Komunikaty PR

Unidevelopment rozbudowuje Osiedle Idea w Radomiu

2020-12-16  |  21:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

Firma Unidevelopment SA zakończyła kolejny etap budowy Osiedla Idea, które powstaje w Radomiu w dzielnicy Wacyn. Inwestycja została dopuszczona do użytkowania i obecnie trwa przekazywanie kluczy właścicielom lokali. Inwestor jeszcze w sierpniu br. przystąpił do dalszej rozbudowy osiedla o etap Omega, który trafił już do sprzedaży. Zakończenie prac związanych z realizacją tej części kompleksu planowane jest na koniec przyszłego roku.

Osiedle Idea zlokalizowane jest w spokojnej części Radomia, na 29 hektarowej działce, która docelowo zostanie w całości zagospodarowana na funkcje mieszkaniowe, handlowo – usługowe i rekreacyjne. Z uwagi na rozmiar inwestycji projekt prowadzony jest etapowo. Realizacja radomskiego osiedla rozpoczęła się od budowy wielorodzinnego budynku pod nazwą „Idea”, następnie powstały domy bliźniacze - „Idea Ogrody”. Zakończony właśnie etap „Alfa” i rozpoczęcie budowy etapu „Omega” to kolejne milowe kroki związane z rozbudową całego osiedlowego kompleksu.

Idea Alfa już w rękach mieszkańców

Zgodnie z harmonogramem na przełomie października i listopada firma Unidevelopment SA  zakończyła realizację projektu Idea Alfa. Prace budowlane trwały od lipca 2019 roku. W ramach tego etapu powstał kameralny, trzypiętrowy budynek, w którym znajduje się 51 mieszkań. Nieruchomość została zaprojektowana w nowoczesnym stylu, a jej mieszkańcy mają do dyspozycji windy z bezpośrednim dostępem do podziemnego garażu, komórki lokatorskie, miejsca dla rowerów a także parking zewnętrzny. Dogodna lokalizacja Alfy pozwala na łatwy i szybki dojazd z osiedla do centrum miasta samochodem lub transportem publicznym. Całości dopełnia bliskość natury i planowane tereny zielone, które sprzyjać będą rekreacji. Budynek został dopuszczony do użytkowania, w związku z czym deweloper od 30 listopada br. przekazuje właścicielom klucze do mieszkań.  

Omega się buduje

Rozpoczęcie prac na osiedlu Omega to kolejny etap w rozbudowie całego kompleksu Idea. Tworzyć go będą dwa budynki, w których zaprojektowano137 mieszkań. Do projektu zaimplementowane zostały te same rozwiązania architektoniczne co w budynku Alfa. Osiedle zlokalizowane jest niecałe trzy kilometry od centrum miasta, z łatwym dostępem do lokali usługowych, gastronomicznych, a także sklepów, przedszkoli i szkół. W ofercie dewelopera znajdują się mieszkania od 37. do 78 mkw.. Dzięki projektowi budynków w kształcie podkowy, większość lokali będzie miała doskonały widok na zieleń i wodę. Całość osiedla Idea realizowana jest zgodnie z trendami, które stawiają na pierwszym miejscu jakość życia ludzi i troskę o środowisko, w którym funkcjonują. Do projektu Idea zostały zatem zaimplementowane realne rozwiązania proklimatyczne, takie jak zbiorniki retencyjne regulujące poziom wody oraz ogrody deszczowe przyjazne środowisku i korzystnie wpływające na miejski mikroklimat. Zbiorniki retencyjne, które w przyszłości pojawią się na osiedlu Idea, pozwolą gromadzić nadmiarową ilość wody opadowej. Zgromadzona w nich  deszczówka może być wykorzystana do podlewania osiedlowej zieleni. Ogromne znaczenie dla społeczności osiedla będą miały także ogrody deszczowe. Specjalnie dobrana roślinność, która świetnie radzi sobie z  nadmiernymi opadami, nie tylko będzie zatrzymywać wodę ale też stopniowo oddawać ją do atmosfery. Wdrożenie takiego rozwiązania pozwali podnieść wilgotność powietrza, poprawiając tym samym lokalny mikroklimat.

- Kompleks, który budujemy w Radomiu to dla nas wyjątkowy projekt nie tylko ze względu na skalę inwestycji, ale również samo miejsce realizacji. Teren, na którym obecnie wyrasta Osiedle Idea posiada ogromny potencjał. Chcemy w maksymalnym stopniu wyeksponować zalety tej przestrzeni i co najważniejsze – przywrócić ją do życia miastu i jego mieszkańcom. Teren, który zagospodarowujemy, od wielu lat był zaniedbany i zupełnie niedostępny dla ludzi. Teraz zyska nowe życie i niebawem może stać się jednym z atrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania na mapie Radomia – mówi Ewa Przeździecka, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment SA.

Za projekt architektoniczny osiedla Idea odpowiada pracownia BDM Architekci.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.