Komunikaty PR

Victoria Dom wprowadza do sprzedaży osiedle Viva Piast w Krakowie

2020-09-18  |  12:00
Biuro prasowe

Warszawa, 17.09.2020

 

 

 

Victoria Dom wprowadza do sprzedaży osiedle Viva Piast w Krakowie

 

Victoria Dom wprowadziła do sprzedaży osiedle Viva Piast w Krakowie. 140 mieszkań dostępnych w ofercie dewelopera zaspokoi oczekiwania młodych, aktywnych klientów. Znajdą tu niewielkie metraże w przystępnej cenie o optymalnie zaprojektowanej przestrzeni, infrastrukturę pozwalającą na aktywne spędzanie czasu (dla mieszkańców przygotowano stojaki i boksy na rowery), zieleń zaaranżowaną z dbałością o szczegóły i lokale usługowe na parterze, które pozwolą na sprawne załatwianie codziennych spraw. Lokale wykończone są przy użyciu materiałów najwyższej jakości, a części wspólne zaprojektowano tak, by korzystanie z nich było komfortowe.    

 

Nowa inwestycja Victoria Dom znajduje się przy ulicy Piasta Kołodzieja w krakowskich Mistrzejowicach. To niezwykle dogodna lokalizacja pozwalająca zachować mieszkańcom równowagę pomiędzy wygodą życia w miejscu z bogatą infrastrukturą, a korzystaniem z dobrodziejstw płynących z natury. Deweloper, kierując się swoim dotychczasowym doświadczeniem, zdecydował się na rozpoczęcie inwestycji w miejscu, w którym przyszli właściciele lokali będą mieli zagwarantowany dostęp do wszelkich udogodnień: komunikacyjnych – osiedle znajduje się około 15 minut drogi samochodem od centrum Krakowa, w pobliżu zlokalizowana jest pętla autobusowa, a już niebawem w odległości około 5 minut od osiedla Viva Piast powstanie stacja Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. W niespełna 10 minut z osiedla dojeżdża się do Centrum Handlowego Serenada i centrum biurowego Buma.

 

Funkcjonalne rozwiązania architektoniczne 

 

Deweloper zadbał nie tylko o komfort codziennego funkcjonowania przyszłych mieszkańców, ale też o ich poczucie estetyki. Projekt architektoniczny osiedla Viva Piast jest nowoczesny, a materiały wykorzystane do jego realizacji gwarantują najwyższą jakość.

W procesie projektowania za nadrzędny cel postawiliśmy sobie  zapewnienie mieszkańcom dobrego samopoczucia, stąd dbałość o funkcjonalny rozkład mieszkań i wysoki standard części wspólnych. Projektem chcieliśmy też podnieść status miejsca, w którym powstało osiedle Viva Piast. Chcemy przy tym nadać mu wyjątkowy, oryginalny wyraz. Stąd nowoczesna i funkcjonalna bryła budynku, z jednej strony wpisująca się w charakter okolicy, z drugiej zakładająca jej rozwój w niedalekiej przyszłości, w związku z czym uniwersalna i ponadczasowa. Mamy poczucie, że w Viva Piast udało nam się znaleźć balans między funkcjonalnością a estetyką – mówi Tomasz Gurgul z krakowskiej Pracowni Standart Architekci, odpowiadającej za projekt.

 

Wszechstronna oferta

 

Inwestycja Viva Piast będzie oddana do użytku w drugim kwartale 2022 r. W ofercie dostępne są: mieszkania 1-pokojowe (30m2), 2-pokojowe (od 32m2), 3-pokojowe (od 48m2) i 4-pokojowe (od 75m2). Do wszystkich lokali przynależą balkony lub ogródki. Istotny jest także fakt, że na dole inwestycji zlokalizowane będą punkty usługowe, co ułatwi mieszkańcom codzienne drobne zakupy i umożliwi przyjemne spędzanie czasu wolnego w gronie bliskich i przyjaciół w kawiarniach i restauracjach. W pobliżu są ułatwiające funkcjonowanie rodzinie – żłobki, przedszkola, szkoły, apteki, placówki medyczne i lokalne sklepy. Do dyspozycji przyszłych mieszkańców w pobliżu są także trasy biegowe i rowerowe, rozległe tereny zielone oraz Zalew Zesławice.

 

 Dobrze ulokowane pieniądze

 

– Jesteśmy dumni z tego, że kolejną lokalizacją, w której budujemy jest Kraków. Mamy nadzieję, że nasze dotychczasowe doświadczenie pozwoli zaspokoić potrzeby przyszłych mieszkańców osiedla Viva Piast i wszystkich tych, którzy będą korzystali z kreowanej przez nas przestrzeni miejskiej. Liczymy na to, że swoim nietuzinkowym podejściem do budowania tchniemy nowego ducha w tę wyjątkową okolicę, którą przyszło nam współtworzyć. Kraków to miasto ludzi ceniących komfort i my chcemy swoją inwestycją po części zaspokoić tę potrzebę – mówi Waldemar Wasiluk, wiceprezes zarządu Victoria Dom. – Sytuacja gospodarcza w wyniku pandemii COVID-19 nadwątliła bez wątpienia stabilność portfeli Polaków, ale inwestycja w nieruchomość jest wciąż jedną z najbardziej pewnych i bezpiecznych. Korelacja cen mieszkań na osiedlu Viva Piast, w stosunku do ich jakości jest niezwykle korzystna, ceny zaczynają się już od 258 tys. zł, dlatego zachęcam wszystkich do skorzystania z doświadczenia naszych doradców finansowych z Domu Kredytowego Victoria – to naprawdę dobry moment na ulokowanie pieniędzy w nieruchomościach. Wartość mieszkań na osiedlu Viva Piast może jedynie rosnąć, chociażby ze względu na planowany rozwój tej części miasta – dodaje.   

 

***

Victoria Dom to deweloper z ponad 20-letnim doświadczeniem. W portfolio ma ponad 5200 wybudowanych mieszkań i domów o łącznej powierzchni użytkowej ponad 300 000 m2. W przygotowaniu i w różnych fazach realizacji ma ponad 12 000 mieszkań.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.