Unidevelopment rozbudowuje Osiedle Idea w Radomiu
Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Firma Unidevelopment SA zakończyła kolejny etap budowy Osiedla Idea, które powstaje w Radomiu w dzielnicy Wacyn. Inwestycja została dopuszczona do użytkowania i obecnie trwa przekazywanie kluczy właścicielom lokali. Inwestor jeszcze w sierpniu br. przystąpił do dalszej rozbudowy osiedla o etap Omega, który trafił już do sprzedaży. Zakończenie prac związanych z realizacją tej części kompleksu planowane jest na koniec przyszłego roku.
Osiedle Idea zlokalizowane jest w spokojnej części Radomia, na 29 hektarowej działce, która docelowo zostanie w całości zagospodarowana na funkcje mieszkaniowe, handlowo – usługowe i rekreacyjne. Z uwagi na rozmiar inwestycji projekt prowadzony jest etapowo. Realizacja radomskiego osiedla rozpoczęła się od budowy wielorodzinnego budynku pod nazwą „Idea”, następnie powstały domy bliźniacze - „Idea Ogrody”. Zakończony właśnie etap „Alfa” i rozpoczęcie budowy etapu „Omega” to kolejne milowe kroki związane z rozbudową całego osiedlowego kompleksu.
Idea Alfa już w rękach mieszkańców
Zgodnie z harmonogramem na przełomie października i listopada firma Unidevelopment SA zakończyła realizację projektu Idea Alfa. Prace budowlane trwały od lipca 2019 roku. W ramach tego etapu powstał kameralny, trzypiętrowy budynek, w którym znajduje się 51 mieszkań. Nieruchomość została zaprojektowana w nowoczesnym stylu, a jej mieszkańcy mają do dyspozycji windy z bezpośrednim dostępem do podziemnego garażu, komórki lokatorskie, miejsca dla rowerów a także parking zewnętrzny. Dogodna lokalizacja Alfy pozwala na łatwy i szybki dojazd z osiedla do centrum miasta samochodem lub transportem publicznym. Całości dopełnia bliskość natury i planowane tereny zielone, które sprzyjać będą rekreacji. Budynek został dopuszczony do użytkowania, w związku z czym deweloper od 30 listopada br. przekazuje właścicielom klucze do mieszkań.
Omega się buduje
Rozpoczęcie prac na osiedlu Omega to kolejny etap w rozbudowie całego kompleksu Idea. Tworzyć go będą dwa budynki, w których zaprojektowano137 mieszkań. Do projektu zaimplementowane zostały te same rozwiązania architektoniczne co w budynku Alfa. Osiedle zlokalizowane jest niecałe trzy kilometry od centrum miasta, z łatwym dostępem do lokali usługowych, gastronomicznych, a także sklepów, przedszkoli i szkół. W ofercie dewelopera znajdują się mieszkania od 37. do 78 mkw.. Dzięki projektowi budynków w kształcie podkowy, większość lokali będzie miała doskonały widok na zieleń i wodę. Całość osiedla Idea realizowana jest zgodnie z trendami, które stawiają na pierwszym miejscu jakość życia ludzi i troskę o środowisko, w którym funkcjonują. Do projektu Idea zostały zatem zaimplementowane realne rozwiązania proklimatyczne, takie jak zbiorniki retencyjne regulujące poziom wody oraz ogrody deszczowe przyjazne środowisku i korzystnie wpływające na miejski mikroklimat. Zbiorniki retencyjne, które w przyszłości pojawią się na osiedlu Idea, pozwolą gromadzić nadmiarową ilość wody opadowej. Zgromadzona w nich deszczówka może być wykorzystana do podlewania osiedlowej zieleni. Ogromne znaczenie dla społeczności osiedla będą miały także ogrody deszczowe. Specjalnie dobrana roślinność, która świetnie radzi sobie z nadmiernymi opadami, nie tylko będzie zatrzymywać wodę ale też stopniowo oddawać ją do atmosfery. Wdrożenie takiego rozwiązania pozwali podnieść wilgotność powietrza, poprawiając tym samym lokalny mikroklimat.
- Kompleks, który budujemy w Radomiu to dla nas wyjątkowy projekt nie tylko ze względu na skalę inwestycji, ale również samo miejsce realizacji. Teren, na którym obecnie wyrasta Osiedle Idea posiada ogromny potencjał. Chcemy w maksymalnym stopniu wyeksponować zalety tej przestrzeni i co najważniejsze – przywrócić ją do życia miastu i jego mieszkańcom. Teren, który zagospodarowujemy, od wielu lat był zaniedbany i zupełnie niedostępny dla ludzi. Teraz zyska nowe życie i niebawem może stać się jednym z atrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania na mapie Radomia – mówi Ewa Przeździecka, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment SA.
Za projekt architektoniczny osiedla Idea odpowiada pracownia BDM Architekci.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.