Uniq Logistic podpisał kolejną umowę z MLP Group
Uniq Logistic, od lat dostarczający Klientom najlepsze rozwiązania w zakresie transportu, spedycji i logistyki, podpisał kolejną umowę z MLP Group. W nowoczesnym parku logistycznym MLP Łódź, który powstanie zgodnie z najnowocześniejszymi trendami panującymi na rynku nieruchomości magazynowych, spółka od II kwartału 2021 r. będzie dysponować powierzchnią ok.11,5 tys. mkw., z czego 300 mkw. przeznaczy na przestrzeń biurowo-socjalną. Inwestycja będzie spełniać wymagania certyfikacji BREEAM oraz zostanie wyposażona m.in. w nowoczesne doki rozładunkowe, szerokie place manewrowe i parkingi, przeszklenia w części biurowej, które zwiększą dostęp do światła dziennego i zapewnią pracownikom lepsze warunki pracy.
- Cieszymy się, że tak szybko udało nam się sfinalizować podpisanie kolejnej umowy. Rozszerzenie współpracy z jest potwierdzeniem, że kooperacja pomiędzy naszymi spółkami przebiega bez zarzutu, a oferta MLP Group spełnia wszystkie oczekiwania klienta. Nowa lokalizacja naszego parku, Centralna Polska to jeden z najbardziej obiecujących się regionów w kraju i jestem przekonany że szybko zyska duże zainteresowanie wśród potencjalnych klientów. Ponadto przyszli najemcy, a w szczególności ich pracownicy będą mieli zapewniony doskonały transport publiczny - powiedział Tomasz Pietrzak, Leasing Manager w MLP Group S.A.
- Firmy coraz częściej poszukują i zlecają prowadzenie procesów logistycznych wyspecjalizowanym zewnętrznym operatorom. Uniq Logistic, który wychodzi na przeciw oczekiwaniom i potrzebom Klientów i pragnie zapewnić im najlepsze i najnowocześniejsze rozwiązania w zakresie szeroko rozumianej logistyki – oprócz prostych operacji przyjęcia, magazynowania i wydania towaru, świadczy również wszelkie usługi związane z konfekcjonowaniem, logistyką zwrotów, a także kontrolą jakości produktów sprowadzanych np. z Dalekiego Wschodu. Dzięki powierzchni magazynowej w prestiżowych obiektach i w dogodnych lokalizacjach, nasza oferta będzie bardzo atrakcyjna - uważa Jarosław Płusa, prezes Uniq Logistic.
W transakcji Grupę wspierała agencja Axi Immo.
- Dziękujemy za zaufanie firmie Uniq Logistic, z którą od kilku lat z powodzeniem współpracujemy przy różnych projektach magazynowych związanych z jej rozwojem w Polsce. Podchodząc do tego zadania mieliśmy jasno określony cel, tj. konsolidację w jednym obiekcie operacji prowadzonych dla klientów Uniq Logistic. Decyzja o wyborze Łodzi była naturalna i okazała się niezwykle trafiona m.in. przez wzgląd na stosunkowo niewielką odległość tj. ok. 3,5 km od siedziby głównej firmy. Dodatkowo dzielnica Widzew to jedna z najlepiej położonych lokalizacji logistycznych w Łodzi. Wschodnia część miasta zapewnia niemal bezpośrednie połączenie z autostradą A1 czyli jedną z głównych arterii komunikacyjnych na północ i południe Polski – powiedział Hubert Wojtera, Dyrektor w Dziale Powierzchni Przemysłowo-Logistycznych, AXI IMMO.
Projekt MLP Łódź to nowoczesne centrum logistyczno-dystrybucyjne zlokalizowane w południowo wschodniej część Łodzi, w dzielnicy Widzew, (bliskim sąsiedztwie) zaledwie 4 km od autostrady A1, łączącej Łódź z Trójmiastem oraz ok. 20 km (10 min) od autostrady A2 (Berlin-Poznań-Warszawa). Powstaje na działce ok. 16,5 ha i docelowo dostarczy 71 tys. mkw. Nowe centrum zostanie wybudowane zgodnie zasadami zrównoważonego rozwoju, a obiekty magazynowe Spółki będą zaprojektowane tak, aby spełniać wymagania certyfikacji BREEAM. Kompleks logistyczny MLP Łódź skierowany będzie przede wszystkim do najemców z sektora e-commerce, logistyki, dystrybucji oraz lekkiej produkcji.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.