Victoria Dom buduje w najbardziej perspektywicznych dzielnicach Warszawy!
Gdzie dziś kupić mieszkanie w atrakcyjnej cenie, które szybko zyska na wartości? Podpowiada najnowszy raport REDNET Consulting. Na liście najbardziej perspektywicznych dzielnic warszawskiego rynku mieszkaniowego jest Białołęka i Targówek – lokalizacje, w których nowe osiedla buduje deweloper Victoria Dom. W raporcie, który uwzględniał przede wszystkim dynamiczny rozwój w najbliższych latach infrastruktury transportowej, są także Wawer, Wilanów i Bemowo.
Victoria Dom jest znanym i popularnym deweloperem na rynku, już od ponad 20 lat buduje mieszkania w Warszawie. – Dzięki naszemu doświadczeniu oferujemy inwestycje w lokalizacjach w stolicy, które są atrakcyjne dla klientów. Nasze mieszkania są funkcjonalne, w dobrej lokalizacji oraz, co bardzo ważne dla klientów, w atrakcyjnych cenach – mówi Ewa Rathe-Głowacka z Victorii Dom.
Mieszkania aż w pięciu lokalizacjach
Obecnie w ofercie dewelopera w dzielnicy Białołęka, oprócz osiedla Olchowy Park, w sprzedaży są mieszkania w Miasteczku Nova Sfera, Miasteczku Classic oraz Przystanku Tarchomin 3. Powodzeniem cieszą się także lokale na warszawskim Targówku – na Osiedlu Krzewna. Victoria Dom oferuje również mieszkania w Rembertowie, dzielnicy bardzo bliskiej terenom wyróżnionym w raporcie. – Takie potwierdzenie wartości naszej strategii inwestycyjnej to powód do satysfakcji. Tym bardziej, że zakupy terenów pod przyszłe inwestycje dokonywane były lata temu. Musieliśmy się już wtedy wykazać wielką wyobraźnią i profesjonalizmem, żeby właśnie w tych rejonach stolicy dostrzec potencjał i dynamikę. Teraz znajdujemy potwierdzenie tamtych wyborów – mówi E. Rathe-Głowacka. Pełna oferta Victorii Dom jest dostępna na www.victoriadom.pl
Przy zakupie najważniejsza jest cena i lokalizacja
Przy kupnie własnego M klienci podkreślają, że przede wszystkim liczą się dla nich dwa czynniki: cena i lokalizacja. – W dzielnicach położonych bardzo blisko centrum stolicy już od dawna nie ma lokalizacji pod nowe inwestycje. Nawet, gdyby się takie pojawiły to ze względu na wartość gruntu, cena metra kwadratowego lokalu znacznie wykraczałaby poza cenową strategię Victorii Dom. Według sonarhome.pl średnia cena metra kwadratowego w Śródmieściu wynosi w grudniu 2021 r. 15,7 tys. zł za metr kwadratowy, a np. w Białołęce niewiele ponad 9 tys. zł – wyjaśnia E. Rathe-Głowacka
Perspektywiczna Białołęka i Targówek
Właśnie Białołęka to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic miasta. Jak podaje REDNET Consulting od początku 2019 r. to właśnie tu sprzedaje się najwięcej mieszkań. Na terenie Białołęki tylko w II kwartale 2021 roku sprzedano w sumie aż 1 127 lokali. Jest to dzielnica rozwijająca się od wielu lat. Wciąż jest tam wiele terenów do zabudowy, a nowi mieszkańcy mogą korzystać z coraz bogatszej infrastruktury edukacyjnej, opiekuńczej i administracyjno-handlowej. Dodatkowym impulsem do dalszego rozwoju dzielnicy będzie rozbudowa II linii metra, budowa Wschodniej Obwodnicy Warszawy oraz dokończenie Warszawskiej Obwodnicy Miejskiej, szczególnie na odcinku trasy Mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Podobne atuty ma Targówek. II linia metra już poprawiła jego skomunikowanie z centrum, a budowa wspomnianych wyżej obwodnic, szczególnie Obwodnicy Śródmiejskiej na odcinku od Ronda Żaba do Ronda Wiatraczna, jeszcze polepszy sytuację.
Na tych mieszkaniach można tylko zyskać
– Dzielnice, na które zwróciliśmy uwagę w naszym raporcie, wciąż są jednymi z najtańszych w Warszawie – wyjaśnia Wojciech Marzec, Starszy Analityk działu REDNET Consulting. W raporcie podkreślono także, że podnoszone walory komunikacyjne spowodują, że zakupione teraz po bardzo konkurencyjnych cenach mieszkania będą zyskiwać na wartości. To istotne, tym bardziej, że mieszkania wciąż drożeją. Mimo, że wielu liczyło na to, iż pandemia spowoduje spadek cen mieszkań – stało się inaczej. W ciągu ostatniego roku mieszkania zdrożały o około 10% w porównaniu z 2020 r. Z najnowszych danych NBP wynika, że w ciągu zaledwie ostatniego kwartału nowe mieszkania zdrożały o ponad 2%. Nic nie wskazuje, że w 2022 r. sytuacja się zmieni i mieszkania potanieją.
Victoria Dom to deweloper z 23-letnim doświadczeniem, którego filozofią jest maksymalne uproszczenie zakupu mieszkania. Pomaga w tym Dom Kredytowy Victoria. Spółka oddała do użytku ponad 6,4 tys. mieszkań i domów. Obecnie w różnych fazach realizacji i przygotowania jest ponad 10 tys. mieszkań. Victoria Dom, która prowadzi inwestycje przede wszystkim w Warszawie, w ubiegłym roku rozpoczęła również budowę osiedla Viva Piast w Krakowie. Od 5 lat deweloper jest obecny także na rynku niemieckim – w Berlinie, a od roku w Lipsku.
Victoria Dom ma certyfikat dewelopera poświadczający wiarygodność i fachowość usług. Jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich. Spółka była wielokrotnie nagradzana, m.in. nagrodą Deweloper Roku „Gazety Finansowej” i Diamentem Forbesa. Osiedle Ursus Factory uznane zostało przez użytkowników obido.pl za Inwestycję Roku 2020 w Warszawie. Więcej informacji na stronie: www.victoriadom.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.