W stronę natury: hotel Kopernik w nowej odsłonie
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro@okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Olsztyński hotel Kopernik właśnie zyskał nowe oblicze. Wszystko dzięki renowacji, którą inwestor przeprowadził we współpracy z pracownią architektoniczną Tremend. Nowe wnętrza obiektu nawiązują do natury okolic Olsztyna — pobliskich jezior i plaż. Oto, jak powstawał projekt.
Olsztyn położony w malowniczej Warmii niezmiennie cieszy się zainteresowaniem turystów. Jednym z odwiedzanych przez nich miejsc jest hotel Kopernik należący do Polskiego Holdingu Hotelowego. Organizacja niedawno zdecydowała się na renowację budynku, którą przeprowadziła we współpracy z pracownią architektoniczną Tremend, rewitalizację prowadzi natomiast Forbis Design Build. Remontowi poddano 36 pokoi oraz korytarze na wszystkich piętrach.
W krainie jezior
Główną inspirację dla architektów stanowiło położenie hotelu. Wnętrza nawiązują do przyrody i krajobrazów okolicy. Każda realizacja pracowni podejmuje dialog z otoczeniem wyrażany poprzez kolorystykę oraz sztukę. Te elementy obecne są również w opisywanym wnętrzu zrealizowanym przez architektów.
— Tremend w swoich projektach stara się opowiadać historie. Historie, które wzbudzają w ludziach emocje. W hotelu Kopernik opowiadamy o mgłach, kolorach natury, cieniach… Local touch jest zawsze istotną częścią naszych projektów, a w przypadku Olsztyna natychmiast dostrzegliśmy potencjał w jeziorach i przylegających do nich plażach i warmińskich lasach. Kolory natury stanowią dobrą bazę dla designu pokoi — sprzyjają relaksacji — wyjaśnia architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu i dyrektor kreatywna Tremend.
Akcja personalizacja
Remont został przeprowadzony według koncepcji “projektuj i buduj”, która opiera się na dopasowaniu planów do zmieniających się warunków technicznych. Dzięki temu prace przebiegały sprawnie i dały możliwość tworzenia rozwiązań szytych na miarę. We wnętrzach królują nawiązania do natury, widoczne na wykładzinach z bionicznymi wzorami oraz na obrazach, które powstały specjalnie na potrzeby projektu. Całość jest spójna, harmonijna i przytulna.
Proces rewitalizacji ma zakończyć się już niebawem. Hotel Kopernik po otwarciu powita gości pod szyldem Best Western Plus, co jest oznaką wysokiego standardu i jakości miejsca. Obiekt jest zlokalizowany w samym centrum Olsztyna, nieopodal Starego Miasta. Do dyspozycji gości oferuje 83 pokoje, nowoczesne sale konferencyjne, restaurację oraz parking podziemny.
Więcej na: http://tremend.pl
Facebook: https://www.facebook.com/tremendarchitects
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/12623022/admin/
Instagram: https://www.instagram.com/tremend_architects/
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
MŚP coraz więcej wnoszą do polskiego eksportu. Postęp technologiczny ułatwia im ekspansję
Polscy mikro-, mali i średni przedsiębiorcy coraz aktywniej uczestniczą w eksporcie. Dla nawet 100 tys. z nich sprzedaż zagraniczna jest dodatkowym obszarem działalności. Ekspansję międzynarodową ułatwia im rozwój e-commerce, dzięki któremu docierają do większej bazy klientów, dywersyfikują działalność i zwiększają jej opłacalność. Tylko na Amazon wartość eksportu polskich MŚP wyniosła w 2023 roku 4,7 mld zł. Taką działalność prowadziło 90 proc. obecnych w serwisie sprzedających.
Prawo
Waldemar Buda: Brakuje jasnej deklaracji w sprawie zajęcia się sprawą Mercosuru w tym półroczu. Nie są planowane też zmiany w Planie Migracyjnym
Europosłowie z opozycji krytykują wystąpienie Donalda Tuska przed Parlamentem Europejskim na temat planów polskiej prezydencji w Radzie Unii Europejskiej. W ocenie polityków Prawa i Sprawiedliwości wśród priorytetów przedstawionych przez polski rząd brakuje akcentów istotnych dla naszego kraju. Szczególnie ważna według nich jest kwestia dotycząca planowanego porozumienia Unia Europejska – MERCOSUR i modyfikacja Paktu Migracyjnego.
Firma
Rynek danych dla sztucznej inteligencji rośnie w coraz szybszym tempie. Wyzwaniem jest ich przetwarzanie
Do 2032 roku obroty na rynku danych szkoleniowych dla sztucznej inteligencji zwiększą się ponad pięciokrotnie – wynika z prognoz Fortune Business Insights. Analitycy wskazują, że segmentami, w których dostęp do danych decyduje o przewadze konkurencyjnej, są IT i telekomunikacja, ale także handel detaliczny oraz medycyna. Źródeł i możliwości gromadzenia danych jest dziś bardzo dużo, w grę wchodzi nie tylko ich zakup, ale problemem jest wiedza, jakie konkretnie dane biznesowe są potrzebne i jak je skutecznie przetworzyć i zinterpretować.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.