Unidevelopment rozbudowuje Osiedle Idea w Radomiu

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Firma Unidevelopment SA zakończyła kolejny etap budowy Osiedla Idea, które powstaje w Radomiu w dzielnicy Wacyn. Inwestycja została dopuszczona do użytkowania i obecnie trwa przekazywanie kluczy właścicielom lokali. Inwestor jeszcze w sierpniu br. przystąpił do dalszej rozbudowy osiedla o etap Omega, który trafił już do sprzedaży. Zakończenie prac związanych z realizacją tej części kompleksu planowane jest na koniec przyszłego roku.
Osiedle Idea zlokalizowane jest w spokojnej części Radomia, na 29 hektarowej działce, która docelowo zostanie w całości zagospodarowana na funkcje mieszkaniowe, handlowo – usługowe i rekreacyjne. Z uwagi na rozmiar inwestycji projekt prowadzony jest etapowo. Realizacja radomskiego osiedla rozpoczęła się od budowy wielorodzinnego budynku pod nazwą „Idea”, następnie powstały domy bliźniacze - „Idea Ogrody”. Zakończony właśnie etap „Alfa” i rozpoczęcie budowy etapu „Omega” to kolejne milowe kroki związane z rozbudową całego osiedlowego kompleksu.
Idea Alfa już w rękach mieszkańców
Zgodnie z harmonogramem na przełomie października i listopada firma Unidevelopment SA zakończyła realizację projektu Idea Alfa. Prace budowlane trwały od lipca 2019 roku. W ramach tego etapu powstał kameralny, trzypiętrowy budynek, w którym znajduje się 51 mieszkań. Nieruchomość została zaprojektowana w nowoczesnym stylu, a jej mieszkańcy mają do dyspozycji windy z bezpośrednim dostępem do podziemnego garażu, komórki lokatorskie, miejsca dla rowerów a także parking zewnętrzny. Dogodna lokalizacja Alfy pozwala na łatwy i szybki dojazd z osiedla do centrum miasta samochodem lub transportem publicznym. Całości dopełnia bliskość natury i planowane tereny zielone, które sprzyjać będą rekreacji. Budynek został dopuszczony do użytkowania, w związku z czym deweloper od 30 listopada br. przekazuje właścicielom klucze do mieszkań.
Omega się buduje
Rozpoczęcie prac na osiedlu Omega to kolejny etap w rozbudowie całego kompleksu Idea. Tworzyć go będą dwa budynki, w których zaprojektowano137 mieszkań. Do projektu zaimplementowane zostały te same rozwiązania architektoniczne co w budynku Alfa. Osiedle zlokalizowane jest niecałe trzy kilometry od centrum miasta, z łatwym dostępem do lokali usługowych, gastronomicznych, a także sklepów, przedszkoli i szkół. W ofercie dewelopera znajdują się mieszkania od 37. do 78 mkw.. Dzięki projektowi budynków w kształcie podkowy, większość lokali będzie miała doskonały widok na zieleń i wodę. Całość osiedla Idea realizowana jest zgodnie z trendami, które stawiają na pierwszym miejscu jakość życia ludzi i troskę o środowisko, w którym funkcjonują. Do projektu Idea zostały zatem zaimplementowane realne rozwiązania proklimatyczne, takie jak zbiorniki retencyjne regulujące poziom wody oraz ogrody deszczowe przyjazne środowisku i korzystnie wpływające na miejski mikroklimat. Zbiorniki retencyjne, które w przyszłości pojawią się na osiedlu Idea, pozwolą gromadzić nadmiarową ilość wody opadowej. Zgromadzona w nich deszczówka może być wykorzystana do podlewania osiedlowej zieleni. Ogromne znaczenie dla społeczności osiedla będą miały także ogrody deszczowe. Specjalnie dobrana roślinność, która świetnie radzi sobie z nadmiernymi opadami, nie tylko będzie zatrzymywać wodę ale też stopniowo oddawać ją do atmosfery. Wdrożenie takiego rozwiązania pozwali podnieść wilgotność powietrza, poprawiając tym samym lokalny mikroklimat.
- Kompleks, który budujemy w Radomiu to dla nas wyjątkowy projekt nie tylko ze względu na skalę inwestycji, ale również samo miejsce realizacji. Teren, na którym obecnie wyrasta Osiedle Idea posiada ogromny potencjał. Chcemy w maksymalnym stopniu wyeksponować zalety tej przestrzeni i co najważniejsze – przywrócić ją do życia miastu i jego mieszkańcom. Teren, który zagospodarowujemy, od wielu lat był zaniedbany i zupełnie niedostępny dla ludzi. Teraz zyska nowe życie i niebawem może stać się jednym z atrakcyjniejszych miejsc do zamieszkania na mapie Radomia – mówi Ewa Przeździecka, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment SA.
Za projekt architektoniczny osiedla Idea odpowiada pracownia BDM Architekci.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy wymiany handlowej między Stanami Zjednoczonymi a Unią Europejską. Na wysokich cłach stracą obie strony
Komisja Europejska przedstawiła w poniedziałek propozycję ceł na import z USA o wartości 72 mld euro, co ma być odpowiedzią na nałożenie 30-proc. stawek na import z UE zapowiedziane przez Amerykanów w poprzednim tygodniu. Przedstawiciele KE wciąż widzą jednak potencjał kontynuowania negocjacji. Zdaniem europosła Michała Koboski brak porozumienia lub uzgodnienie stawek wyższych niż 10-proc. nie tylko zaszkodzi obydwu stronom, ale i osłabi ich pozycję na arenie międzynarodowej.
Handel
Nie tylko konsumenci starają się kupować bardziej odpowiedzialne. Część firm już stawia na to mocny nacisk

Kwestie równoważonych zakupów stają się elementem strategii ESG. Dostawy energii, zamówienia surowców i materiałów do produkcji czy elementów wyposażenia biur – na każdym etapie swoich zakupów firmy mogą dziś decydować między opcjami bardziej i mniej zrównoważonymi. Dotyczy to także zamówień rzeczy codziennego użytku dla pracowników czy środków czystości – wskazują eksperci Lyreco, e-sklepu, który prowadzi sprzedaż produktów do biur, pokazując ich wpływ na środowisko czy efektywność pracy.
Prawo
Unia Europejska wzmacnia ochronę najmłodszych. Parlament Europejski chce, by test praw dziecka był nowym standardem w legislacji

Parlament Europejski chciałby tzw. testu praw dziecka dla każdego aktu prawnego wychodzącego z Komisji Europejskiej. – Każda nowa legislacja Unii Europejskiej powinna być sprawdzana pod kątem wpływu na prawa dziecka – zapowiada Ewa Kopacz, wiceprzewodnicząca PE. Jak podkreśla, głos dzieci jest coraz lepiej słyszalny w UE i jej różnych politykach. Same dzieci wskazują na ważne dla siebie kwestie, którymi UE powinna się zajmować. Wśród nich są wyzwania w obszarze cyfrowym i edukacyjnym.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.