W centrum, dla mieszkańców i biznesu
Słowackiego 7 na Jeżycach to adres, a jednocześnie nazwa inwestycji spółki Proxin, która realizowana jest w centrum Poznania. Powstanie kameralny budynek wielorodzinny z 61 mieszkaniami. Uzupełnieniem powierzchni mieszkalnych jest 10 lokali usługowych, które ze względu na lokalizację projektu są pożądanym miejscem na prowadzenie biznesu, czy lokowania kapitału.
Jeżyce w okolicy Mostu Teatralnego to centrum miasta, bo to stąd liczy się odległości do Poznania na większości map. To także modna, różnorodna dzielnica, która w ostatnim okresie przeżywa dynamiczny rozwój, i równie dynamicznie zwiększa się liczba mieszkańców. W końcu jest przyjazna dla rodzin, singli, ale też biznesu. Funkcjonują tu liczne restauracje i knajpki, obiekty kulturalne, czy słynne targowisko. Nie brakuje również terenów zielonych. Mieszkańcy inwestycji Słowackiego 7 z pewnością pełnymi garściami będą czerpać ze swoistego klimatu dzielnicy Jeżyce. Z takie lokalizacji korzyści wyniosą również osoby prowadzące tu mniejszy lub większy biznes. Inwestorzy indywidualni chętnie kupują lokale usługowo-handlowe, powstające w nowych inwestycjach. Jest to alternatywa dla lokowania kapitału w mieszkania. Poziom osiąganego dochodu jest większy, a z drugiej strony to oszczędność poświęconego czasu. – Poza 61 mieszkaniami nasz projekt to także 10 przestronnych lokali usługowych z dużymi przeszkleniami. Proponujemy powierzchnie od 35 do 99 mkw., a na dwa wybrane lokale usługowe obowiązuje promocja. Mówimy o ścisłym centrum Poznania, z perspektywami na wielu klientów. Ponadto możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb spełnia wymagania nowoczesnego biznesu. - mówi Piotr Łopatka, członek zarządu firmy Proxin.
Sama inwestycja to kameralny budynek składający się z 3 segmentów, a architektonicznie nawiązujący do stylowych kamienic w tej części Poznania. Powstanie tylko 61 mieszkań, a obecnie w ofercie pozostały ostatnie mieszkania o powierzchni od 31 do 89 mkw., a wśród nich zarówno lokale 2-, 3- i 4-pokojowe. Wybrane mieszkania będą posiadały tarasy, z możliwością aranżacji zielonego zakątka, a pozostałe - przestronne balkony. – Realizacja inwestycji postępuje zgodnie z założonym wcześniej planem. Budynek oznaczony cyfrą 7, znajdujący się najbliżej ulicy Słowackiego, właśnie osiągnął stan surowy zamknięty, więc ma już wstawione okna. W dwóch kolejnych budynkach, czyli 7A i 7B, stan prac jest podobny, ale dodatkowo trwa też wykonanie elewacji zewnętrznej - informuje Piotr Łopatka. Dla komfortu mieszkańców powstanie hala garażowa, komórki lokatorskie, boks rowerowy oraz przytulny skwer umożlwiający relaks na świeżym powietrzu. Na froncie terenu inwestycji zostanie zachowane stare drzewo rosnące w tym miejscu od kilkudziesięciu lat.
Lokalizacja projektu umożliwia dostęp do pełnej infrastruktury miasta. Komunikacja miejska pozwala na dotarcie do praktycznie każdego zakątka miasta, a bliskość dworca PKP daje możliwość dalszych podróży. Nie brakuje dróg rowerowych, placówek dydaktycznych i zdrowotnych oraz obiektów sportowych i kulturalnych. Niedaleko inwestycji znajduje się m.in. Stare Zoo, a spacer na Stary Rynek, zajmie około 10 minut.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Banki spółdzielcze coraz ważniejsze dla finansowania gospodarki. Współpraca z BGK ma pobudzić lokalne inwestycje
Banki spółdzielcze w coraz większym stopniu odpowiadają za finansowanie rozwoju gospodarki. Ich udział w ostatnich latach wzrósł, a kondycja sektora się poprawiła. Bank Gospodarstwa Krajowego chce wzmocnić współpracę z bankami spółdzielczymi na rzecz finansowania lokalnego rozwoju. To jeden z elementów nowej strategii BGK na lata 2025–2030. Narzędziami, które do tego służą, są gwarancje BGK.
Prawo
Przedstawienie projektu przez KE oznacza początek dyskusji nad nowym siedmioletnim budżetem. W PE zdania co do jego kształtu są podzielone

16 lipca br. Komisja Europejska przedstawi propozycję wieloletnich ram finansowych. To będzie dopiero początek wytężonych prac nad kształtem nowego budżetu i trudnych dyskusji na ten temat, bo wśród państw członkowskich, ale też w różnych frakcjach parlamentarnych jest wiele różnic dotyczących szczegółowych rozwiązań. Chodzi m.in. o podejście do wspólnego zadłużania się, nowych źródeł zasobów UE czy rozszerzania kompetencji UE.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.