwestycji realizowanej przy ul. Borkowskiej w Gdańsku. Deweloper postawił do dyspozycji klientów 173 mieszkania w trzech kameralnych obiektach, zaprojektowanych na sielankowych terenach w sąsiedztwie wsi Borkowo w dzielnicy Orunia Górna-Gdańsk Południe. To idealna propozycja dla osób poszukujących swojego miejsca do życia z dala od zgiełku miasta.
Nowa oferta Grupy Murapol obejmuje trzy ostatnie budynki, w których powstaną 173 lokale mieszkalne o zróżnicowanych układach, od kawalerek po 4-pokojowe, o metrażach od 26 do 89 mkw. Co ważne, do każdego mieszkania będzie przynależał przestronny balkon, a osoby posiadające lokale na parterze będą miały do swojej dyspozycji wybrukowane kostką tarasy z zielonymi ogródkami o powierzchni sięgającej nawet 93 mkw.
W ramach Murapol Osiedla Zen deweloper zaprojektował łącznie blisko 350 mieszkań w sześciu budynkach. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców posiadających samochód, zostanie oddanych także ponad 400 miejsc postojowych, z czego 160 w podziemnych halach garażowych. W celu wzmacniania sąsiedzkich relacji oraz wypoczynku zaprojektowano na terenie osiedla plac zabaw oraz strefę rekreacji. Grupa Murapol zadbała również o wdrożenie w inwestycji proekologicznych i nowoczesnych technologii. Home Management System w budynkach pozwoli lokatorom korzystać z urządzeń typu smart home i sterować ogrzewaniem, oświetleniem czy zaworami wody. Z kolei pakiet antysmogowy w standardzie mieszkań zapewni czyste, wolne od alergenów i zanieczyszczeń powietrze we wnętrzach. Przyszli mieszkańcy będą mogli wygodnie korzystać z pojazdów elektrycznych dzięki dedykowanej stacji ładowania samochodów elektrycznych na terenie inwestycji. Warto podkreślić też wysoki standard wykończenia części wspólnych w budynkach z wykorzystaniem trwałych i stonowanych materiałów, estetycznych skrzynek pocztowych, dużych luster i energooszczędnej oprawy liniowej LED.
A teraz kilka kluczowych informacji o lokalizacji Murapol Osiedla Zen. Inwestycja jest realizowana nieopodal południowej obwodnicy Gdańska, pomiędzy traktem św. Wojciecha a trójmiejską obwodnicą. Takie usytuowanie pozwala zarówno szybko wyjechać z miasta, jak i łatwo dotrzeć w najważniejsze miejsca aglomeracji – dojazd do centrum Gdańska zajmuje stąd jedynie 15 minut. Murapol Osiedle Zen to urokliwe i zaciszne miejsce do życia blisko natury, pośród zielonych łąk. Zaledwie 10-minutowa przejażdżka rowerem doprowadzi mieszkańców do pięknego Parku Ferberów, a tylko kilometr od inwestycji znajduje się niewielki akwen, gdzie można udać się na spacer w wyjątkowych okolicznościach przyrody. Mimo naturalnego otoczenia, w pobliżu osiedla nie brakuje miejsc pozwalających na realizowanie codziennych potrzeb – w odległości kilkuset metrów od inwestycji działa supermarket, piekarnia, pizzeria i salon kosmetyczny. W zasięgu 3 kilometrów funkcjonują też żłobki i przedszkola, a najbliższa szkoła podstawowa znajduje się zaledwie 900 metrów od osiedla.
- W ramach Murapol Osiedla Zen oferujemy naszym klientom oddech od zgiełku metropolii, jednocześnie oferując szybki i łatwy dostęp do Głównego Miasta i pozostałych części Trójmiasta. Atrakcyjna lokalizacja w połączeniu z kompaktowymi mieszkaniami o zróżnicowanych metrażach z proekologicznymi udogodnieniami sprawia, że to idealna oferta zarówno dla rodzin z dziećmi, par, jak i singli. Mieszkania na Murapol Osiedlu Zen to również dobra lokata kapitału i sposób na ochronę oszczędności przed utratą wartości pieniądza w czasie – mówi Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol – Warto podkreślić, że GK Murapol ma w swojej ofercie produkt dedykowany inwestorom. Mowa o apartamentach inwestycyjnych powstających w Murapol Portovo nad Motławą, doskonałej lokalizacji na mapie Gdańska. Osoby planujące w czerwcu inwestycję w tego rodzaju nieruchomości mogą skorzystać z naszego programu: Apartamenty inwestycyjne z gwarancją najmu, w ramach którego nabywcom lokali w Murapol Portovo oferujemy stałe wpływy z najmu w przypadku braku najemcy na zakupiony lokal, w wysokości 10% ceny netto zakupionego apartamentu inwestycyjnego płacone w 12 miesięcznych ratach – dodaje Łukasz Tekieli.
Do tej pory deweloper zrealizował na terenie Gdańska 9 wieloetapowych inwestycji, w ramach których powstało blisko 2,2 tys. lokali. Obecnie Grupa Murapol realizuje w Gdańsku wspomniane wyżej Murapol Osiedle Zen przy ul. Borkowskiej i Murapol Portovo przy ul. Mostek oraz najnowszy projekt Murapol Scarpa, zlokalizowany przy ul. Kartuskiej.

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Dlaczego doświadczeni inwestorzy wolą lokować kapitał w apartamenty premium, niż w nieruchomości z segmentu popularnego?

Rośnie przekonanie, że ceny nieruchomości mogą spadać. Przynajmniej te ofertowe
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów
Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.
Firma
Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.
Ochrona środowiska
Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.