Komunikaty PR

W stronę natury: hotel Kopernik w nowej odsłonie

2021-07-05  |  12:30
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Olsztyński hotel Kopernik właśnie zyskał nowe oblicze. Wszystko dzięki renowacji, którą inwestor przeprowadził we współpracy z pracownią architektoniczną Tremend. Nowe wnętrza obiektu nawiązują do natury okolic Olsztyna  pobliskich jezior i plaż. Oto, jak powstawał projekt.

Olsztyn położony w malowniczej Warmii niezmiennie cieszy się zainteresowaniem turystów. Jednym z odwiedzanych przez nich miejsc jest hotel Kopernik należący do Polskiego Holdingu Hotelowego. Organizacja niedawno zdecydowała się na renowację budynku, którą przeprowadziła we współpracy z pracownią architektoniczną Tremend, rewitalizację prowadzi natomiast Forbis Design Build. Remontowi poddano 36 pokoi oraz korytarze na wszystkich piętrach.

W krainie jezior

Główną inspirację dla architektów stanowiło położenie hotelu. Wnętrza nawiązują do przyrody i krajobrazów okolicy. Każda realizacja pracowni podejmuje dialog z otoczeniem wyrażany poprzez kolorystykę oraz sztukę. Te elementy obecne są również w opisywanym wnętrzu zrealizowanym przez architektów.

— Tremend w swoich projektach stara się opowiadać historie. Historie, które wzbudzają w ludziach emocje. W hotelu Kopernik opowiadamy o mgłach, kolorach natury, cieniach… Local touch jest zawsze istotną częścią naszych projektów, a w przypadku Olsztyna natychmiast dostrzegliśmy potencjał w jeziorach i przylegających do nich plażach i warmińskich lasach. Kolory natury stanowią dobrą bazę dla designu pokoi  sprzyjają relaksacji — wyjaśnia architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu i dyrektor kreatywna Tremend.

Akcja personalizacja

Remont został przeprowadzony według koncepcji “projektuj i buduj”, która opiera się na dopasowaniu planów do zmieniających się warunków technicznych. Dzięki temu prace przebiegały sprawnie i dały możliwość tworzenia rozwiązań szytych na miarę. We wnętrzach królują nawiązania do natury, widoczne na wykładzinach z bionicznymi wzorami oraz na obrazach, które powstały specjalnie na potrzeby projektu. Całość jest spójna, harmonijna i przytulna.

Proces rewitalizacji ma zakończyć się już niebawem. Hotel Kopernik po otwarciu powita gości pod szyldem Best Western Plus, co jest oznaką wysokiego standardu i jakości miejsca. Obiekt jest zlokalizowany w samym centrum Olsztyna, nieopodal Starego Miasta. Do dyspozycji gości oferuje 83 pokoje, nowoczesne sale konferencyjne, restaurację oraz parking podziemny.

Więcej na:  http://tremend.pl

Facebook:  https://www.facebook.com/tremendarchitects

LinkedIn:    https://www.linkedin.com/company/12623022/admin/

Instagram:  https://www.instagram.com/tremend_architects/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu Biuro prasowe
2024-07-31 | 12:30

Zdrowa, drewniana placówka żłobkowo-przedszkolna gotowa w Trzebielu

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/001fa58d1370123be7c95f6f444ad65520240730173555/7a552ca808be77ff2ba38b57a2a2228f20240730173645/507ce9   Zdrowa, drewniana placówka
Nieruchomości Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice
2024-07-31 | 10:00

Cogito EU dołączy do grona najemców MLP Gliwice

Dostawca części do maszyn budowlanych wynajął 4,5 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni w centrum logistycznym MLP Gliwice. Dostęp do nowego obiektu firma Cogito EU uzyska w listopadzie br. W
Nieruchomości City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let
2024-07-31 | 09:30

City Point Targówek: 70% powierzchni hali C2 objęte umowami pre-let

Spółka joint venture utworzona przez Partners Group, jedną z największych prywatnych firm inwestycyjnych działającą w imieniu swoich klientów oraz Peakside Capital Advisors,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Zbiory czereśni zakończyły się o miesiąc wcześniej niż zazwyczaj. Z powodu szybszej wegetacji owoce przypominają te z południa Europy

Zmiany klimatyczne wpływają na uprawy i zbiory owoców. Drzewa czereśni zakwitły w tym roku o kilka tygodni wcześniej niż zazwyczaj. Ciepła i słoneczna pogoda już w marcu przyspieszyła kwitnienie. W efekcie, o ile w poprzednich latach czereśnie można było kupić jeszcze w sierpniu, w tym roku już w lipcu zbierano późne odmiany. – Sezon wegetacyjny był o wiele dłuższy, a temperatura była wysoka w trakcie dojrzewania owoców. To warunki porównywalne z włoskim klimatem, a owoce, które udało nam się wyprodukować, są doskonałej jakości – mówi Krzysztof Czarnecki, wiceprezes Związku Sadowników RP. Część upraw zniszczyły jednak kwietniowe przymrozki.

Prawo

Osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie czekają na ustawę o asystencji osobistej. Dzięki niej może wzrosnąć zainteresowanie pracą w tym zawodzie

Polska jest jednym z ostatnich europejskich krajów bez ustawy o asystencji osobistej. Tymczasem wspieranie osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia może mieć kluczowe znaczenie dla rynku pracy. Zatrudnienie będzie mogła znaleźć część osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunowie. Stworzy to też duże zapotrzebowanie na pracę asystentów. Dziś część z nich nie chce podejmować niepewnego zatrudnienia, nieuregulowanego w przepisach. – Jest przestrzeń dla tego nowego, bardzo prestiżowego w Europie zawodu asystenta osobistego osoby z niepełnosprawnością, który wesprze system ochrony zdrowia – przekonuje Małgorzata Szumowska, prezeska Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna.

Bankowość

Małe i średnie firmy czeka szereg wyzwań związanych ze zrównoważonym rozwojem. Banki chcą im w tym pomagać

Hasła takie jak zrównoważony rozwój, ESG, taksonomia czy dekarbonizacja będą w nadchodzącym czasie dotyczyć nie tylko korporacji, ale też małych i średnich firm. Chcąc pozostać konkurencyjnymi uczestnikami łańcucha dostaw, także mniejsze podmioty  będą musiały wypełnić unijne wymogi i realizować proekologiczne projekty. To jednak oznacza dla nich szereg wyzwań, związanych chociażby z poznaniem wymogów unijnych, terminów ich realizacji i całym aspektem ich wdrożenia. Wydany właśnie przez Bank Ochrony Środowiska przewodnik, podsumowujący najważniejsze wyzwania legislacyjne, ma pomóc przedsiębiorcom się odnaleźć w gąszczu regulacji.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.