Komunikaty PR

Unidevelopment zakończył budowę Osiedla Ursa Home

2020-11-25  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

W listopadzie dobiegła końca budowa osiedla Ursa Home - trzeciego z czterech projektów mieszkaniowych prowadzonych w Ursusie przez Unidevelopment SA i CPD SA.  Budynki zostały dopuszczone do użytkowania, zatem właściciele mieszkań mogą już odbierać klucze do swojego nowego M.

Prawie półtora roku trwała budowa trzeciego z kolei osiedla, które powstało w ramach wieloetapowej inwestycji firm Unidevelopment SA i CPD SA, prowadzonej pod nazwą Ursa. Trzy nowe budynki mieszkaniowe Ursa Home razem z funkcjonującymi już osiedlami Ursa Park i Ursa Smart City oraz powstającym Ursa Sky, idealnie wpiszą się w klimat tej prężnie rozwijającej się dzielnicy Warszawy. Prace budowlane zakończyły się zgodnie z planem. Do użytkowania równolegle zostały oddane dwa etapy Ursa Home: pierwszy, składający się z dwóch budynków ze 153 mieszkaniami oraz etap drugi, który obejmuje jeden budynek i 188 mieszkań. Cała inwestycja to łącznie 341 lokali mieszkalnych oraz 16 lokali handlowo – usługowych, zlokalizowanych na parterach budynków. Dzięki takiemu rozwiązaniu mieszkańcy osiedla będą mogli korzystać ze sklepów i punktów usługowych na miejscu, co przełoży się na oszczędność czasu i zwiększenie komfortu życia.

- Budowa kompleksu Ursa Home przebiegła bardzo sprawnie i bez żadnych niespodzianek. Dwa etapy przedsięwzięcia oddaliśmy do użytkowania praktycznie w tym samym czasie. Właśnie rozpoczęliśmy proces przekazywania lokali i przewidujemy, że do końca roku uda nam się oddać klucze do większości mieszkań Ursa Home – mówi Barbara Kunicka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Unidevelopment SA.

Fasada nowych budynków, usytuowanych przy ulicy Herbu Oksza, utrzymana jest w kolorach szarości i bieli, które wprowadzają spokój i harmonię. Bryły charakteryzuje prostota i naturalność, co jest idealnym tłem dla zieleni wkomponowanej w całość kompleksu. Budynki składają się z sześciu pięter i jednej kondygnacji podziemnej, w której zlokalizowany jest parking dla mieszkańców, boksy rowerowe i komórki lokatorskie. Na terenie kompleksu znajdują się również naziemne miejsca postojowe dla samochodów oraz stanowiska dedykowane dla rowerów. Osiedle Ursa Home położone jest obok terenów zielonych, co sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Z myślą      o najmłodszych na terenie osiedla wybudowany został również plac zabaw.

Realizując projekt Ursa Home chcieliśmy stworzyć miejsce nowoczesne i przestronne, nawiązujące do młodej i dynamicznie rozwijającej się dzielnicy. Ursa Home odpowiada na różne potrzeby, oferując zarówno kawalerki o powierzchni 30 mkw., jak i rodzinne mieszkania czteropokojowe o powierzchni prawie 100 mkw. Na atrakcyjność naszego osiedla wpływa również jego bardzo dobre skomunikowanie z centrum miasta poprzez łatwy dostęp do głównych węzłów komunikacyjnych oraz przystanków SKM i  autobusowych. Projekt Ursa Home od samego początku cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony Klientów. Najlepiej świadczy o tym fakt, że do momentu zakończenia budowy prawie wszystkie mieszkania zostały sprzedane – dodaje Barbara Kunicka.

Obecnie na warszawskim Ursusie do sprzedaży trafił czwarty etap osiedla – Ursa Sky, na który składają się 183 mieszkania o powierzchni od 32 mkw. do 102 mkw. oraz dziewięć lokali handlowo-usługowych. Ceny mieszkań zaczynają się od 6980,00 zł za mkw. 

Ursa Home to wspólna inwestycja firm Unidevelopment SA oraz CPD SA. Za projekt architektoniczny osiedla odpowiada pracownia projektowa HRA Architekci, a Generalnym Wykonawcą jest notowana na giełdzie firma Unibep SA. Ursa Home to trzecie z czterech osiedli projektu Ursa, na który składają się Ursa Park (etapy zakończone w 2018 r. i 2019 r.) oraz Ursa Smart City (zakończone w 2016 i 2017 r.). Obecnie trwa budowa czwartej części całości inwestycji – Ursa Sky, której oddanie planowane jest na IV kwartał 2021 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.