Vitalité w Warszawie prawie gotowe. Będzie SPA i boisko
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Budowa osiedla Vitalité na Wilanowie zbliża się do końca. Ta realizacja zasługuje na uwagę ze względu na willową formę budynków i z powodu niezwykłych udogodnień z obszaru well-being, które znajdą się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Na uwagę zasługuje także sąsiad Morysin.
Vitalité to osiedle budowane przez Bouygues Immobilier Polska przy ul. Sytej. 4 budynki wielorodzinne są w stanie surowym zamkniętym. Trwa jeszcze kosmetyka elewacji i montaż ostatnich balustrad. W środku prowadzone są prace wykończeniowe, a wokół budynków układanie chodników i podział ogródków. Budowa powinna zakończyć się na początku 2021 roku.
SPA, siłownia i boisko
Vitalité oznacza witalność. Jak często bywa w przypadku projektów tego dewelopera, tak i tutaj nazwa odnosi się do atrybutów osiedla. Tym razem chodzi o SPA i siłownię w jednym z budynków oraz o strefę rekreacyjną na świeżym powietrzu. Strefa SPA zostanie wyposażona w saunę i jacuzzi, a w siłowni będzie kącik kibica oraz szatnie z prysznicami. Z kolei na zewnątrz powstanie boisko wielofunkcyjne, pagórek, leżaki, ławki i stoły piknikowe. Ta strefa została zaprojektowana głównie z myślą o najmłodszych mieszkańcach, ale nie tylko. – Vitalité to miejsce w znakomitym stylu, zachęcające do prowadzenia aktywnego trybu życia. Nowoczesne i kameralne osiedle łączy w sobie komfort mieszkania pośród zielonego krajobrazu z zaletami życia w wielkim mieście – mówi Cezary Grabowski, dyrektor marketingu i sprzedaży w Bouygues Immobilier Polska.
A wszystko to pośród nowej zieleni. Deweloper posadzi na terenie osiedla drzewa, krzewy i trawy. – Otaczająca budynki i strefę rekreacyjną zieleń nie tylko poprawi nastrój i oczyści powietrze, ale również będzie sprzyjać integracji przyszłych mieszkańców – przekonuje Cezary Grabowski.
Udogodnienia takie jak SPA i siłownia są wprowadzane w ramach realizacji strategii zrównoważonego budownictwa, którego elementy z obszaru well-being są bardzo ważną częścią. – Poprawiają samopoczucie, zdrowie, kondycję psychiczną i fizyczną. Sprawiają, że jesteśmy bardziej zadowoleni i odczuwamy dobrostan – argumentuje Cezary Grabowski.
Ekskluzywny charakter
Forma niskich (3 kondygnacje łącznie z garażem podziemnym) budynków nawiązuje do architektury willowej. Dachy są spadziste i posiadają lukarny. Elewacje utrzymano w nowoczesnej, minimalistycznej kolorystyce, w której dominują biele, ciepłe szarości i beże. Kolejnym urozmaiceniem formy są wykusze, które są elementem nie tylko dekoracyjnym, ale również praktycznym, ponieważ powiększają wnętrza. Będą one jasne dzięki dużym oknom.
Na uwagę zasługują także elegancko wykończone hole i klatki schodowe: powieszono duże lustra, zamontowano punktowe oświetlenie LED, skrzynki na listy są ze stali nierdzewnej, portale drzwiowe są podświetlone, numery mieszkań i pięter zostały wykonane według specjalnego projektu.
W każdym z budynków znajduje się jedynie 16 mieszkań. To komfortowe układy od 2 do 4 pokoi. Budynki stoją na jednej płycie garażowej. W podziemnym parkingu oprócz miejsc postojowych przygotowano komórki lokatorskie.
Sąsiad Morysin
Vitalité powstaje w okolicy o dobrze rozwiniętej infrastrukturze komunikacyjnej, handlowej i oświatowej. Ale największym walorem lokalizacji jest sąsiedztwo obszaru Morysin, który rozciąga się między Jeziorem Wilanowskim a rzeczką Wilanówką.
– Morysin ma bardzo ciekawą historię, po której ślady zdobią teren do dziś. Głównie są to malownicze ruiny pozostałe po parku w stylu angielskim z uroczymi pawilonami, który przez lata przemienił się w tętniący życiem rezerwat przyrody o szczególnej wartości – opowiada Cezary Grabowski.
Za czasów króla Jana III Sobieskiego i w kolejnym stuleciu teren był w całości porośnięty lasem łęgowym, który ze względu na naturalne granice pełnił funkcję zwierzyńca. Na początku XIX wieku Stanisław Kostka Potocki, ówczesny właściciel Wilanowa, wraz ze swoim architektem, przekształcił obszar w romantyczny park i nazwał Morysinem na cześć wnuka Maurycego, zwanego zdrobniale Morysiem. O tej historii przypominają przede wszystkim istniejące do dziś budowle: klasycystyczny pałacyk w formie rotundy z 1811 roku i domek dozorcy z 1850 roku.
Bouygues Immobilier to firma deweloperska o zasięgu międzynarodowym, z wieloletnim doświadczeniem w budownictwie. W Polsce działa od 2001 roku i od tego czasu zrealizowała 50 inwestycji w Warszawie, Poznaniu i we Wrocławiu – łącznie na ponad 6900 mieszkań.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.