Vitalité w Warszawie prawie gotowe. Będzie SPA i boisko
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Budowa osiedla Vitalité na Wilanowie zbliża się do końca. Ta realizacja zasługuje na uwagę ze względu na willową formę budynków i z powodu niezwykłych udogodnień z obszaru well-being, które znajdą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Na uwagę zasługuje także sąsiad Morysin.
Vitalité to osiedle budowane przez Bouygues Immobilier Polska przy ul. Sytej. 4 budynki wielorodzinne są w stanie surowym zamkniętym. Trwa jeszcze kosmetyka elewacji i montaż ostatnich balustrad. W środku prowadzone są prace wykończeniowe, a wokół budynków układanie chodników i podział ogródków. Budowa powinna zakończyć się na początku 2021 roku.
SPA, siłownia i boisko
Vitalité oznacza witalność. Jak często bywa w przypadku projektów tego dewelopera, tak i tutaj nazwa odnosi się do atrybutów osiedla. Tym razem chodzi o SPA i siłownię w jednym z budynków oraz o strefę rekreacyjną na świeżym powietrzu. Strefa SPA zostanie wyposażona w saunę i jacuzzi, a w siłowni będzie kącik kibica oraz szatnie z prysznicami. Z kolei na zewnątrz powstanie boisko wielofunkcyjne, pagórek, leżaki, ławki i stoły piknikowe. Ta strefa została zaprojektowana głównie z myślą o najmłodszych mieszkańcach, ale nie tylko. – Vitalité to miejsce w znakomitym stylu, zachęcające do prowadzenia aktywnego trybu życia. Nowoczesne i kameralne osiedle łączy w sobie komfort mieszkania pośród zielonego krajobrazu z zaletami życia w wielkim mieście – mówi Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska.
A wszystko to pośród nowej zieleni. Deweloper posadzi na terenie osiedla drzewa, krzewy i trawy. – Otaczająca budynki i strefę rekreacyjną zieleń nie tylko poprawi nastrój i oczyści powietrze, ale również będzie sprzyjać integracji przyszłych mieszkańców – przekonuje Cezary Grabowski.
Udogodnienia takie jak SPA i siłownia są wprowadzane w ramach realizacji strategii zrównoważonego budownictwa, którego elementy z obszaru well-being są bardzo ważną częścią. – Poprawiają samopoczucie, zdrowie, kondycję psychiczną i fizyczną. Sprawiają, że jesteśmy bardziej zadowoleni i odczuwamy dobrostan – argumentuje Cezary Grabowski.
Ekskluzywny charakter
Forma niskich (3 kondygnacje łącznie z garażem podziemnym) budynków nawiązuje do architektury willowej. Dachy są spadziste i posiadają lukarny. Elewacje utrzymano w nowoczesnej, minimalistycznej kolorystyce, w której dominują biele, ciepłe szarości i beże. Kolejnym urozmaiceniem formy są wykusze, które są elementem nie tylko dekoracyjnym, ale również praktycznym, ponieważ powiększają wnętrza. Będą one jasne dzięki dużym oknom.
Na uwagę zasługują także elegancko wykończone hole i klatki schodowe: powieszono duże lustra, zamontowano punktowe oświetlenie LED, skrzynki na listy są ze stali nierdzewnej, portale drzwiowe są podświetlone, numery mieszkań i pięter zostały wykonane według specjalnego projektu.
W każdym z budynków znajduje się jedynie 16 mieszkań. To komfortowe układy od 2 do 4 pokoi. Budynki stoją na jednej płycie garażowej. W podziemnym parkingu oprócz miejsc postojowych przygotowano komórki lokatorskie.
Sąsiad Morysin
Vitalité powstaje w okolicy o dobrze rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej, handlowej i oświatowej. Ale największym walorem lokalizacji jest sąsiedztwo obszaru Morysin, który rozciąga się między Jeziorem Wilanowskim a rzeczką Wilanówką.
– Morysin ma bardzo ciekawą historię, po której ślady zdobią teren do dziś. Głównie są to malownicze ruiny pozostałe po parku w stylu angielskim z uroczymi pawilonami, który przez lata przemienił się w tętniący życiem rezerwat przyrody o szczególnej wartości – opowiada Cezary Grabowski.
Za czasów króla Jana III Sobieskiego i w kolejnym stuleciu teren był w całości porośnięty lasem łęgowym, który ze względu na naturalne granice pełnił funkcję zwierzyńca. Na początku XIX wieku Stanisław Kostka Potocki, ówczesny właściciel Wilanowa, wraz ze swoim architektem, przekształcił obszar w romantyczny park i nazwał Morysinem na cześć wnuka Maurycego, zwanego zdrobniale Morysiem. O tej historii przypominają przede wszystkim istniejące do dziś budowle: klasycystyczny pałacyk w formie rotundy z 1811 roku i domek dozorcy z 1850 roku.
Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 50 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6900 mieszkań.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.