W centrum, dla mieszkańców i biznesu
Słowackiego 7 na Jeżycach to adres, a jednocześnie nazwa inwestycji spółki Proxin, która realizowana jest w centrum Poznania. Powstanie kameralny budynek wielorodzinny z 61 mieszkaniami. Uzupełnieniem powierzchni mieszkalnych jest 10 lokali usługowych, które ze względu na lokalizację projektu są pożądanym miejscem na prowadzenie biznesu, czy lokowania kapitału.
Jeżyce w okolicy Mostu Teatralnego to centrum miasta, bo to stąd liczy się odległości do Poznania na większości map. To także modna, różnorodna dzielnica, która w ostatnim okresie przeżywa dynamiczny rozwój, i równie dynamicznie zwiększa się liczba mieszkańców. W końcu jest przyjazna dla rodzin, singli, ale też biznesu. Funkcjonują tu liczne restauracje i knajpki, obiekty kulturalne, czy słynne targowisko. Nie brakuje również terenów zielonych. Mieszkańcy inwestycji Słowackiego 7 z pewnością pełnymi garściami będą czerpać ze swoistego klimatu dzielnicy Jeżyce. Z takie lokalizacji korzyści wyniosą również osoby prowadzące tu mniejszy lub większy biznes. Inwestorzy indywidualni chętnie kupują lokale usługowo-handlowe, powstające w nowych inwestycjach. Jest to alternatywa dla lokowania kapitału w mieszkania. Poziom osiąganego dochodu jest większy, a z drugiej strony to oszczędność poświęconego czasu. – Poza 61 mieszkaniami nasz projekt to także 10 przestronnych lokali usługowych z dużymi przeszkleniami. Proponujemy powierzchnie od 35 do 99 mkw., a na dwa wybrane lokale usługowe obowiązuje promocja. Mówimy o ścisłym centrum Poznania, z perspektywami na wielu klientów. Ponadto możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb spełnia wymagania nowoczesnego biznesu. - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu firmy Proxin.
Sama inwestycja to kameralny budynek składający się z 3 segmentów, a architektonicznie nawiązujący do stylowych kamienic w tej części Poznania. Powstanie tylko 61 mieszkań, a obecnie w ofercie pozostały ostatnie mieszkania o powierzchni od 31 do 89 mkw., a wśród nich zarówno lokale 2-, 3- i 4-pokojowe. Wybrane mieszkania będą posiadały tarasy, z możliwością aranżacji zielonego zakątka, a pozostałe - przestronne balkony. – Realizacja inwestycji postępuje zgodnie z założonym wcześniej planem. Budynek oznaczony cyfrą 7, znajdujący się najbliżej ulicy Słowackiego, właśnie osiągnął stan surowy zamknięty, więc ma już wstawione okna. W dwóch kolejnych budynkach, czyli 7A i 7B, stan prac jest podobny, ale dodatkowo trwa też wykonanie elewacji zewnętrznej - informuje Piotr Łopatka. Dla komfortu mieszkańców powstanie hala garażowa, komórki lokatorskie, boks rowerowy oraz przytulny skwer umożlwiający relaks na świeżym powietrzu. Na froncie terenu inwestycji zostanie zachowane stare drzewo rosnące w tym miejscu od kilkudziesięciu lat.
Lokalizacja projektu umożliwia dostęp do pełnej infrastruktury miasta. Komunikacja miejska pozwala na dotarcie do praktycznie każdego zakątka miasta, a bliskość dworca PKP daje możliwość dalszych podróży. Nie brakuje dróg rowerowych, placówek dydaktycznych i zdrowotnych oraz obiektów sportowych i kulturalnych. Niedaleko inwestycji znajduje się m.in. Stare Zoo, a spacer na Stary Rynek, zajmie około 10 minut.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.